سازمان اقدام مسیحیان برای لغو شکنجه (آکات)، امروز کمپین جمع‌آوری امضا برای آزادی #هشت_درویش گنابادی محبوس در زندان فشافویه را آغاز کرد.

دفتر سوئیسِ این سازمان ضدشکنجه که در سال ۱۹۷۴ در فرانسه تأسیس شده و اکنون در بیش از ۳۰ کشور جهان فعال است امروز با آغاز کمپینی و در نامه‌هایی به حسن روحانی رئیس‌جمهور و محمدجواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه خواهان آزادی فوری هشت درویش زندانی در زندان #فشافویه‌ تهران شده است.

در این نامه ضمن ابراز نگرانی از وضعیت #رضا_انتصاری، #کسری_نوری، #محمد_شریفی‌مقدم، #مهدی_اسکندری، #حسام_معینی، #مرتضی_کنگرلو، #امیر_نوری و #سینا_انتصاری که از تاریخ ۷ شهریورماه تا امروز ۲۲ آذرماه ۱۳۹۷ در سلول‌های انفرادی نگهداری می‌شدند از مقامات جمهوری اسلامی خواسته شده تا دستور آزادی فوری این افراد را که تنها به دلیل عقاید مذهبی خود زندانی شده‌اند صادر کنند.

آکات تأکید کرده است که این افراد همگی در حمله‌ی نیروهای امنیتی و شبه‌نظامیان بسیج به محل اقامت قطب دراویش گنابادی در خیابان #گلستان_هفتم تهران در اسفندماه ۱۳۹۶ دستگیر شده و توسط شعبه‌ ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به احکام سنگین زندان، شلاق، تبعید و ممنوع‌الخروجی محکوم شده‌اند.

این سازمان ضدشکنجه تأکید کرده که این زندانیان عقیدتی در طول ۴ ماه نگهداری در سلول‌های انفرادی از هرگونه تماس با خانواده‌های خود محروم بوده و تنها یک بار توسط یکی دیگر از دراویش زندانی به نام صالح مرادی رؤیت شده‌اند.

طبق این بیانیه، ممنوعیت شکنجه، و حق حیات، امنیت، ارتباط با افراد موردنظر خود از زندان، آزادی اندیشه، فکر و مذهب و تجمع مسالمت‌آمیز از جمله حقوقی هستند که در کنوانسیون حقوق سیاسی و مدنی که جمهوری اسلامی نیز آن را امضا کرده، مورد تصریح بوده‌اند و مقامات ایران ملزم به رعایت آن‌ها هستند.

این بیانیه در خاتمه خواهان تحقیق فوری در مورد وضعیت این ۸ درویش زندانی و اطلاع به خانواده‌ی آنها، آزادی فوری آنان و حفاظت از آنان از بدرفتاری و شکنجه تا زمان آزادی و نیز آغاز تحقیقات در رابطه با شکنجه‌ی احتمالی آنان در زمان نگهداری در سلول‌های انفرادی شده است.
photo_2018-12-14_15-02-12.jpg

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: