ابتلا ۵۰ زندانی سیاسی زندان مرکزی ارومیه به ویروس کرونا و وحشت از شورش زندانیان

شماری از زندانیان از جمله ۵۰ زندانی سیاسی زندان مرکزی ارومیه به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. مسئولان زندان در هراس و وحشت از شورش زندانیان آنها را به قتل تهدید کرده است.
به گفته منابع مطلع ۵۰ تن از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۱۵ زندان ارومیه به ویروس کرونا مبتلا شده اند که اسامی ۱۱ نفر از آنها به شرح زیر می‌باشد:

۱-بهنام فروزنده دل فرزند رضا
۲- محمدحسین ایرج‌نیا فرزند احمد
۳-اكبر كامل‌منگل فرزند محمدعلی
۴-امید افراسیابی فرزند یدالله
۵-احمد منوچهری فرزند كوروش
۶-كریم اشرفی فرزند علیرضا
۷-حجت نوری فرزند یدالله
۸-حمید معظم فرزند محسن
۹-نوید بیگی فرزند مجید
۱۰-صابر كاسب
۱۱-حامد فیروزه فرزند محمدرشا

علاوه بر این در بند ۳ و ۴ زندان مرکزی ارومیه نیز ۱۲ نفر به کرونا مبتلا شده اند که اسامی ۷ نفر از آنها به‌شرح زیر می‌باشد:

۱-رحیم شیخكانلو
۲-شیرزاد پایون
۳-جعفر مسعودی نیا
۴-فرهاد رحیمی
۵-ارسلان عیوضی
۶-رمضان شیخ كانلی
۷-حیدر غیرتمند

رئیس بند ۱۵ در وحشت از شورش و اعتصاب غذای زندانیان، ۱۵ نفر از زندانیان بیمار را به بیرون منتقل کرده و دو زندانی به اسامی جواد امدی و حیدر را جداگانه به اورژانس منتقل نمود.

داوود قاسم زاده، زندانی قطع نخاعی نیز که چندی پیش در اعتراض به ندادن مرخصی، دست به اعتصاب زده بود مشکوک به کرونا است و هم اکنون در بند بهداری نگهداری می‌شود و هنوز به بیمارستان منتقل نشده است. (مهرعلی فرهنگ مدیر داخلی زندان گفته است که عدم انتقال وی به بیمارستان به جایی گزارش نشود و این موضوع پنهان بماند)

همچنین گزارش شده است که دو تن از کارکنان زندان مرکزی ارومیه از بند جوانان به کرونا متبلا شده‌اند.

مهرعلی فرهنگ مدیر داخلی زندان به زندانیان گفته است از ابراهیم رئیسی ، رئیس قوه قضاییه دستور رسیده هر کس دست به شورش و اغتشاش بزند، بدون معطلی کشته خواهد شد. به همین دلیل ماموران ضدشورش ۲۴ساعته در سالن با تجهیزاتی مانند شوکر، اسپری، باتوم و تفنگ‌های ساچمه‌ای در حالت آماده باش بسر می برند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: