احمدرضا حائری جهت اجرای حکم حبس و شلاق احضار شد

#احمدرضا_حائری از متهمین پرونده موسوم به پنجشنبه سیاه اوین جهت اجرای حکم حبس و شلاق به شعبه اجرای احکام دادسرای اوین احضار شد. وی اسفندماه ۹۸ توسط دادگاه تجدیدنظر استان تهران به شش ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود.
ضرب و شتم زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین ۲۸ فروردین ماه سال ۹۳ انجام شد که گارد ویژه به بهانه بازرسی این بند با هجوم به زندانیان آنان را مورد ضرب و شتم قرار داد و موجب زخمی شدن، انتقال به انفرادی و تبعید و پرونده سازی برای تعداد زیادی از زندانیان شد.
در پی این رویداد خانواده های زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین، تجمعاتی را در مقابل مجلس شورای اسلامی بیدادستانی کل کشور و دفتر ریاست جمهوری در خیابان پاستور برگزار کردند. پیشتر خبر از بازداشت هفت تن به اتهام شرکت در تجمع اعتراضی علیه حمله به بند ۳۵۰ داده شد. سهراب صالحین نادی صبوری میلاد پورعیسی جواد مهاجری ستاره داودی و احمدرضا حائری نام شش تن از این افراد بود.

احمدرضا حائری که به نمایندگی از خانواده زندانیان سیاسی در این تجمعات با اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس و نیز مسؤلینی از نهاد ریاست جمهوری مذاکره و پیگیر مطالبات خانواده‌های این زندانیان شده بود یک ماه پس از این حادثه توسط اطلاعات سپاه در منزلش بازداشت و پس از ۱۵ روز بازداشت موقت در سلول های انفرادی بند دو الف سپاه با تودیع قرار وثیقه به مبلغ صد میلیون در خرداد ۹۳ به صورت موقت از زندان آزاد شد.
تعدادی دیگر از فعالان سیاسی نیز که در حمایت از خانواده زندانیان سیاسی در برابر نهاد ریاست جمهوری حضور یافته بودند پس از مدتی بازداشت تا زمان برگزاری بیدادگاه به صورت موقت آزاد شدند.

#احمدرضا_حائری
#زندانی_سیاسی_آزاد_باید_گردد
#مرگ_بر_دیکتاتور

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: