ارسال پرونده تخلفات شهرداری سابق به دادسرا: محاکمه شهردار ۵۲۰۰۰ میلیاردی

  • By :
  • Category : خبر
خبر

f4

قاضی سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در رابطه با اینکه پرونده شهرداری سابق تهران به قوه قضائیه ارسال شده است گفت: پرونده در دادسرا است، گروه‌های سازمان بازرسی در قسمت‌های مختلف شهرداری مستقر هستند و حتی کار‌های روزانه این سازمان را مورد بررسی قرار می‌دهند.

به گزارش روز نو شهردار کنونی تهران از بدهی ۵۲‌هزار و ۱۰۰‌میلیارد تومانی شهرداری سابق که برای مجموعه جدید به ارث گذاشته شده در کنار ۳۴‌هزار‌میلیارد تومان تعهد پرداخت به پیمانکاران خبر داد. در گزارش نجفی، بی‌‌‌عدالتی در پرداخت‌ حقوق کارمندان شهرداری، استخدام ۱۳‌هزار نفر در آستانه انتخابات، قرار دادن ۶۷۴ ملک شهرداری به‌صورت سلیقه‌ای در مالکیت اشخاص و بعضی نهادها و مفاسد برخاسته از هولوگرام‌ها از مطالبی بود که شهردار تهران از آنها پرده برداشت.

این در حالی است که گفته شده بیشترین تخلفات به‌طور عمده در سال‌های۹۲ تا ۹۴ به وقوع پیوسته است. خبرآنلاین در این باره نوشته است: “نجفی ضمن اشاره به گردش پول‌ها در حساب یکی از پیمانکاران شهرداری، که او را عضو دانشگاه پلیس خواند، از بازگشت این پول به حساب مدیر دفتر یکی از معاونان شهردار سابق خبر داد و گفت: “می‌گویند عمده این پول را برای انتخابات خرج کرده‌اند.” این افشاگری از سوی جناح رقیب بی‌‌‌پاسخ نماند. یک عضو سابق شورای شهر از نجفی پرسید: “چرا در شورای سوم نسبت به تخلفات سکوت کردید؟ واقعیت این است که نجفی در دوره سوم شورای شهر، که ۶ سال طول کشید، عضو شورای شهر بود و این افشاگری‌ها تاکنون از او به‌عنوان یک عضو شورای شهر که باید ناظر بر عملکرد شهرداری باشد، شنیده نشده بود.”

البته ماجرای پرونده افشاگری‌ها تنها به قالیباف محدود نشد، چون نایب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر در تذکری شورا را تکان داد، پرسید: “چرا پرونده نفر دوم شهرداری دوره قالیباف، ‌محرمانه است؟” حسن رسولی با ذکر اینکه هر یک از اعضای شورای شهر دست کم یک‌میلیون رأی گرفته‌اند از مسئولان قضایی خواست پرونده قائم مقام قالیباف را که ماه‌هاست در بازداشت به سر می‌برد از «محرمانه بودن» خارج کنند تا همه بفهمند قوه قضائیه دراین‌باره چه کرده است.

ارسال تخلفات به قوه قضائیه

البته نجفی تنها گزارش تخلفات شهردار سابق را در شورای شهر قرائت نکرد بلکه پیگیر ادامه موضوع هم شد چنان‌که ۲۳ بهمن، ایلنا نوشت؛ سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به این سوال که آیا گزارشی از تخلفات دوره گذشته مدیریت شهرداری در طول سال‌های ۸۴ تا ۹۶ به قوه قضائیه ارائه شده است؟ تصریح کرد: بخشی از این تخلفات به قوه قضائیه ارائه شده است.

۲ بهمن هم معاون برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری تهران بیان کرد”تخلفات مالی شهرداری سابق به محض نهایی شدن مستندات به قوه قضائیه ارسال شده است.” حجت‌ا…میرزایی افزود: “دو روز بعد از ارائه سند تحویل و تحول، تخلفات شهرداری سابق به قوه قضائیه ارائه شد. معمولا سند تحول به امضای شهردار پیشین و شهردار جدید می‌رسد در صورتی که شهردار سابق برای امضای آن حاضر نشده و تاکنون جوابی به سوالات نداده است.”

میرزایی خاطرنشان کرد: “بعد از ارائه سند تحویل و تحول تا به این لحظه، مستندات به قوه قضائیه رئیس‌جمهوری و نهادهای وابسته ارسال شده حال اینکه تحویل گرفته‌اند یا نه بحث دیگری است.” ۲۵ تیتر هم الیاس نادران عضو هیات‌مدیره موسسه «دیده‌بان شفافیت و عدالت» در نشستی خبری درباره املاک شهرداری ‌هم همان کار را کردیم و ۱۲‌هزار سند در اختیار داشته که اسناد قابل انتشار را منتشر کرده، برخی از اسناد را به شهردار فرستادیم و آنهایی را که جنبه قضایی داشت به قوه قضائیه ارسال کردیم.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
پیام زندانی سیاسی پیروز منصوری در پاسخ به ادعای اعزام زندانیان به مراکز درمانی

در پی ادعاهای اخیر سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر اینکه زندانیان به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل می شوند، زندانی سیاسی پیروز (محمدعلی) منصوری طی پیامی به دروغ بودن این ادعا پرداخت و نوشت این ادعا «دروغی است که مرغ های پخته تاریخ را هم به خنده وا می …

خبر
مولود حاجی‌زاده یکی دیگر ازروزنامه‌نگارانی که به دلیل سوال درباره کشتار آبان به زندان محکوم شد

مولود حاجی‌زاده، روزنامه‌نگار در رشته توییتی نوشت: «برای اینکه نوشتم چرا در آبان ۱۵۰۰ نفر کشتید یکسال حبس گرفتم، برای اینکه گفتم چرا به هواپیما شلیک کردید، به جزای نقدی محکوم شدم، حالا دو سال حکم پرونده قبلی هم از تعلیق درآورده‌اند و بنا به اجرایش دارند.» مولود نوشت که …

خبر
مقاومت شهروندی با منصور اسانلو : با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه،

با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه، همبستگی های بزرگ‌تر را در مسیر های سیاسی پیشنهاد می‌کند . مسیر دموکراسی از تقاطع و اتحاد تشکل های. مردمی مثل سندیکاها می گذرد.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: