آخرین خبرها از زندان ارومیه بعد از شورش – ۱۳ زندانی زیر شکنجه و بازجویی و در سلول انفرادی

آخرین خبرها از زندان ارومیه حاکی از استمرار شکنجه و بازجویی ۶ زندانی پس از شورش در این زندان و نگهداری ۷ زندانی مجروح در سلول های انفرادی است.

روز یکشنبه ۹آذر۹۹، چهار روز بعد از شورش در زندان مرکزی ارومیه، از مجموع ۱۳زندانی که در جریان شورش بندهای ۱-۲ و ۳-۴ این زندان به اداره اطلاعات فراخوانده شده بودند، ۷ نفر از آنان که براثر ضربات وحشیانه گارد ضدشورش زندان مجروح هستند، به سوئیت‌های انفرادی منتقل شده و ۶ نفر از آنها کماکان در اداره اطلاعات زیر شکنجه و بازجویی قرار دارند.

از سوی دیگر یک منبع موثق گفت: «آب گرم در زندان مرکزی ارومیه بطور مرتب قطع میشود و زندانیان را با مشکلات جدی روبرو کرده است».

این منبع افزود: «آب در این زندان تنها در بعضی از ساعتهای روز گرم است و در بسیاری از روزها نیز آبگرم اصلا وجود ندارد. با توجه به فصل سرما و گسترش بیماری کرونا و نیاز زندانیان به شستشو و استحمام، اینک قطع آبگرم در این زندان موجب فشار بیشتر بر زندانیان و گسترش بیماریهای عفونی و پوستی در میان آنان شده است».

 

خبرهای رسیده حاکی از شورش بیش از ۹۰۰ زندانی در زندان مرکزی ارومیه است.

زندانیان از صبح روز چهارشنبه پنجم آذر ماه۱۳۹۹، در بند ۱و۲و۳و۴ زندان مرکزی ارومیه شورش کرده و کل شیشه های بند را شکسته اند. آنان همچنین پتوها را داخل سالن مقابل افسر نگهبانی به آتش کشیدند.

زندانیان ضمن دادن شعارهایی میز افسر نگهبان را هم آتش زدند.

گارد زندان دربهای سایر بندها را بسته و رفت و آمد درون بندها را ممنوع کردند و سپس وارد این بندها شده و زندانیان معترض را بصورت وحشیانه ای مورد ضرب و شتم قرار داده اند.

آمار زندانیانی که در این بندها دست به شورش زده اند حدود ۹۰۰ نفر است….

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: