از بازداشت شدگان جوان خبرنگار #کامیار_فکور است علیرغم ضرب وشتم شدید …وسکوت بیانیه اتحاد بازنشستگان :آنان که در سکوت رسوا می شوند

آنان که در سکوت رسوا می شوند

🔸گاهی سکوت روشن‌تر از هر کلامی حرف می‌زند و چهره‌ی نیروهایی را فاش می‌کند و ادعاهایشان را زیر سوال می‌برد.
در ۱۷ اسفند در تهران به تجمع ما بازنشستگان یورش بردند و سه تن از یاران و همراهان ما را دستگیر کردند. در شبکه‌های اجتماعی گفتند و نوشتند که از دلایل این ضرب و شتم اصرار خانه کارگر و زیرمجموعه‌های آن برای برخورد با تشکل های مستقل بوده که از تجمع در برابر وزارت کار حمایت کرده بودند.

یاران و همراهان ما را که دستگیر کردند از سنگ صدا برخاست از خانه کارگر و کانون تهران صدایی برنخاست؛ حتی حاضر نشدند خبر منتشره در شبکه‌های اجتماعی در مورد نقش خودشان در این رسوایی را تکذیب کنند.

🔸یکی از بازداشت شدگان جوان خبرنگار اقتصادی یکی از رسانه ها به نام #کامیار_فکور است که علیرغم اعتراض شدید ما بازنشستگان به ضرب و شتم او و تلاش ما برای نجاتش از دست افراد غول پیکری که برای برخورد با تجمع ما آورده بودند، او را با خود بردند. خبر رسیده که کامیار را پس از بازداشت هم مورد ضرب و شتم قرار داده و زیر چشمش کبود شده است. ما به بازداشت کامیار فکور اعتراض کرده‌ایم و تا آزادی او به اعتراض‌مان ادامه می‌دهیم، ولی فراموش نمی‌کنیم که انجمن صنفی روزنامه نگاران با گذشت سه روز هنوز حتی خبر بازداشت کامیار را منتشر نکرده چه رسد به اعلام حمایت از او. این انجمن سکوت کرده و خود را به ندیدن و نشنیدن و ندانستن زده است. ولی این سکوت رساتر از هر فریادی مشت‌شان را باز می‌کند. ما کسانی را که بازنشستگان، از کار افتادگان و مستمری بگیران را ضرب و شتم کرده‌اند از یاد نمی‌بریم و کسانی را که در این مورد سکوت کرده‌اند را هم به خاطر می‌سپاریم.

🔴 صدور قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی برای کامیار فکور

کامیار فکور امروز در تماسی با خانواده‌اش اعلام کرده که روز گذشته تفهیم اتهام شده و قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی برای‌اش صادر شده است.
کامیار فکور روز ۱۷ اسفند در تجمع کارگران مقابل وزارت کار توسط مأمورین امنیتی همراه با ضرب و شتم دستگیر شد و اکنون ۵ روز است که در بازداشت به سر میبرد.
کامیار فکور هیچ جرمی مرتکب نشده است. هدف نهادهای امنیتی از سرکوب فعالین، سرکوب مطالبه‌گری و تلاش برای تأمین معیشت و خواست افزایش دستمزد است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: