اخباروگزارشات کارگری۱۰اسفند

اخباروگزارشات کارگری۱۰اسفند۱۳۹۶

– تجمع اعتراضی کارگران شهرداری زنجان نسبت به واگذاری به بخش خصوصی

– تجمع اعتراضی کارگران کارخانه برفاب نسبت به نداشتن امنیت شغلی ومعیشتی

– تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته معدن زغال سنگ البرز مرکزی نسبت به عدم پرداخت حقوق ومطالبات دیگرمقابل ساختمان امور بازنشستگی فولاد

– گرامی باد اعتراضات رانندگان شرکت واحد در اسفند ماه سال سال ۱۳۸۳

– من یک کارگرم با هشت چالش بزرگ در کارخانه‌ام

تجمع اعتراضی کارگران شهرداری زنجان نسبت به واگذاری به بخش خصوصی

روز پنج شنبه دهم اسفندماه،کارگران بخش خدمات شهری شهرداری زنجان در اعتراض به واگذاری خدمات شهری به بخش خصوصی تجمع کردند.

درهمین رابطه،احمدی، معاون خدمات شهری شهرداری زنجان گفت: در حال حاضر شهرداری زنجان نیز  در نظر دارد به منظور اجرای قوانین، فضای سبز را به بخش خصوصی واگذار کند.

احمدی افزود:شهرداری به علت مغایرت با قانون قادر به بستن قراردادمستقیم با کارگران نیست .

وی همچنین به تاخیر در پرداخت حقوق کارگران هم اشاره کرد وگفت:  حقوق کارگران با دستور شهردار پرداخت شده است و اگر در  بعضی از مناطق  یکی الی دو ماه حقوق معوق وجود داشته باشد در چند روز آینده پرداخت خواهد شد.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه برفاب نسبت به نداشتن امنیت شغلی ومعیشتی

صبح روز پنج شنبه دهم اسفندماه، کارگران کارخانه برفاب دراعتراض به نداشتن امنیت شغلی ومعیشتی دست به تجمع مقابل درب این واحد تولیدکننده لوازم خانگی عمدا تعطیل شده توسط کارفرما، درشهرک صنعتی شهر کرد،استان چهارمحال و بختیاری، زدند.

به گزارش یک منبع خبری محلی،کارگران کارخانه برفاب که با درب های بسته این کارخانه مواجه شدند در اعتراض به مسایل معیشتی ازجمله عدم پرداخت حقوق و… به نشانه اعتراض مقابل این کارخانه تجمع کردند.

شرکت تولیدکننده لوازم‌خانگی برفاب یکی از واحدهای نمونه تولیدکننده در کشور بوده که در چهارمحال و بختیاری واقع شده است و عمده محصولات خود را به کشور عراق صادر می‌کند. مدتی است که این شرکت در پرداخت به موقع حقوق کارگران کوتاهی می کند و هر چند ماه یکبار اقدام به اخراج کارگران خود، چه آن‌ها که با سابقه هستند و چه نیروهای تازه استخدام شده می‌کند.

درست از آذرماه سال ۹۵ بود که شرکت برفاب چهارمحال و بختیاری با اخراج نزدیک به ۳۰۰ نفر از کارگران و پرسنل خود شوک بزرگی به کارگران، خانواده‌های آن‌ها و استان وارد کرد.

در اقدام جدید، کارخانه برفاب روز پیش اطلاعیه‌ای مبنی‌بر تعطیلی کارخانه تا اطلاع ثانوی صادر کرد و علت را عدم دریافت بموقع مطالبات شرکت از بنکداران و ارگان‌های دولتی بیان نمود و پرداخت حقوق و مزایای پرسنل را مشروط به دریافت مطالبات شرکت از طرف‌های قرارداد شرکت بیان کرد، این در حالی است که کارگران این شرکت بعضا نزدیک به پنج ماه است که حقوقی در یافت نکرده اند.

با وجود همه این مشکلات کارگرانی که هنوز امید به ادامه کار در کارخانه داشتند برای حضور در محل کار خود به کارخانه رفتند که متاسفانه با درب های بسته کارخانه نیمه مواجه شدند اما این ۵۰۰ کارگر خواهان دریافت حقوق و مطالبات خود شدند.

در غیاب مسئولان کارخانه، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری در بین کارگران تجمع‌کننده در مقابل شرکت برفاب حاضر شدند و قول مساعد برای پیگیری و رفع موضوع تا روز یکشنبه هفته آتی را داده و تجمع پایان یافت.

تجمع اعتراضی کارگران بازنشسته معدن زغال سنگ البرز مرکزی نسبت به عدم پرداخت حقوق ومطالبات دیگرمقابل ساختمان امور بازنشستگی فولاد

روزچهارشنبه نهم اسفند ماه،جمعی از کارگران بازنشسته معدن زغال سنگ البرز مرکزی دراعتراض به عدم پرداخت مستمری مقابل ساختمان امور بازنشستگی فولاد منطقه در شهر زیرآب تجمع کردند.

براساس گزارش رسانه ای شده بتاریخ۱۰اسفند،این بازنشسته‌ها که خواستار وصول مطالبات محقق نشده و پرداخت به موقع مستمری بازنشستگی خود هستند، گفتند که در حال حاضر مستمری بهمن و اسفند خود را به همراه عیدی دریافت نکرده و صندوق فولاد مشکلات زیادی در بحث ارائه خدمات درمانی و رفاهی برای آنان بوجود آورده است.

آنان می‌گویند: جدا از تاخیرهایی که در زمینه پرداخت مستمری ماهانه ما ایجاد شده؛ خواستار اجرای نظام هماهنگ و افزایش مستمری خود هستیم.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: