احضار و تهدید به بازداشت خانواده امیرحسین مرادی در ستاد خبری وزارت اطلاعات

خبر

روز دوشنبه ۷ مهر ماه ۱۳۹۹، مادر و برادر امیرحسین مرادی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام و از معترضان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸، به ستاد خبری وزارت اطلاعات احضار و تهدید به بازداشت شدند. این احضار در پی خودکشی محمد مرادی، پدر امیرحسین مرادی صورت گرفته است.

خودکشی پدر #امیرحسین_مرادی یکی از بازداشت‌شدگان اعتراضات #آبان۹۸ که به #اعدام محکوم شده است، بحث‌های مختلفی در رسانه‌ها و به‌ویژه #شبکه‌های_اجتماعی برانگیخت. فعالان سیاسی و مدافعان حقوق بشر می‌گویند نهادهای امنیتی علاوه بر فشار حداکثری به زندانیان، خانواده آن‌ها را هم به همان اندازه تحت آزار و #شکنجه قرار می‌دهند.

✋ پیش‌تر موارد مشابه بسیاری از #خودکشی خانواده یا اطرافیان زندانیان به دلیل فشارهای روحی گزارش شده.

✋ یکی از انواع آزارهای بازجویان و ماموران امنیتی، فشار به همسران زندانیان سیاسی برای #طلاق و جدایی از او برای فروپاشی خانواده آن‌ها است.

🔶 پدر امیرحسین مرادی٬ آرزویم این است همه با هم یکبار دیگر سر سفره بنشینیم

✍🏻: زهرا عبدی

🔸برای فریدون گنج٬ مال٬ زر و گوهر فرستادند تا سر بریده‌ی پسرش را فراموش کند. فریدون گفت: اینها را فرستاده‌اید تا من ایرج را فراموش کنم؟ من خونِ پاکِ ایرج را به زر و گوهرِ کثیفِ شما نمی‌فروشم. فریدونِ فرّخ؛ یکی از نام‌آورترین وخوشنام‌ترین پادشاهان شاهنامه گفت: آن کس که سر فرزند به زر و گوهر بفروشد، اژدهازاده است و آدمی‌زاده نیست.
.
🔸پسر محکوم به اعدام شده است. پدر طاقت هیچ ادامه‌ای را ندارد. او می‌داند نمی‌تواند این ادامه را تاب بیاورد. به زیرزمین خانه می‌رود و خود را می‌کشد.

🔸پدر می‌داند نه تاب خون فرزند دارد و نه فریدون و فریدون‌زاده است. او یک پدر معمولی بود که می‌خواست زندگی عادی خود را داشته باشد. او از دنیا یک سفره می‌خواست که فرزندش را سر این سفره بنشیند. مادر گفته روزهای آخر فقط تکرار می‌کرد : آرزویم این است همه با هم یکبار دیگر سر سفره بنشینیم.
پدر امیرحسین مرادی، یکی از محکومان اعدام آبان ۹۸، امروز خودش را کشت. او دیگر تحمل دور و درازیِ آرزویش را نداشت.

🔸حرفی ندارم. بسیاری از حرف‌ها گفته شده است. می‌گویند اگر تنها ابزارتان چکش باشد، همه‌ی مسایٔل برایتان تبدیل به میخ می‌شوند. زبان گفتگو را بریده و چکش را انتخاب کردند و این اصلا خوب نیست.
.
🔸حرفی ندارم. می‌ماند یک سوال.
آن هم نه از یک مسیٔول و یا یک مقام عالی رتبه. سوال من از آن دو سه خبرنگار خانم و آقایی است که چند ساعت بعد از مرگ پدر به خانه‌‌ای رفتند که از در و دیوارش گردِ سیاهِ مرگ می‌بارد. پسرِ این خانه محکوم به اعدام است و جنازه‌ی پدرش هنوز روی زمین. به این خانه‌ی ماتم‌زده رفتند برای گرفتنِ اعترافِ اجباری از مادری که به خاک سیاه نشسته. سوال من این است: تو دقیقا چی هستی؟ گمان نمی‌کنم واژه‌ی بی‌شرفی تاب بیاورد تو را در شکمش جا دهد.

#امیر_حسین_مرادی #خودکشی_پدر

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
فیلم تجمع اعتراضی خانواده‌های جانباختگان پرواز #PS752

آن جنایتکارانی که بچه های ما را از بین بردند کجایند؟ چرا معرفی نمی شوند! 👈فیلم  تجمع اعتراضی امروز خانواده‌های جانباختگان پرواز #PS752 مقابل مرکز مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه رژیم هواپیمای پرواز ۷۵۲ تهران ــ کیف در ۱۸ دی ۱۳۹۸ با شلیک سپاه تروریستی پاسداران سرنگون شد …

خبر
انتقال سمانه نوروزمرادی، زندانی مشروطه‌خواه، به زندان رودسر

روز چهارشنبه ۳۰ مهرماه ۱۳۹۹، سمانه نوروزمرادی، زندانی مشروطه‌خواه، که در حال گذران دوران محکومیت خود در زندان اوین بود، به زندان رودسر منتقل شد. ‌ گفته می‌شود سمانه نوروز مرادی را به بهانه ملاقات با وکیلش از بند زنان زندان اوین خارج کرده و بدون اطلاع قبلی به زندان …

خبر
پرونده سازی در زندان| جلسه بیدادگاه محمد بنازاده امیرخیزی، مجید اسدی و پیام شکیبا برگزار شد

مجید اسدی، محمد بنازاده امیرخیزی و پیام شکیبا نهایتا در تاریخ یک مردادماه امسال جهت بازجویی از بابت این پرونده از زندان رجایی شهر کرج به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند دویست و نه زندان اوین منتقل شدند. آنها نهایتا اواخر شهریورماه امسال با پایان ایام بازجویی به بند …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: