آغاز جنگ غارت در جمهوری اسلامی ابراهیم رئیسی از سوی خامنه ای آمد تا “جنگ غارت” را به نفع رهبر ایران مدیریت کند

خبر

کیا حمیدی
پس از آمدن ابراهیم رئیسی در قوه قضائیه و آغاز برخی بگیر و ببندهای سوری در بازداشت مدیران و راه انداختن پرونده های فساد مالی و تشکیل دادگاه متهمین، برخی از اقشار سیاسی گمان کردند که این حرکت ها از جمله سناریوی تکراری رژیم برای بت سازی از یک فرد و آماده کردن وی برای قبول مسئولیتی بزرگتر است.

برخی بر این باور بودند که ابراهیم رئیسی در قوه قضائیه با عملکردش در مبارزه با فساد مشق رهبری می کند و یا حداقل گزینه ای برای پرکردن لیست مجلس خبرگان برای آینده خواهد بود.

اما واقعیت چیز دیگری است و ابراهیم رئیسی از سوی خامنه ای آمد تا “جنگ غارت” را به نفع رهبر ایران مدیریت کند. طی چهاردهه گذشته مقامات رژیم ایران از هر آنچه که به عنوان سرمایه ملی و بیت المال بوده سو استفاده کردند. تمامی مجاری پربازده اقتصادی را برای خود و خانواده هایشان مصادره کردند، تمامی امتیازهای مختلف در عرصه های صنعتی و تولیدی را که مالکیت خصوصی داشته به زور از چنگ صاحبانش درآوردند، واردات و صادرات غیرقانونی را برای کسب سود در اختیار گرفتند، سود و منافع معاملات بین المللی را به حساب های شخصی خود در بانک های خارجی ریختند و در یک کلام ثروت و دارایی ملت و کشور را به نفع خود مصادره نموند و دیگر چیزی جز فقر و فلاکت برای ملت ایران باقی نمانده است.
اما این پایان کار نیست، امروز مسئولان و حاکمان ایران نسل بعد از خود را نیز سر سفره انقلاب نشانده اند و آقازاده ها و فرزندانشان به تبعیت از پدرانشان سیری ناپذیر هستند. لذا به مرحله ای رسیده ایم که طمع ورزان زیاد و دیگر چیزی برای چپاول باقی نمانده. به همین سبب است که امروز نظام وارد مرحله “جنگ غارت” درونی شده است.
چرا که هر آنچه متعلق به ملت بوده است طی این سال ها به نام رهبر و نهادهای تحت امر وی و دیگر اشخاص حقیقی و حقوقی مصادره و غارت شده است.
لذا می بینیم که مفت خواران انقلاب به غارت یکدیگر افتاده اند و از سهم یکدیگر برای کاهش عطش طمع ورزی خود استفاده می کنند. به همین سبب است که امروز مسئولان و کارگزاران نظام در افشای فساد یکدیگر رقابت می کنند. میرسلیم از رشوه ۶۵ میلیاردی قالیباف می گوید، فتاح زمین خواری حدادعادل را افشا می کند، کیهان از ورود نمایندگان مجلس به بازار خودرو می گوید، پرونده ۴ میلیارد یورویی دختر وزیر صنعت برملا می شود، داماد وزیر با پاسپورت جعلی از کشور فرار می کند، از خانه نماینده سابق بیش از هزار سکه کشف میشود، مناقصه پیمانکاری پتروشیمی خلیج فارس و دست داشتن سپاه لو می رود، و خلاصه آنکه امروز جنگ غارت در میان نهادها و مسئولان رژیم داغ است و یکدیگر را لو می دهند و دادگاهی می کنند تا بتوانند سهم آنها را برای خود کنند.
این مسئله به گونه ای در حال رخ دادن است که هرکس زور و نفوذش بیشتر باشد در جنگ غارت پیروز تر است. لذا جای تعجب ندارد که نهادها و مسئولان منتسب به بیت رهبری مجری و آغازگر افشاگری ها و تشکیل دادگاه فساد مالی باشند. چرا که بر اساس سلسله مراتب، ثروت و بیشترین سهم از غارت ملت باید در راس هرم قدرت متمرکز باشد.

*مقالات و دیدگاه های مندرج در سایت شورای مدیریت گذار نظر نویسندگان آن است. شورای مدیریت گذار دیدگاه ها و مواضع خود را از طریق اعلامیه ها و اسناد خود منتشر می کند.

#شورای_مدیریت_گذار

--۳۰-

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
ابراهیم فیروزی، نوکیش مسیحی به دادسرای راسک احضار شد

ابراهیم فیروزی، نوکیش مسیحی تبعیدی در شهرستان راسک واقع در استان سیستان و بلوچستان طی احضاریه ای به بیدادسرای عمومی وضد انقلاب این شهرستان احضار شد. در این ابلاغیه از وی خواسته شده است که طی مدت ۵ روز جهت دفاع از اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام در بیدادسرای راسک …

خبر
پیام سهیلا حجاب زندانی سیاسی شجاع از درون زندان وپیوستن وحمایت وی از #پیمان نوین رضا پهلوی

  سهیلا حجاب وکیل دادگستری و زندانی سیاسی آزادی خواه از درون زندان خطاب به مردم: اعتصابات و اعتراضات را به خیابانها بیاورید و به رهبران جهان بفهمانید که این حکومت شیطانی را نمی خواهید. دست تمامی احزاب و گروههای مخالف رژیم جمهوری اسلامی را می فشارم و از آنها …

خبر
پرونده سازی و تفهیم اتهام جدید به رضا محمد حسینی، زندانی سیاسی

رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی که دوران محکومیت ۷ ساله خود را در زندان رجایی شهر کرج سپری می‌کند، با دو پرونده جدید مواجه شده است. جلسه رسیدگی به اتهام مطروحه علیه آقای محمدحسینی در پرونده‌ای که اخیرا برای او گشوده شده، روز یکشنبه ۶ مهر در شعبه ۳ دادسرای اوین …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: