هشتاد و هشت روز از بازداشت آرمان غفوری می‌گذرد! یا بهتر است بگوییم; بیش از دو هزار و صد ساعت بازجویی و سوال و جواب کردن و اذیت و آزار جسمی و روحی نصیب جوانی شدە است کە چە در محیط دانشگاە و چە در جامعە چیزی جز فعالیت زیست محیطی و دانشجویی و روزنامە نگاری از او ندیدەایم، تاکنون فکر کردەایم کە زجر و آزار جوانی کە مشکل قلبی دارد سالها در این جامعە زحمت کشیدە است چە دستاوردی برای حاکمیت دارد؟ بەدنبال چە هستند؟ آرمان خوب توانست فضا و ظرفیت موجود در انجمن سبز چیا را بە داخل دانشگاە بکشاند و انجمن محیط زیستی را در دانشگاە تاسیس کند و چند مورد سمینار و همایش در دانشگاە در مورد محیط زیست برگزار کند.گرچە همان وقت در دانشگاە نهادهای حراستی و امنیتی دانشگاە چە فشاری بر او آوردند و بارها مانع کارهایش شدند.
از روز بازداشتش تاکنون چندین بار خبر مرگش و خبرهای پرحاشیەایی دیگری پخش شدە است . مدتی از بازداشتش گذشتە بود کە “سایت خبری” ای خبر مرگش را تایید کرد ، گرچە پدرش بعدا توانست با او تماس تلفنی داشتە باشد و تکذیب شد.اما چندین روز بعد از آن ماجرا باز هم خبر مرگش توسط کسی در مریوان پخش شد و گفتند کە جنازەاش را در روستای”ژریژە” پیدا کردەاند کە باز هم تکذیب شد.بنا بە گفتەی پدرش یکبار ملاقات حضوری با آرمان در اطلاعات سپاە سنندج داشتە است.
اتهامات #آرمان_غفوری مشخص نیست و هنوز از داشتن وکیل محروم است،بی تعارف بگوییم خانوادەاش متاسفانە کم‌ترین پیگیری‌ها را داشتەاند. چە بر آرمان گذشتە و می‌گذرد؟ آرمان نە انسانی را کشتە نە کسی را آزار دادە نە دزدی کردە نە مال کسی را خوردە نە هیچ چیز دیگری … آیا کسی کە با آتش سوزیها مقابلە می‌کند و با بحران کم آبی و سدسازی ها مخالف است و برای این معضلات سمینار و همایش برگذار می‌کند و در فضای دانشگاە و در روزنامەها در مورد آن می‌نویسد و چارەجویی می‌کند جانی و مجرم است و باید هشتاد و هشت روز بازجویی شود؟؟؟
#آرمان غفوری فعال محیط زیستی عضو انجمن سبز چیا مریوان و روزنامە نگار و دانشجوی جغرافیا پیام نور مریوان از هشتم مرداد توسط اطلاعات سپاە سنندج بازداشت شدە است و هنوز در بازجویی این نهاد امنیتی است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: