اداره اطلاعات اهواز براى ششمين بار روز دوشنبه 22 خرداد 1396 ساعت 10 صبح عامر سيلاوى،شاعر و فعال فرهنگى اهوازى در مغازه اش را بازداشت كرده است.

عامر سيلاوي بدليل فعاليتهاى فرهنگى و به اتهام اقدام عليه امنيت كشور چندين بار بازداشت شده بود و در 8 آبان 1395 با قيد وثيقه معادل يك ونيم ميليارد ريال بطور موقت آزاد شده بود.

عامر سيلاوى در تشكيل زنجيره هاوازى ى انسانى معترض به انتقال آب كارون به اصفهان و شهرهاى ديگر فعاليتهاى فراوانى داشته است. او همچنين در تشكيل بازى سنتى امحيبس(انگشتر)يا همان بازى پر و پوچ در شب هاى ماه رمضان در بين مناطق مختلف فعاليت چشمگيرى داشته است از ديگر فعاليتهاى او جمع كردن جوانان عرب و تشويق آنها به پوشيده لباس عربى در اعياد ومناسبتهاى ملى و مذهبى و بخصوص عيد فطر مى باشد. عامر سيلاوى داراى يك مغازه پارچه و لباس هاى عربى در منطقه پيچ خزامى كوت عبدالله مى باشد و در مناسبت هاى مختلف از جمله عيد فطر لباسهاى عربى را با قيمتهاى ارزان و به افراد بى بضاعت كمك شايانى كرده است.

عامر سيلاوى،شاعر و فعال فرهنگى،35 ساله،متاهل و داراي چند فرزند از اهالى منطقه كوت عبدالله كوى آريا(مجد) شهرستان اه

واز است.

طبق گفته يكى از بستگان عامر سيلاوى، بازداشت عامر از مغازه او بدون هيچگونه احضاريه قبلى صورت گرفته است و اطلاع دقيقى از دليل بازداشت اخير او نيست. اين منبع گفت اگر بازداشت عامر با پرونده سابق او ارتباط داشته است قانوناً بايستى احضاريه براى او يا ضامنش بفرستند.

كريم دحيمى

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: