آمریکا خود را برای واکنش به‌اعتراض‌ها دربرابر سفارتخانه‌هایش آماده می‌کند

شبکه تلویزیونی سی ان ان به دنبال قصد رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل گزارش داد: ارتش آمریکا خود را برای واکنش به اعتراض ها در مقابل سفارتخانه و دفاتر نمایندگی آمریکا در شهرهای خاورمیانه آماده می کند.

‘باربارا استار’ خبرنگار بخش وزارت دفاع آمریکا ( پنتاگون ) شبکه تلویزیونی سی ان ان در این باره گفت : شماری از تفنگداران نیروی دریایی آمریکا که آموزش های ویژه برای محافظت از داخل سفارتخانه های آمریکا دیده اند به موقعیت خاصی فرستاده شدند که در واقع این موقعیت خاص منظور کشورهایی است که آمریکا در آن دارای سفارت بوده و امکان بروز خشونت و آشوب در آنها می رود.

باربارا استار افزود:اما به دلایل امنیتی این موقعیت ومنطقه ای که ا ین گروه اعزام شدند ، افشا نشده است.اینها نیروهای ویژه تفنگدار نیروی دریایی آمریکا هستند که تامین امنیت سفارت آمریکا در چنین نقاطی را بر عهده دارند.

خبرنگار بخش پنتاگون سی ان ان در توضیح این مطلب گفت: این نیروها در داخل حصار سفارت آمریکا به منظور حفاظت از سفارت و محافظت از پرسنل آن عمل می کنند. بارابار استار گفت:ماموریت آنها قانونی است و تنها در صورت محافظت از تاسیسات نظامی ویا دیپلماتیک آمریکا در این گونه کشورها به کار گرفته می شوند، ماموریت آنها محدود است، آنها را نمی توانید در خارج از سفارتخانه و در خیابان ها ببینید آنها نمی توانند در چنین موضعی قرار گیرند، چراکه این وظیفه کشور میزبان است تا امنیت سفارت آمریکا را تامین کند.

وی افزود: اما این نیروها در داخل سفارتخانه آمریکا چنانچه نیازمند به چنین ماموریت خطیری باشد بکار گرفته می شوند. به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قرار است امشب چهارشنبه ساعت 13به وقت واشنگتن تصمیم خود مبنی بر به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسراییل را اعلام کند.

شبکه تلویزیونی سی ان ان در گزارش و تحلیل های خود اتخاذ چنین تصمیمی از سوی رئیس جمهوری آمریکا را فاقد درایت سیاسی و تنها عمل کردن به وعده انتخاباتی سال گذشته وی دانست. تصمیم رئیس جمهوری آمریکا در این مورد با واکنش های منفی بسیاری از سازمان های بین المللی و رهبران جهان روبرو شد و در تازه ترین رخداد دراین زمینه پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان درنطق هفتگی خود به صراحت نسبت به این تصمیم رئیس جمهوری آمریکا ابراز نگرانی کرد.

تارنمای خبری انگلیسی’دیلی میل’دراین مورد گزارش داد که پاپ فرانسیس خواستار محترم شمردن وضعیت کنونی بیت المقدس بنابر ‘عقلانیت و درایت’ به منظور دوری جستن از مناقشات بیشتر شد. پاپ دراین باره گفت که وی ‘عمیقا نگران’ اوضاع اخیر است و اعلام کرد که بیت المقدس مکانی است منحصربه فرد و  مقدس برای مسیحیان، یهودیان و مسلمانان و ‘جایگاه خاص صلح و آرامش’ است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.