آخرین گزارش ها از عیاران معیشت در باره کردستان

‍ ماشین ها وادوات ضد شورش ناجا (نیروی انتظامی) به سمته مریوان حرکت کردند ساعته ۶ بعد از ظهر به همراه عده ای از نیروهای نوپو NOPO، بعد از اعلام همبستگي مردم مريوان، سردشت ، سقز. و شهر هايي ديگر در مناطق غربي كشور ، حكومت شديدا احساس خطر كرده است و براي كنترل وسركوب مردم ان مناطق كه خواهان جلوگيري از كشتار كولبران شده اند، نيروهاي اضافي از تهران اعزام كرده است. بًر ما ستم ديده گان دادخواه است ، كه هم صدا در حمايت از مردم كردستان و خواسته برحق انها حركت و سازماندهي كنيم. خبًر اعزام نيروهاي جديد براي سركوب مردم حكايت از گسترده گي اعتراضات دارد. هم وطن خاموش منشين. براي جلوگيري از سركوب ستم ديده گان دادخواه در كردستان بسيج شويم. نه به سركوب و كشتار كولبران ، كارگران ، مزدبگيران و مردم شريف و با شهامت كردستان !

عياران كمپين معيشت ١٥ شهريور ١٣٩٦؟

جمبندی آخرین رویدادهای امروز در بانه
بنا بر اخباری که به کولبر نیوز رسیده است. به دنبال اعتصاب عمومی و حرکت اعتراضی مردم در مقابل فرمانداری این شهرستان رژیم واحدهایی از نیروهای سپاه پاسداران و یگانهای ضد شورش را طی دیروز و دیشب به بانه اعزام و با استفاده از تاریکی شب در نقاط حساس شهر و در کوچه و خیابان با ارایشی جنگی مستقر نمود. همزمان کلیه خطوط ارتباطی بانه از جمله شبکه اینترنت قطع گردید. با طلوع آفتاب و در حالیکه شهر همچنان تعطیل بود. کنترل شهروندان آغاز و شماری از جوانان بویژه فعالین و ادمین های شبکه های اجتماعی دستگیر و ارتش سایبری اطلاعات سپاه برخی از کانالهای تلگرام را از دسترس خارج کردند. تاکنون ۲۵ نفر دستگیر و بازداشت شده اند. بازداشت شدگان را به کلانتری ۱۲ منتقل کرده اند. خانه گردی به جریان افتاد و گفته می شود در جستجوی مجروحین دیروز هستند. شماری از فرماندهان سپاه جهت هماهنگی عملیات نیز به بانه اعزام شدند.
اما همکاران ما اطلاع دادند که مردم بانه نه تنها مرعوب این لشکر کشی نشده اند بلکه همچنان بر خواسته های برحق اعتصاب و اعتراض خود مبنی بر محاکمه و مجازات آمرین و عاملین کشتار کولبران، آزادی دستگیر شده گان و سایر خواسته ها پافشاری می کنند. در پاسخ گفته اند که عاملین قتل کولبران را بازداشت و محاکمه خواهند کرد.
همکاران ما در بانه همچنین تاکید می کنند که حمایت مردم ازادیخواه سایر شهرهای کردستان ضامن دستیابی آنان به خواستهايشان مي باشد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.