آخرین وضعیت صدیقه مرادی و‌همسرش مهدی خواص صفت در بند ۲۰۹ زندان اوین این زوج از زندانیان سیاسی دهه شصت برای چندمین بار بازداشت شدند

 

صدیقه مرادی به همراه همسر خود مهدی خواص صفت، هر دو از زندانیان سیاسی سابق، برای چندمین بار متوالی توسط مأموران امنیتی بازداشت شدند.

صدیقه مرادی در آخرین بازداشت خود پس از تحمل شش سال حبس در پائیز ۱۳۹۵ از زندان اوین آزاد شده است.

این زوج زندانی دارای یک فرزند نوجوان هستند که هم‌اکنون در خانه، «بدون سرپرست» زندگی می‌کند و از هرگونه ملاقات با مادر و پدر خود محروم شده است.

در ۱۶ تیرماه ۹۸، با یورش مأموران وزارت اطلاعات به خانه‌ی این زوج و ضبط وسایل شخصی آن‌ها و دخترشان، صدیقه مرادی و مهدی خواص صفت به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده و ممنوع الملاقات هستند.

این زوج پیش‌تر با اتهاماتی چون «اقدام علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» بازداشت شده بودند اما از اتهامات فعلی آنان که منجر به بازداشت مجدد شده، اطلاعی در دست نیست

در خصوص سوابق این زوج لازم به اشاره است، صدیقه مرادی، زندانی سیاسی سابق پیشتر در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰ بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده بود. وی به اتهام محاربه و ارتباط با گروه‌های سرنگون طلب و معاند نظام توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه به ۱۰ سال حبس و تبعید به زندان رجایی شهر کرج محکوم و در دادگاه تجدیدنظر نیز عینا تایید شد.
خانم مرادی که سابقه دوبار بازداشت در دهه ۶۰ را نیز داشت پس از بازداشت به مدت ۷ ماه در بند ۲۰۹ زندانی بود و در آذرماه ۹۰ به بند عمومی انتقال یافته بود. وی نهایتاً در تاریخ ۳ آذرماه ۱۳۹۵ پس از تحمل ۵ سال حبس از زندان اوین آزاد شده بود.

آقای خواص صفت نیز از زندانیان سیاسی سابق در دهه ۶۰ است و سال‌های ۶۰ تا ۶۷ را در زندان سپری کرده است. وی زمانی که خانم مرادی در سالهای ۹۰ تا ۹۵ دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کرد، بارها توسط وزارت اطلاعات احضار و مورد بازجویی قرار گرفته بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: