احضار و بازداشت زوج خبرنگار در روز خبرنگار «نادا صبوری»،بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

خبر

نادا صبوری»، خبرنگار روز جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ برای گذراندن دوران حبس بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

«سهراب صالحین»، همسر او نیز تا روز یکشنبه ۱۹ مرداد ماه باید خود را به دایره اجرای احکام کیفری بیدادسرای زندان اوین معرفی کند.

این زوج سال گذشته در پادکستی به نام «رانیو» درباره تجربیات خود از ورزش برای مخاطبان خود می‌گفتند و از مدت‌ها پیش کار روزنامه‌نگاری را کنار گذاشته بودند.

پرونده آنها به تجمع گروهی از خانواده زندانیان سیاسی در مقابل دفتر ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۲ برمی‌گردد.

در روز دوم اردیبهشت‌۱۳۹۳ خورشیدی که گروهی از خانواده زندانیان سیاسی مقابل دفتر ریاست‌جمهوری تجمع کرده بودند، نادا صبوری و سهراب صالحین نیز برای پوشش خبری به آن تجمع رفته بودند.

اعتراض تجمع‌کنندگان به اتفاق‌هایی بود که بعدها به «پنجشنبه سیاه بند ۳۵۰» معروف شد. اشاره آن‌ها به ضرب‌وشتم گروهی از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین بود که به بهانه بازرسی بند مورد ضرب‌وشتم ماموران امنیتی زندان قرار گرفته بودند. در این حادثه بیش از ۳۰ زندانی مجروح شده و بعدتر ۷۲ نفر از آن‌ها در اعتراض به واقعه پیش‌آمده،‌ به رییس قوه قضاییه نامه نوشتند.

نادا صبوری و سهراب صالحین آن زمان به‌عنوان خبرنگار در حال گزارش از ماوقع بودند که بازداشت شدند.

به‌جز آن‌ها میلاد پورعیسی‌ نیز در میان بازداشت‌شدگان بوده است. او آنچه را در روز اعتراض رخ داده در یک رشته‌توییت روایت کرده است. آقای پورعیسی‌ می‌نویسد: «نادی صبوری و میلاد پورعیسی که در حال بازگشت به تحریریه بودند بازداشت شده و بعدازآن سهراب صالحین و سعید حائری از خانواده بازداشت‌شده‌ها به جمع بازداشتی‌ها اضافه شدند. از ترکیب بازداشتی‌ها کاملا می‌شد فهمید داستان یک پرونده‌سازی بیش نیست.»

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
♦️ شکنجه عباس عسکری از بازداشت شدگان آبان ۹۸ جهت گرفتن اعتراف اجباری♦️

♦️عباس عسکری یکی از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸ برای اعترافات اجباری مورد شکنجه های شدید قرار گرفته است. ♦️عباس عسکری ۳۴ ساله در اعتراضات آبان ۹۸ در اهواز دستگیر شد. وی پس از کشته شدن رضا نیسی نوجوان ۱۶ ساله در ۲۵ آبان ۹۸ که توسط نیروهای سپاه مورد …

خبر
🔴‏ شکایت زنده یاد نوید افکاری از وکیل مزدور تحمیلی، حمیدرضا جمشیدی اردکانی

زنده یاد نوید افکاری، در ۲۵ آذر ۱۳۹۸، از حمیدرضا جمشیدی اردکانی، وکیل دادگستری مزدور جمهوری اسلامی که با فشار دستگاه اطلاعاتی به وی تحمیل شده بود، به خاطر تبانی در تضییع حق و تأیید گزارش دروغین آگاهی و دیگر خیانت های این وکیل فاسد دادگستری، به دادستانی استان فارس …

خبر
ویدیو مراسم چهلم جانبخش راه آزادی مصطفی صالحی قهرمان قیام دی ماه ۹۶

ساعت ۴ و نیم بعدازظهر امروز پنجشنبه ۲۷شهریور ۱۳۹۹ مراسم باشکوه چهلم شهید مصطفی صالحی در گلزار شهدای کهریزسنگ برگزار شد. پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ، مراسم باشکوه چهلم دلاورقیام مصطفی صالحی در گلزار شهدای کهریزسنگ برگزار شد. حدود ۱۰۰۰ تن از مردم، دوستان و آشنایان و خانواده این جانبخش …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: