آتش خشم مردم مریوان زبانه کشید

در ساعتهای اولیه بامداد روز دوشنبه 29 مرداد ماه شماری از مردم شهر مریوان که زنان و جوانان در آن حضور چشمگیری داشتند، در اعتراض به عدم جمع آوری زباله ها در سطح این شهر در مقابل شهرداری دست به تجمع اعتراضی زدند.
این تجمع اعتراضی که از ساعت اولیه بامداد آغاز شده بود، تا ساعت 3 بامداد و با حضور شمار زیادی از شهروندان مریوانی ادامه یافت. معترضین، ضمن اعتراض به عدم جمع آوری و انتقال زباله های سطح شهر و به محلی مناسب جهت بازیافت، خواهان استعفای اعضای شورای شهر و شهردار مریوان شدند.
مشکل عدم جمع آوری و بازیافت زباله های شهر مریوان مشکلی چند ساله است. گزارشات رسیده در این باره حکایت از آن دارد که بودجه تاسیس کارخانه بازیافت پیش از این تصویب اما، اختلاس شده است. در جریان این تجمع فرماندار و فرمانده نیروی انتظامی در حمایت شمار زیادی از نیروی انتظامی و لباس شخصی ها به میان مردم آمدند و مطابق معمول با دادن وعده و وعید در صدد متفرق کردن معترضین برآمدند. مردم ناراضی نه تنها توجهی به وعده های آن نکردند بلکه با آتش زدن انبوه زباله ها در مقابل ساختمان شهرداری ادامه نارضایتی خود علیه عملکرد نامسئولانه مقامات حکومتی نسبت به سلامت و سرنوشت خود را به نمایش گذاشتند.
روز دوشنبه مقامات محلی و شهرداری با هراس از گسترش اعتراضات مردمی، زباله های تلنبار شده در خیابانهای اصلی شهر را جمع آوری اما هنوز انبوه زباله ها در سطح محلات جمع آوری نشده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: