آمریکایی‌ها از عربستان، امارات و قطر ۴ هزار میلیارد دلار غرامت می‌خواهند

  • By :
  • Category : خبر
خبر

f3

عبدالباری عطوان کارشناس سرشناس مسائل سیاسی جهان عرب تاکید کرد: قربانیان و آسیب دیدگان از حملات یازدهم سپتامبر در راستای اجرای قانون جاستا ۲۵ دادخواست قضائی علیه عربستان و امارات و قطر ارائه داده و درخواست چهار هزار میلیارد دلار غرامت دارند. وی در سرمقاله شماره پنجشنبه روزنامه رای الیوم ضمن اعلام این مطلب افزود: مبلغ ۴۶۰ میلیارد دلاری که دونالد ترامپ به شکل قراردادهای تسلیحاتی و سرمایه گذاری از عربستان دریافت کرد، در مقایسه با مبلغی که عربستان باید به دلیل دست داشتن در حملات تروریستی علیه برج های دوقلو مرکز تجارت جهانی به خانواده های قربانیان این حادثه بپردازد، ناچیز است.
در همین راستا مقامات سعودی سه شنبه گذشته از قاضی آمریکایی در ایالت نیویورک خواستند تا ۲۵ دادخواست مطرح شده از سوی خانواده های قربانیان حملات یازدهم سپتامبر که علاوه بر ۲۰ هزار زخمی شمارش به ۳ هزار نفر می رسد، را نپذیرد . خانواده های این ۳ هزار نفر عربستان را به دست داشتن در اجرا و طراحی و برنامه ریزی این حملات متهم می دانند و از دولت سعودی می خواهند تا غرامت آن را بپردازد. در واقع رژیم سعودی مدعی است که افراد شاکی دلیلی در مورد دست داشتن ریاض و یا نهادهای خیریه وابسته به آن در حادثه یازدهم سپتامبر در اختیار ندارند و علاوه بر آن عربستان از حق مصونیت حاکمیت ملی برخوردار است.
به گفته عطوان، عربستان، امارات و قطر در راس کشورهای متهم به دست داشتن در این حادثه هستند که توسط دو شهروند سعودی و اماراتی شکل گرفته است و مروان یوسف الشحی یکی از آنان است . شبکه تلویزیونی الجزیره نیز به پخش نوارهای ویدیویی اسامه بن لادن رهبر سازمان القاعده متهم است. بر اساس پرونده دادستانی کل نیویورک خالد شیخ محمد طراح حملات هم اکنون در قطر بسر می برد و دوحه علاوه بر پناه دادن به وی زمینه اشتغال به کار او را نیز برایش فراهم کرده است و قبل از رسیدن یگانی از سوی دفتر تحقیقات فدرال آمریکا به دوحه جهت بازداشتش امکان فرار را برایش مهیا کرد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
گزارشی از وضعیت بد پروژه ها!

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا، نامه ای از سوی کارگران چند پروژه برایمان ارسال شده است که توجه تان را به آن جلب می کنیم: در این چند ماه در مورد وضعیت همه گروهای شغلی پروژه ای صحبت شد به جز نفرات دفتری. پیمانکاران حقوق نفرات دفتری رو افزایش ندادند …

خبر
ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران

ماهنامه نشریه پیام سندیکا، پیام آور سندیکاهای کارگری ایران شماره ۹۶ دیماه ۱۳۹۹ در ایران بصورت چاپی و الکترونیکی منتشر شد. در این شماره می خوانید: اطلاعیه های سندیکاهای کارگری ص۱ گزارشات کارگری از واحدهای تولیدی سراسر ص۱۴ زحمتکشان و هزینه ای که باید به دوش بکشند! ص۲۷ تا حق …

خبر
توزیع شیر فاسد بعنوان سهیه روزانه رانندگان، توسط مدیریت شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

فیلم ارسالی به سندیکا از طرف راننده شرکت واحد

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: