آخرین وضعیت زندانی سیاسی ابوذر بارگاهی در زندان عادل آباد شیراز

خبر

ابوذر بارگاهی، زندانی سیاسی دوران محکومیت ۶ سال و ۶ ماهه خود را در زندان عادل آباد شیراز سپری می‌کند. آقای بارگاهی در اردیبهشت ۹۶ توسط ماموران اداره اطلاعات شیراز بازداشت و مدتی بعد با پایان مراحل بازجویی به زندان عادل آباد منتقل شد. او نهایتا توسط بیدادگاه انقلاب شیراز محاکمه و به حبس محکوم شد.

آقای بارگاهی در اواسط اردیبهشت ۹۶ توسط ماموران اداره اطلاعات شیراز در مغازه گل فروشی خود در این شهر بازداشت شد. وی مدتی بعد با پایان مراحل بازجویی به بازداشتگاه مرکزی شیراز و نهایتا به زندان عادل آباد منتقل شد.

ابوذر بارگاهی در بهمن‌ماه ۹۶ توسط شعبه ۱ بیدادگاه ضدانقلاب شیراز به ریاست قاضی سیدمحمود ساداتی از بابت اتهاماتی ازجمله اجتماع و تبانی بر ضد امنیت کشور، عضویت در گروه معاند و مخالف نظام، فعالیت تبلیغی علیه نظام، توهین به رهبری و توهین به آیت الله خمینی محاکمه و مجموعا به ۱۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم پس از اعتراض به رای صادره مدتی بعد در دادگاه تجدیدنظر استان فارس عینا تایید شد.

وزارت دارایی آمریکا روز پنجشنبه ۳ مهرماه امسال در اطلاعیه‌ای از قرارگیری زندان عادل آباد شیراز، شعبه اول بیدادگاه انقلاب شیراز و قاضی سید محمود ساداتی، قاضی این شعبه بیدادگاه در فهرست تحریم‌های ثانویه ایالات متحده خبر داد.

آقای بارگاهی از زمان بازداشت تاکنون در زندان بسر برده و از حق اعزام به مرخصی نیز محروم بوده است.

ابوذر بارگاهی، ۳۵ ساله است. وی دارای یک مغازه گل فروشی است و پیش از بازداشت نان آور مادر بیمار خود بود. مادر آقای بارگاهی کم شنوا است و از بیماری قلبی رنج می‌برد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
✅ کینه و خصومت تا کجا؟ نقاشی شجریان را قطع کردند و جای‌اش گچ ریختند

  تندیس چوبی محمدرضا شجریان در پارک مشهد قطع شد «احمدرضا نبی‌زاده»، هنرمندی مشهدی که پس از فوت «محمدرضا شجریان»، کار حکاکی تصویر این استاد نامی آواز ایران را بر روی تنه درختی قطع شده در «پارک ملت» مشهد آغاز کرده بود، روز پنجم آبان ۱۳۹۹ در صفحه اینستاگرامش با …

خبر
۴ نوکیش مسیحی به تحمل ۳۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

روز شنبه ۳ آبان ماه ۱۳۹۹، شعبه ۲۸ بیدادگاه ضدانقلاب تهران، به ریاست محمد مقیسه با صدور دادنامه ای ۴ نوکیش مسیحی را در مجموع به تحمل ۳۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد. روز دوشنبه ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹، مهدی اکبری، مهدی روح پرور، فاطمه شریفی و سیمین سهیلی نیا، …

خبر
♦️زجر دادن و عدم رسیدگی پزشکی به پویا قبادی در زندان تهران بزرگ♦️

خبرهای رسیده حاکی از زجر دادن و عدم رسیدگی پزشکی به پویا قبادی زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ است. ۲آبان ۹۹، پویا قبادی بیش از ۲ ماه است که از درد دندان رنج می برد. پیش از این در اوایل شهریورماه ۹۹، امین وزیری به این زندانی سیاسی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: