آیا سلیمانی و رئیسی یاور و حامی ما هستند؟!: کانال مستقل کارگران هفت تپه

نقدی به درخواست از رئیسی توسط برخی از کارگران عزیز هفت تپه – پیام دریافتی

از ماست که بر ماست
درحالی که میخوانیم که :
قاضی ناظر زندان اوین اجازه ملاقات اسماعیل بخشی با وکلیش را نداد و از دریافت و تحویل لایحه‌ی این کارگر زندانی، به دادسرای عمومی و انقلاب اهواز، جهت درج در پرونده شکنجه، از ناحیه مسٸولان زندان اوین ممانعت به عمل آمد.
درحالی که میبینیم که :
اسماعیل بخشی حدود ده ماه در بازداشت بسر می برد و با وجود پرونده ها و اتهام های متعدد، تاکنون فقط دوبار اجازه دیدار با وکیل را داشته است و خانواده وی ماهی یکبار اجازه ملاقات با وی را دارند.
درحالی که میدانیم که :
بگیر و ببندها و تسویه حساب‌های جهت‌دار درون ساختاری و با عنوان مبارزه با فساد، که بگذریم در همین مدت کوتاه در دوران ریاست آقای رئیسی بر قوه، فعالان صنفی و کارگری، به اشد مجازات محکوم وسنگین‌ترین احکام را دریافت کرده‌اند و به تازگی با تغییر شیوه‌ی برخورد، در کنار احضارهای پی در پی کارگران هفت تپه توسط پلیس امنیت شهرستان شوش، اعتصاب کنندگان وکارگران پیشرو به جرم مطالبه حقوق صنفی قانونی خود در این شرایط بد و نابسامان اقتصادی، در لیست اخراجی‌های شرکت قرار گرفته‌اند.

چگونه عاجزانه ! از آقای رئیسی میخواهیم که برای آزادی اسماعیل بخشی و رسیدگی به مطالبات و شکایات کارگران هفت تپه ورود کنند؟! اسماعیل بخشی خورشیدی است که در هفت تپه طلوع کرد و غروبی نخواهد داشت . روزگار غریبی است نازنین

نویسنده: … { نام محفوظ } از رانندگان حمل و نقل جاده ای

همکاران عزیز: اگر روزی قرار باشد تاریخ معاصر این مملکت را بنویسند حتما یک صفحه آن باید در باره هفت تپه باشد چون اعتصابات و اعتراضات هفت تپه بیش از ١٢ سال است که ادامه دارد. در این دوازده سال رئیسی و سلیمانی و رهبر و رئیس جمهور و … از بدبختی ما خبر نداشته اند؟ همه دنیا خبر دارد. مساله این است که مشکلات ما مثلا خصوصی سازی با طراحی و حمایت همین مقامات شروع شده است.

درخواست عاجزانه از رئیسی و در دست گرفتن تصاویر این اشخاص کمکی به ما نمیکند. مگر سال قبل که جلوی فرمانداری همین بنر در دست گرفته شد اثری داشت؟ مگر بعد از آن ما را سرکوب نکردند؟ دوستان ما را دستگیر نکردند؟ اسماعیل را شکنجه نکردند؟ آیا جلوی دار و دسته ی دزد اسدبیگ را گرفتند ؟ نه. ما میدانیم که شما چند همکار این عکس را در دست میگیرید که به شما انگ امنیتی نزنند. اما تجربه نشان داده که ما اگر متحد باشیم میتوانیم از یکدیگر محافظت کنیم و خصوصی سازی را لغو کنیم.

پلیس امنیت و اطلاعات و دستگاه قضائی و سایر مسئولان به خاطر یک عکس که شما در دست گرفتید از منافعشان نمیگذرند. این خصوصی سازی کار خودشان است. خودشان شریک دزدها هستند. خودشان شاه دزد هستند. چند همکار میخواستد بیاییند و بنر را از دست شما بگیرند و کنار بگذارند اما برای اینکه در وسط اعتصاب اختلاف و تشنج نشود این کار را نکردند. برخی هم گفتند نگرانیم اگر این بنر ها را پایین بکشیم بگویند ما معاند هستیم. ما اعتراض برحق و قانونی کرده ایم و نیاز نیست بترسیم. ما خواهان لغو خصوصی سازی و آزادی بخشی و لغو احکام صادره هستیم. خواهان بازگشت به کار همکاران اخراجی هستیم.

مگر سال قبل این بنرها را در دست نگرفتید؟ کمکی به ما شد؟ نه. حالا هم امتحان میکنیم. ببینیم رئیسی که خودش میداند خصوصی سازی اصل مشکل ماست و زندانی بودن اسماعیل و حامیان ما مشکل ماست و اخراج همکاران ما مشکل ماست کاری میکند. ببینیم آقای رئیسی طرفدار عدالت است یا طرفدار دزدها و اختلاسگران؟ اگر آقای رئیسی و رهبر و سلیمانی و روحانی و … خصوصی سازی را لغو کردند آنوقت حق با شما چند نفر است که از آنها درخواست میکنید و عکسشان را در دست میگیرید و در آن موقع ما از شما عذرخواهی خواهیم کرد. اما مطمئنیم فقط خود ما با اتحاد و همدلی خواهیم توانست این کار را انجام دهیم.

یک قدم تا پیروزی باقی است! کارگر هفت تپه فقط به خودش و اتحاد خودش متکی است.
جمعی از کارگران هفت تپه – شنبه – ۶ مهر ۱۳۹۸

 

 

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: