آغاز جنگ غارت در جمهوری اسلامی ابراهیم رئیسی از سوی خامنه ای آمد تا “جنگ غارت” را به نفع رهبر ایران مدیریت کند

خبر

کیا حمیدی
پس از آمدن ابراهیم رئیسی در قوه قضائیه و آغاز برخی بگیر و ببندهای سوری در بازداشت مدیران و راه انداختن پرونده های فساد مالی و تشکیل دادگاه متهمین، برخی از اقشار سیاسی گمان کردند که این حرکت ها از جمله سناریوی تکراری رژیم برای بت سازی از یک فرد و آماده کردن وی برای قبول مسئولیتی بزرگتر است.

برخی بر این باور بودند که ابراهیم رئیسی در قوه قضائیه با عملکردش در مبارزه با فساد مشق رهبری می کند و یا حداقل گزینه ای برای پرکردن لیست مجلس خبرگان برای آینده خواهد بود.

اما واقعیت چیز دیگری است و ابراهیم رئیسی از سوی خامنه ای آمد تا “جنگ غارت” را به نفع رهبر ایران مدیریت کند. طی چهاردهه گذشته مقامات رژیم ایران از هر آنچه که به عنوان سرمایه ملی و بیت المال بوده سو استفاده کردند. تمامی مجاری پربازده اقتصادی را برای خود و خانواده هایشان مصادره کردند، تمامی امتیازهای مختلف در عرصه های صنعتی و تولیدی را که مالکیت خصوصی داشته به زور از چنگ صاحبانش درآوردند، واردات و صادرات غیرقانونی را برای کسب سود در اختیار گرفتند، سود و منافع معاملات بین المللی را به حساب های شخصی خود در بانک های خارجی ریختند و در یک کلام ثروت و دارایی ملت و کشور را به نفع خود مصادره نموند و دیگر چیزی جز فقر و فلاکت برای ملت ایران باقی نمانده است.
اما این پایان کار نیست، امروز مسئولان و حاکمان ایران نسل بعد از خود را نیز سر سفره انقلاب نشانده اند و آقازاده ها و فرزندانشان به تبعیت از پدرانشان سیری ناپذیر هستند. لذا به مرحله ای رسیده ایم که طمع ورزان زیاد و دیگر چیزی برای چپاول باقی نمانده. به همین سبب است که امروز نظام وارد مرحله “جنگ غارت” درونی شده است.
چرا که هر آنچه متعلق به ملت بوده است طی این سال ها به نام رهبر و نهادهای تحت امر وی و دیگر اشخاص حقیقی و حقوقی مصادره و غارت شده است.
لذا می بینیم که مفت خواران انقلاب به غارت یکدیگر افتاده اند و از سهم یکدیگر برای کاهش عطش طمع ورزی خود استفاده می کنند. به همین سبب است که امروز مسئولان و کارگزاران نظام در افشای فساد یکدیگر رقابت می کنند. میرسلیم از رشوه ۶۵ میلیاردی قالیباف می گوید، فتاح زمین خواری حدادعادل را افشا می کند، کیهان از ورود نمایندگان مجلس به بازار خودرو می گوید، پرونده ۴ میلیارد یورویی دختر وزیر صنعت برملا می شود، داماد وزیر با پاسپورت جعلی از کشور فرار می کند، از خانه نماینده سابق بیش از هزار سکه کشف میشود، مناقصه پیمانکاری پتروشیمی خلیج فارس و دست داشتن سپاه لو می رود، و خلاصه آنکه امروز جنگ غارت در میان نهادها و مسئولان رژیم داغ است و یکدیگر را لو می دهند و دادگاهی می کنند تا بتوانند سهم آنها را برای خود کنند.
این مسئله به گونه ای در حال رخ دادن است که هرکس زور و نفوذش بیشتر باشد در جنگ غارت پیروز تر است. لذا جای تعجب ندارد که نهادها و مسئولان منتسب به بیت رهبری مجری و آغازگر افشاگری ها و تشکیل دادگاه فساد مالی باشند. چرا که بر اساس سلسله مراتب، ثروت و بیشترین سهم از غارت ملت باید در راس هرم قدرت متمرکز باشد.

*مقالات و دیدگاه های مندرج در سایت شورای مدیریت گذار نظر نویسندگان آن است. شورای مدیریت گذار دیدگاه ها و مواضع خود را از طریق اعلامیه ها و اسناد خود منتشر می کند.

#شورای_مدیریت_گذار

--۳۰-

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
پیام زندانی سیاسی پیروز منصوری در پاسخ به ادعای اعزام زندانیان به مراکز درمانی

در پی ادعاهای اخیر سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر اینکه زندانیان به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل می شوند، زندانی سیاسی پیروز (محمدعلی) منصوری طی پیامی به دروغ بودن این ادعا پرداخت و نوشت این ادعا «دروغی است که مرغ های پخته تاریخ را هم به خنده وا می …

خبر
مولود حاجی‌زاده یکی دیگر ازروزنامه‌نگارانی که به دلیل سوال درباره کشتار آبان به زندان محکوم شد

مولود حاجی‌زاده، روزنامه‌نگار در رشته توییتی نوشت: «برای اینکه نوشتم چرا در آبان ۱۵۰۰ نفر کشتید یکسال حبس گرفتم، برای اینکه گفتم چرا به هواپیما شلیک کردید، به جزای نقدی محکوم شدم، حالا دو سال حکم پرونده قبلی هم از تعلیق درآورده‌اند و بنا به اجرایش دارند.» مولود نوشت که …

خبر
مقاومت شهروندی با منصور اسانلو : با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه،

با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه، همبستگی های بزرگ‌تر را در مسیر های سیاسی پیشنهاد می‌کند . مسیر دموکراسی از تقاطع و اتحاد تشکل های. مردمی مثل سندیکاها می گذرد.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: