آسیب دیدگی چشم شهروند بازداشت شده عرب احمد بدوی در اثر ضرب و شتم

احمد بدوی #شاعر و #فعال_عرب اهل #ملاشیه_اهواز در روز ۲۵فروردین ۹۸، همراه با دهها تن از هموطنان اهوازی هنگام ساختن #سیل_بند و کمک رسانی به #سیل_زدگان #دستگیر شد. وی پس از انتقال به بازداشتگاهی در #اهواز به شدت مورد #شکنجه قرار گرفته و سپس به #قرنطینه #زندان_مرکزی_اهواز منتقل شده است.
ایشان حین شکنجه آسیب جدی به چشمشان وارد آمده و علیرغم تهدید کوری، #مسئولان_زندان_شیبان_اهواز وی را به #بیمارستان منتقل نکردند.

احمد بدوی، شهروند اهل ملاشیه استان خوزستان که در به همراه ده‌ها تن از شهروندان عرب در جریان امدادرسانی به سیل زدگان این استان بازداشت شده بود، با خطر جدی بینایی و آسیب دیدگی شدید در ناحیه چشم روبرو شده است. آسیب دیدگی چشم وی در اثر ضرب و شتم توسط نیروهای امنیتی و در بازداشتگاه بوده و هیچگونه رسیدگی پزشکی جهت درمان او صورت نگرفته است. احمد بدوی به همراه تعداد دیگری از بازداشت شدگان به قرنطینه زندان اهواز منتقل شده‌اند.

احمد بدوی، یکی از شهروندان عرب بازداشت شده در ملاشیه، در اثر ضرب و شتم در ناحیه چشم با آسیب دیدگی شدید مواجه شده است.

کریم دحیمی، مدافع حقوق بشر که در حوزه جامعه عرب‌های ایران فعال است،  در این رابطه گفت: “نه تنها علیرغم خطر جدی بینایی و با وجود درخواست های مکرر، هیچ گونه رسیدگی پزشکی در ارتباط با وی صورت نگرفته است بلکه احمد بدوی و تمام بازداشت شدگانی که از سه روز قبل به زندان شیبان اهواز منتقل شده‌اند از تماس با خانواده، ملاقات و خدمات درمانی محروم هستند”.

طی هفته های گذشته ده‌ها تن از شهروندان عرب اهوازی و امدادرسانان در مناطق سیل زده خوزستان از جمله ملاشیه اهواز بازداشت شدند. هویت بسیاری از این بازداشت شدگان پیشتر توسط هرانا احراز شده بود.

“مامورین اطلاعات سپاه بامداد روز یکشنبه ۲۵ فروردین ماه به منزل مجید صرخی واقع در ملاشیه اهواز حمله ور شده و این افراد را که پس از استحکام سیل بند، جهت استراحت و آماده سازی مواد غذایی جمع آوری شده برای توزیع بین سیل زدگان در محل حاضر بودند بازداشت کرده و به مکان نامعلومی منتقل کردند”.

وقوع سیل در ایران طی هفته‌های اخیر ابعاد گسترده‌ای به خود گرفته و در بسیاری از استان‌های کشور از جمله استان خوزستان خسارات جانی و مالی بسیاری بجا گذاشته است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: