ادامه حبس و بلاتکلیفی علی یونسی و امیرحسین مرادی به اتهام پاره کردن پوستر علی خامنه‌ای

خبر

اواخر فروردین ماه ۱۳۹۹ دو دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف به نام‌های «علی یونسی» و «امیرحسین مرادی» به دست نیروهای امنیتی بازداشت شدند. شورای صنفی دانشجویان ایران گزارش داد که «ماموران لباس شخصی بی‌انکه هیچ حکمی ارائه کنند امیرحسین مرادی و علی یونسی را مورد ضرب و شتم قرار داده و بازداشت کرده‌اند».

امیرحسین مرادی، برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری در سال ۹۶ است و علی یونسی برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری در سال ۹۵ و همچنین مدال طلای المپیاد جهانی نجوم در سال ۹۶ است. علی یونسی جمعه ۲۲ فروردین، در حالی که در اثر ضرب و شتم ماموران از ناحیه سر به شدت آسیب دیده بوده به همراه دوازده مامور لباس شخصی به خانه آورده می‌شود و ماموران پس از بازرسی خانه و ضبط کامپیوترها و موبایل‌‌ها، او را بازداشت و با خود می‌برند.

على یونسى و امیرحسین مرادى باید فورا و بدون قید و شرط آزاد شوند. پاره کردن عکس خامنه ای اگر از نظر حکومت جرم است از نظر عموم مردم مورد تشویق و قدردانی قرار میگیرد. مردم از سال ۸۸ در خیابان ها شعار مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای میدهند و هر جا توانسته اند پوسترهایش را به آتش کشیده اند و علیه اش شعار نوشته اند.

دانشجویان زندانی، کارگران و معلمان زندانی، فعالین محیط زیست، فعالین حقوق زن و کودک،‌ نویسندگان، و کلیه زندانیان سیاسی باید فورا و بی قید و شرط آزاد شوند.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
فوری شعار دانشجویان پلى تکنیک :«اینهمه سال جنایت، بسه دیگه ولایت»

فورى ⁩، دقایقى پیش، تهران: ‏نیروهاى امنیتى در ورودى پلى تکنیک را از بیرون به روى معترضان بسته اند تا آنها وارد خیابان نشوند. ‏ معترضان با شعار «بى شرف» و «اینهمه سال جنایت، بسه دیگه ولایت» علیه جمهورى اسلامى شعار مى دهند ‏

خبر
همبستگی نو با منصور اسانلو با نگاهی به زندگی سخت کارگران رانندگان و اتوبوسداران و کامیونداران

اعتراض و اعتصاب های مزدبگیران و راه های همبستگی پیرامون رسیدن به اعتصابا ت و اعتراضات با پروژه های هر اتوبوس یک چهار راه و همکاری دیگر مخالفان و ناراضیان با منصور اسانلو

خبر
🔴از دردهای سیستان و بلوچستان

اینجا خاک مردم زحمتکش بلوچ است. کمبود آب، عدم مدیریت، بی اعتنایی مسئولان وشرایط سخت، زندگی را برای این کشاورزان زحمتکش سخت تر کرده‌است. اما بی تردید، روزی نه چندان دور، فریاد این کشاورزان گرسنه به خشم تبدیل خواهد شد و حاصل این خشم مقدس، بهروزی زحمتکشان خواهد بود!

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: