احتمال دفن زباله های اتمی روسیه در ایران

گزارش

شبکه جهانی کلمه:

بعد از فروپاشی شوروی و جدا شدن جمهوریهای آن اتحادیه، روسیه قادر به دفن زباله های اتمی خود در تاجیکستان و دیگر مناطق آن نشد و برای پیدا کردن منطقه ای دیگر جهت دفن این زباله ها، استارت نیروگاههای اتمی در ایران را زد و گفته می شود احتمال دارد روسیه در رابطه با ساخت نیروگاه اتمی زباله های اتمی خود را در مناطق مختلف ایران شروع به دفن کرده و می کند و آلودگیهای آن را به گردن نیروگاههای داخل ایران و نحوه عملکرد مسئولین اتمی ایران با زباله های اتمیشان می اندازد.

در تاجیکستان در دوران شوروی فقط در در حومه شهر خجند، در قلمرو شش ناحیه ولایت سغد نزدیک به ۵۵ میلیون تن زباله هسته‌ای دفن شده است که امروز حکومت تاجیکستان با مشکلات محیط زیستی بسیار بزرگی در این منطفه و سلامتی شهروندان و همچنین خسارت‌های زیادی روبرو شده است. در صورت رخ دادن حوادث طبیعی نظیر زلزله و سیل پسماندهای هسته‌ای ممکن است با آبهای زیرزمینی مخلوط شده که اینگونه حوادث ممکن است ناگهان مردم منطقه بزرگی را به سرطان مبتلا کرده و آن منطقه را برای صدها یا هزاران سال غیر قابل سکونت کند.

همه میدانیم که بگیر و ببندها و کشت و کشتار پرسنل محیط زیست کشورمان در رابطه با پیدا کردن سر نخهائی از وجود مواد رادیو اکتیو در آبها و منابع و موجودات کشورمان بوده و اینک که مسئله لو رفته به شکلی آن موضوع مطرح میشود که گوئی انرژی اتمی ایران آن مناطق را آلوده کرده است و اگر برچیده شود مسئله تمام میشود.

دفع زباله های هسته ای بزرگترین مشکل نیروگاههای اتمی جهان است و کشورهایی که چنین نیروگاه هایی دارند سالانه صدها میلیون و یا میلیاردها دلار صرف دفع زباله ها می کنند ولی با این وجود هنوز هیچ کشوری راه حل مطمئن و بی خطری برای دفع زباله ها پیدا نکرده است و بدین جهت بعضی کشورها مانند روسیه سعی دارند زباله های اتمی خود را با وعده و وعید ها به سیاستمداران کشورهای دیگر در خارج از روسیه دفن کنند.

بهوش باشیم و نگذاریم حکومت بخاطر حفظ بقای خود پشت پرده با قراردادهای محرمانه بعنوان مثال دریافت موشک اس ۴۰۰ در مقابل دفن زباله های روسی در ایران تن به چنین قراردادهای خائنانه بدهد. با دفن زباله های اتمی در ایران آن مناطق برای هزاران سال آینده غیرقابل سکونت می شوند. ایران بخاطر زلزله خیزی منطقه امنی برای دفن زباله های اتمی ندارد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
نان در شهرهای آذربایجان غربی و شرقی بویژه شهرهای تبریز و ارومیه کمیاب شد.

نان در شهرهای آذربایجان غربی و شرقی بویژه شهرهای تبریز و ارومیه کمیاب شد. ◾️ سه شنبه ۱۵ مهرماه ، نانوایی‌ها نان را با قیمت بالا به مصرف کننده عرضه می کنند. صف های طولانی برای خرید نان شکل گرفته و ساعت کار نانوایی‌ها محدو شده است. مردم از قحطی …

افشاگری
رکودشکنی آمار مرگ بر اثر کرونا در کرمانشاه

رکودشکنی آمار مرگ بر اثر کرونا در کرمانشاه ◾️دوشنبه ۱۴ مهرماه ، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ تن در استان کرمانشاه با تشخیص قطعی ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند. «مهدی محمدی» ، رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اعلام …

گزارش
ارومیه؛ صدور حکم قطع چهار انگشت دست راست برای یک مرد زندانی

  🔸بنا به اطلاع شبکه حقوق بشر کردستان، یک مرد زندانی به نام آرش علی‌اکبری از سوی شعبه دوم دادگاه کیفری یک دادگاه ارومیه به اتهام «سرقت» به قطع چهار انگشت دست راست محکوم شده است. 🔸طبق دادنامه‌ای که به روئیت شبکه حقوق بشر کردستان رسیده است آرش علی‌اکبری فرزند …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: