اتحادیه آموزگاران جهان خواهان آزادی معلمان ایرانی هستند.

فراخوان

اعتراض آموزش بین الملل ei به زندانی کردن محمدحبیبی

«محمد حبیبى  عضو اتحادیه معلمان دستگیر شد»

دستگیری اخیر معلم وعضو هیئت مدیره ی کانون صنفى معلمان  ایران( تهران ) در مدرسه اش به صراحت بیانگر این است که آزار و اذیت اعضای اتحادیه در ایران همچنان ادامه دارد.

سوم مارس ، محمد حبیبی درمدرسه اش دستگیر شد و طبق گزارشات محلی دستگیریش و حشیانه صورت گرفته است. آنها مدعی اند که نیروهای امنیتی از اسپری فلفل و دستبند در حضور دانش آموزانش استفاده کرده اند.طبق تحقیقات پلیس بنا به گفته ی منابعى  ابتدا او را به خانه اش برده اند و برخی از وسایل شخصیش را توقیف کرده اند. پس از آن حبیبی را براى بازداشت به زندان اوین برده اند.

خانواده اش هیچ خبری از او نداشتند و  نمى دانستند که کجاست و آیا در سلامت به سر میبرد یا خیر. این در حالى است که هنوز مقامات دلیلی برای دستگیریش ارائه نداده اند .

حبیبی قبلأ نیز برای نقش خود به عنوان یکى از مدیران اتحادیه صنفى از جانب مقامات ایران تهدید شده بود.

 کانون هاى  صنفى معلمان در شهر ها و استان ها ی مختلف بلافاصله به دستگیریش اعتراض کردند.

این تازه ترین مورد از  تاریخ طولانى  برخورد  مقامات ایرانی با فعالیت های اتحادیه ای است که با آن هم چون کارى مجرمانه رفتار می کنند.

آموزش بین المللى  با زندانی کردن حبیبی مخالف است ونسبت به آن معترض است همانطور که به ادامه دادن زندانی کردن دیگر اعضای اتحادیه آموزش بین الملل معترض است.

از جمله اعضای دیگر اتحادیه معلمان که معروف هستند و پشت میله زندان هستند ، آقایان محمود بهشتی لنگرودی و اسماعیل عبدی ، رهبران تشکل صنفى معلمان تهران می باشند. عبدی با بی عدالتی دادگاه انقلاب اسلامی ایران به شش سال حبس محکوم شد.

کمیته مبارزه

آموزش  بین المللی همراه طبقه ی کارگر مبارزاتی راه انداخته اند   که مقامات ایرانی را وادار کنند تا عبدی و دیگر اعضای اتحادیه معلمان را که به دلیل فعالیت های قانونیشان در اتحادیه زندانی شده اند آزاد کنند.

آموزش بین الملل ei در حالى به دستگیری محمد حبیبی اعتراض می کند، که آزادی رضا شهابی را در سیزدهم مارس را خوشامد می گوید. او همچون گنجی برای اتحادیه ی کارگران تهران و شرکت اتوبوسرانی حومه شهرمی باشد. اگرچه رضا شهابی باید۶۸ میلیون به ریال ایرانی (حدود ۱،۵۰۰ یورو ) جریمه پرداخت کند. او همچنین اجازه ندارد تا دوسال در هیچگونه از فعالیت های اتحادیه یا فعالیت هاى سیاسی شرکت کند. در سال گذشتهآموزش بین الملل ei، اتحادیه کارگران حمل و نقل بین المللی (آی تی اف) و دیگر اتحادیه ها ی جهانی را نیز در اعتراضات به شرایط حبس غیر انسانی اعضای اتحادیه ها در زندان های ایران مشارکت کرده اند .

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
تداوم اعتصاب کارگران شهر حمیدیه براى پنجمین روز متوالى

تاخیر ۱۵ ماهه در پرداخت دستمزد کارگران شهرداری حمیدیه کارگران شهرداری حمیدیه خواستار پرداخت مطالبات ۱۵ ماهه خود هستند. این کارگران در روزهای گذشته بارها مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر دست به اعتراض صنفی زدند. جمعی از کارگران شهرداری حمیدیه در استان خوزستان از شرایط دشوار زندگی خود در …

خبر
نسرین ستوده به جای بیمارستان به زندان قرچک منتقل شد

نسرین ستوده وکیل زندانی از اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد. به نوشته رضا خندان همسر خانم ستوده به او گفته شده که خود را برای رفتن به بیمارستان آماده کند اما او را به زندان قرچک برده‌اند. انتقال این وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، با وجود وضعیت …

خبر
محکومیت #فرنگیس_مظلوم به تحمل حبس تعزیری

فرنگیس مظلوم، مادر زندانی سیاسی سهیل عربی طی حکمی از سوی بیدادگاه انقلاب تهران با اتهامات واهی “فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی به یک سال و شش ماه زندان محکوم شد. فرنکیس مظلوم پیشتر در شعبه ۲۹ دادگاه نقلاب تهران مجموعا به ۶ سال زندان محکوم شده …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: