ابلاغ حکم رسمی دیپورت و اخراج از ترکیه به پناهنده سیاسی حسام شهسواری

این زندانی سیاسی سابق که بیش از یکسال است در دادگاه های ترکیه برای اعتراض به ترک خاکش پرونده را پیگیری می کرد در آخرین دادگاه که دیوان عالی کشور ترکیه میباشد، به دلیل کاملا نامربوط و اشتباهی محرز حکم به ترک خاکش تایید شد .
امروز مطلع شدیم اداره مهاجرت شهر وان به صورت رسمی برگه اخراج از ترکیه را به این پناهنده ابلاغ کرده ،بعد از اعلام پایان کار سازمان ملل در ترکیه وضعیت پناهندگان سیاسی ساکن ترکیه، در معرض خطر و آسیبهای فراوانی قرار گرفته و اداره مهاجرت ترکیه هم که مسئولیت پناهندگان را کامل برعهده گرفته در امر حمایت از پناهندگان سیاسی کاملا ضعیف عمل کرده، تا جاییکه اکثر پناهندگان سیاسی حاضر در ترکیه به همراه خانواده هایشان در وضعیت بلاتکلیف و نابسامانی قرار دارند .
درآخر اینکه این پناهنده سیاسی در صورت عدم همیاری و جلوگیری از ترک خاک در معرض هرنوع خطری قرار خواهد گرفت که این خلاف موازین حقوق بشر می باشد .

لازم به ذکر است :

حسام شهسواری زندانی سیاسی سابق که چهار سال است درترکیه زندگی میکند طی سالهای گذشته بارها مورد تخریب و حمله اوباش و مامورین وابسته به رژیم قرار گرفته که گزارش ها و مستندات ان در پلیس امنیت و دادگاه شهر وان موجود میباشد.
این فعال سیاسی پنج شنبه مورخ ۱۰ آبانماه ۱۳۹۷ به طور کاملا جدی مورد حمله و ضرب وشتم توسط سه فرد ناشناس قرار گرفت که این حادثه باعث کوفتگی، زخم و چندین بریدگی در سطح بدنش شده است. نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی طی ماههای گذشته فشارهای بسیاری را بر خانواده این پناهنده جهت برگرداندن وی بر کشور وارد اورده اند به طوری که تحت همین فشارها این پناهنده خودش را درشرایط بحرانی خطر دیپورت قرار داد .که رسیدگی و مراحل اجرا و بررسی ان در دادگاه استیناف شهر وان در حال انجام ا میباشد. طی سالهای گذشته فعالین و مبارزین دیگری هم از شهر وان ربوده و مفقود یا سر به نیست شده اند که این امر نشان از نبودن امنیت جانی برای مبارزین و مخالفین واقعی جمهوری اسلامی در ترکیه رادارد.

photo_2حسام2.jpg

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: