آماده باش کامل کلیه نیروهای نظامی و انتظامی در آستانه اعلام تصمیم ترامپ

با دستورالعمل ابلاغی محرمانه شورای عالی امنیت ملی، کلیه نیروهای زمینی، دریایی و هوایی کشور به حالت آماده‌باش کامل درآمدند. 

به گزارش منابع خبری «آمدنیوز»، در پی دستورالعمل ابلاغی روز چهارشنبه ۱۹ مهرماه ستاد کل نیروهای مسلح به شورای عالی امنیت ملی، کلیه نیروهای نظامی و انتظامی در سه بخش دریایی، زمینی و هوایی کشور به حالت آماده‌باش کامل درآمده‌اند.

این تصمیم، با هدف جلوگیری از احتمال اغتشاش اجتماعی و با هدف برخورد احتمالی با حمله‌ی نظامی آمریکا اتخاذ شده است.

دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا قرار است ظهر امروز به وقت واشنگتن (شب به وقت تهران) تصمیم خود را مبنی بر خروج احتمالی آمریکا از برجام و قرار دادن نام سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی اعلام کند.

بدین منظور «اتاق بحران»ی در شورای‌عالی امنیت ملی تشکیل شده که تصمیمات این «اتاق بحران» برای تمامی بخش‌های کشور لازم‌الاجراست. مسئولیت این «اتاق» را بر خلاف اتاق بحران‌های پیشین، سپاه پاسداران بر عهده دارد.

هم‌چنین ستاد کل نیروهای مسلح طی بخش‌نامه‌ای به کلیه وابستگان نظامی ایران در کشورهای دیگر اعلام کرده است که هر چه سریع‌تر خاک کشورهای دیگر را به مقصد ایران ترک کنند.

این وابستگان از نیروهای وابسته به سپاه پاسداران هستند که در صورت قرار گرفتن نام این نهاد نظامی در لیست سازمان‌های تروریستی، احتمال بازداشت آنان در خارج از کشور وجود دارد.

قرار است نیروهای ارتش جمهوری اسلامی و وزارت دفاع، جایگزین نیروهای سپاه پاسداران به عنوان وابستگان نظامی ایران در سایر کشورها شوند.

بر اساس آخرین گزارش‌های کارشناسان، سپاه پاسداران تحت پوشش شرکت‌ها و مؤسسات تجاری وابسته، مبلغ ۴۵ میلیارد دلار سرمایه در خارج از ایران دارد که با اعلام نام این نهاد نظامی در لیست تروریست جهانی، این مبلغ توسط آمریکا توقیف می‌شود.

بر اساس آخرین گزارش‌ها، اسرائیل در مرز ایران و ارمنستان و تاجیکستان پایگاه اطلاعاتی و امنیتی ایجاد کرده است و ممکن است این کشور برای مقابله با حکومت ایران، هر لحظه از شمال به کشورمان حمله نظامی انجام دهد. این در حالی است که در دستور‌العمل ابلاغی ستادکل نیروهای مسلح، مرزهای شمالی کشور به جهت اطمینان مقامات ارشد ایران به روسیه، به کل رها شده و نیروها در مرزهای شرقی، غربی و جنوبی به حالت آماده‌باش کامل درآمده‌اند.

طبق دستور‌العمل ستادکل نیروهای مسلح، ارتش جمهوری اسلامی تمامی توان نظامی خود را در مرزهای شرقی متمرکز کرده و سپاه پاسداران نیز در مرزهای غربی و شمال‌غرب کشور مستقر شده است. جنوب کشور نیز توسط نیروهای سپاه پاسداران در کرمان، لشکر ۱۰ رمضان و ۲۱ حمزه سیدالشهداء تقویت شده که این نیروها اغلب در جزیره فارو، لاوان، خارک، ابوموسی و هندورابی مستقر شده‌اند. نیروی انتظامی کشور نیز در حال تقویت تجهیزات و نیرو برای تأمین امنیت داخلی کشور است.

بر اساس گزارش منابع خبری «آمدنیوز»، سازمان امنیت روسیه (اف اس بی) به مقامات جمهوری اسلامی اطلاع داده است که از ده روز گذشته، تمامی بسیجیان، روحانیون و سایر وابستگان به حاکمیت جمهوری اسلامی که در فرودگاه‌های حساس مانند استانبول یا دوبی تردد داشته‌اند، تحت کنترل سازمان‌های امنیتی دنیا قرار داشته و از برخی آنان در فرودگاه نیز بازجویی شده است.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.