ابراهیم فیروزی: آزار مضاعف نوکیشان مسیحی با صدور حکم تبعید

جمهوری اسلامی با صدور حکم تبعید به دنبال آزار مضاعف است

⚡️ابراهیم فیروزی، نوکیش مسیحی که دوران تبعید خود را در شهر راسک از توابع شهرستان سرباز استان سیستان و بلوچستان سپری می‌کند، معتقد است هدف مقامات جمهوری اسلامی ایران از صدور احکام تبعید که جزو مجازات‌های تکمیلی محسوب می‌شود تنها آزار شهروندانی است که این حکم برای آنها صادر می‌شود.

 

روز پنجشنبه ۵ تیر در گفتگو با صدای آمریکا در رابطه با وضعیت شهر راسک از توابع شهرستان سرباز، شهری که در آن دوران تبعید خود را سپری می‌کند گفت، در شهر راسک هیچ‌گونه امکانات پزشکی وجود ندارد و آن شهر از داشتن بیمارستان و حتی بهداری محروم است.‌ او که نبود امکانات پزشکی را یکی از مشکلات خود در دوران تبعید عنوان می‌کند می‌گوید اگر روزی بیمار شود این شهر حتی جایی برای مداوای او ندارد و تنها یک داروخانه در شهر راسک وجود دارد که داروهای آنجا نیز تکمیل نیست.

این نوکیش مسیحی، شرایط زندگی در تبعید را این گونه توصیف می‌کند که فرد تبعیدی اجازه خروج از محدوده شهر را ندرد، هر ۲۴ ساعت یکبار باید خود را برای حضور و غیاب به کلانتری معرفی کند، و برگه‌‌ای به نام برگه حضور را امضا کند.

فیروزی گفت، با آن که پیش از این حکم دو سال تبعید برای او توسط بیدادگاه انقلاب شهرستان رباط کریم صادر شده بود، اما مقامات وی را به ۸ ماه تبعید دیگر نیز محکوم کردند. این نوکیش مسیحی همچنین گفت، با آن که او دوران تبعید را دو هفته پس از آزادی با راهی شدن به شهرستان سرباز واقع در استان سیستان و بلوچستان و معرفی به دادسرای عمومی و انقلاب راسک آغاز کرده بود اما مقامات قضایی تاریخ آغاز تبعید او را فرودین ماه سال جاری عنوان کرده‌اند.

پیشتر برخی از رسانه‌های حقوق بشری اعلام کرده بودند که فروردین ماه سال ۱۳۹۹ حکم ۲ سال تبعید ابراهیم فیروزی در پرونده تازه‌ای به دلیل غیبت یک روزه برای سپری کردن دوران تبعید، توسط بیدادگاه انقلاب رباط کریم به دو سال و ۸ ماه افزایش پیدا کرده است؛‌ همچنین مسئولان قضایی شهرستان رباط کریم و دادستانی شهرستان سرباز اعلام کرده‌ بودند که دلیل تغییر تاریخ آغاز تبعید از آبان ماه ۹۸ به فروردین ماه ۹۹، بررسی پرونده غیبت این نوکیش مسیحی بوده است. این در حالی است که ابراهیم فیروزی در طول این مدت از شهرستان سرباز خارج نشده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: