آخرین وضعیت زندانی سیاسی ابوذر بارگاهی در زندان عادل آباد شیراز

خبر

ابوذر بارگاهی، زندانی سیاسی دوران محکومیت ۶ سال و ۶ ماهه خود را در زندان عادل آباد شیراز سپری می‌کند. آقای بارگاهی در اردیبهشت ۹۶ توسط ماموران اداره اطلاعات شیراز بازداشت و مدتی بعد با پایان مراحل بازجویی به زندان عادل آباد منتقل شد. او نهایتا توسط بیدادگاه انقلاب شیراز محاکمه و به حبس محکوم شد.

آقای بارگاهی در اواسط اردیبهشت ۹۶ توسط ماموران اداره اطلاعات شیراز در مغازه گل فروشی خود در این شهر بازداشت شد. وی مدتی بعد با پایان مراحل بازجویی به بازداشتگاه مرکزی شیراز و نهایتا به زندان عادل آباد منتقل شد.

ابوذر بارگاهی در بهمن‌ماه ۹۶ توسط شعبه ۱ بیدادگاه ضدانقلاب شیراز به ریاست قاضی سیدمحمود ساداتی از بابت اتهاماتی ازجمله اجتماع و تبانی بر ضد امنیت کشور، عضویت در گروه معاند و مخالف نظام، فعالیت تبلیغی علیه نظام، توهین به رهبری و توهین به آیت الله خمینی محاکمه و مجموعا به ۱۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

این حکم پس از اعتراض به رای صادره مدتی بعد در دادگاه تجدیدنظر استان فارس عینا تایید شد.

وزارت دارایی آمریکا روز پنجشنبه ۳ مهرماه امسال در اطلاعیه‌ای از قرارگیری زندان عادل آباد شیراز، شعبه اول بیدادگاه انقلاب شیراز و قاضی سید محمود ساداتی، قاضی این شعبه بیدادگاه در فهرست تحریم‌های ثانویه ایالات متحده خبر داد.

آقای بارگاهی از زمان بازداشت تاکنون در زندان بسر برده و از حق اعزام به مرخصی نیز محروم بوده است.

ابوذر بارگاهی، ۳۵ ساله است. وی دارای یک مغازه گل فروشی است و پیش از بازداشت نان آور مادر بیمار خود بود. مادر آقای بارگاهی کم شنوا است و از بیماری قلبی رنج می‌برد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم ))

ما از شما یاران گرامی خواهش می کنیم بر پایه خواسته های مشترک حداقلی به هم بپیوندیم . منصور اسانلو کارگرسندیکالیست و سخنگوی دوره ای جنبش ستمدیدگان دادخواه ایران : ”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم )) ما بخشی از نیروهای مردمی …

خبر
مراسم اهداء شاخه گل برای جانباختگان قیام دیماه ۹۶ و قربانیان هواپیمای اکراینی

در گرامیداشت سومین سالگرد قیام دیماه ۹۶ و یاد جان باختگان این قیام و همچنین اولین سالگرد کشته شدگان جنایت سپاه

خبر
نامه تکان دهنده سهیل عربی ؛ هرآینه سکوت جایز که نیست، هیچ! بلکه جنایت است

وقتی زندان هم مقدس می شود؛ انتقاد به عملکرد مسولان زندان و افشاگری درباره ی زندان مصداق ارتکاب جرم توهین به مقدسات ! ‌ هرآینه سکوت جایز که نیست ،هیچ! بلکه جنایت است من ۹۹۱۱۶ هستم ،شما پیشتر مرا با نام سهیل عربی می شناختید . ۹۹۱۱۶ باز هم بازداشت …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: