احضار و بازداشت زوج خبرنگار در روز خبرنگار «نادا صبوری»،بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

خبر

نادا صبوری»، خبرنگار روز جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ برای گذراندن دوران حبس بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

«سهراب صالحین»، همسر او نیز تا روز یکشنبه ۱۹ مرداد ماه باید خود را به دایره اجرای احکام کیفری بیدادسرای زندان اوین معرفی کند.

این زوج سال گذشته در پادکستی به نام «رانیو» درباره تجربیات خود از ورزش برای مخاطبان خود می‌گفتند و از مدت‌ها پیش کار روزنامه‌نگاری را کنار گذاشته بودند.

پرونده آنها به تجمع گروهی از خانواده زندانیان سیاسی در مقابل دفتر ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۲ برمی‌گردد.

در روز دوم اردیبهشت‌۱۳۹۳ خورشیدی که گروهی از خانواده زندانیان سیاسی مقابل دفتر ریاست‌جمهوری تجمع کرده بودند، نادا صبوری و سهراب صالحین نیز برای پوشش خبری به آن تجمع رفته بودند.

اعتراض تجمع‌کنندگان به اتفاق‌هایی بود که بعدها به «پنجشنبه سیاه بند ۳۵۰» معروف شد. اشاره آن‌ها به ضرب‌وشتم گروهی از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین بود که به بهانه بازرسی بند مورد ضرب‌وشتم ماموران امنیتی زندان قرار گرفته بودند. در این حادثه بیش از ۳۰ زندانی مجروح شده و بعدتر ۷۲ نفر از آن‌ها در اعتراض به واقعه پیش‌آمده،‌ به رییس قوه قضاییه نامه نوشتند.

نادا صبوری و سهراب صالحین آن زمان به‌عنوان خبرنگار در حال گزارش از ماوقع بودند که بازداشت شدند.

به‌جز آن‌ها میلاد پورعیسی‌ نیز در میان بازداشت‌شدگان بوده است. او آنچه را در روز اعتراض رخ داده در یک رشته‌توییت روایت کرده است. آقای پورعیسی‌ می‌نویسد: «نادی صبوری و میلاد پورعیسی که در حال بازگشت به تحریریه بودند بازداشت شده و بعدازآن سهراب صالحین و سعید حائری از خانواده بازداشت‌شده‌ها به جمع بازداشتی‌ها اضافه شدند. از ترکیب بازداشتی‌ها کاملا می‌شد فهمید داستان یک پرونده‌سازی بیش نیست.»

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
آخرین وضعیت زندانی سیاسی اسیر حکومت جاعش پریزاد حمیدی شفق در زندان قرچک ورامین

“پریزاد حمیدی شفق” معروف به “لیلاو” و “پارتی‌سان آسو” یکی از مبارزان ا‌ست که هم‌اکنون دوران محکومیت خود را در زندان قرچک ورامین سپری می‌کند. خانم حمیدی شفق اسفندماه ۱۳۹۸ توسط ماموران اطلاعات سپاه تروریستی پاسداران بازداشت و توسط دادگاه ضدایرانی انقلاب تهران به ۱۸سال و ۶ ماه حبس تعزیری …

خبر
تداوم بازداشت چهار عضو یک خانواده در کاشان توسط وزارت بدنام اطلاعات

«اکبر شبزنده دار» شهروند ۶۵ ساله اهل کاشان به همراه همسرش«کبری محمدی» و دو فرزندشان «حنیف شب زنده‌دار و «سعید شب زنده دار» در تاریخ ۱۷ آذرماه ۱۳۹۹ توسط نیروهای وزارت اطلاعات در کاشان بازداشت شده‌اند. این افراد هیچ‌گونه فعالیت سیاسی ندارند اما پدر خانواده در دهه شصت به دلیل …

خبر
زندانی سیاسی پوریا مضروب آهنگ ساز و ترانه سرابابت اتهامات واهی به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد.

پوریا مضروب، زندانی سیاسی دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند. آقای مضروب زمستان سال گذشته توسط ماموران وزارت اطلاعات در منزل پدری خود بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. وی نهایتا توسط بیدادگاه ضد انقلاب تهران محاکمه از بابت …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: