اواخر فروردین ماه ۱۳۹۹ دو دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف به نام‌های «علی یونسی» و «امیرحسین مرادی» به دست نیروهای امنیتی بازداشت شدند. شورای صنفی دانشجویان ایران گزارش داد که «ماموران لباس شخصی بی‌انکه هیچ حکمی ارائه کنند امیرحسین مرادی و علی یونسی را مورد ضرب و شتم قرار داده و بازداشت کرده‌اند».

امیرحسین مرادی، برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری در سال ۹۶ است و علی یونسی برنده مدال نقره المپیاد نجوم کشوری در سال ۹۵ و همچنین مدال طلای المپیاد جهانی نجوم در سال ۹۶ است. علی یونسی جمعه ۲۲ فروردین، در حالی که در اثر ضرب و شتم ماموران از ناحیه سر به شدت آسیب دیده بوده به همراه دوازده مامور لباس شخصی به خانه آورده می‌شود و ماموران پس از بازرسی خانه و ضبط کامپیوترها و موبایل‌‌ها، او را بازداشت و با خود می‌برند.

على يونسى و اميرحسين مرادى بايد فورا و بدون قيد و شرط آزاد شوند. پاره کردن عکس خامنه ای اگر از نظر حکومت جرم است از نظر عموم مردم مورد تشویق و قدردانی قرار میگیرد. مردم از سال ۸۸ در خیابان ها شعار مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه ای میدهند و هر جا توانسته اند پوسترهایش را به آتش کشیده اند و علیه اش شعار نوشته اند.

دانشجویان زندانی، کارگران و معلمان زندانی، فعالین محیط زیست، فعالین حقوق زن و کودک،‌ نویسندگان، و کلیه زندانیان سیاسی باید فورا و بی قید و شرط آزاد شوند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: