از سرنوشت یک فعال محیط زیستی کرد هیج خبری دردست نیست

پیگیری‌های مکرر خانواده کاوه بابامرادی، فعال محیط زیستی شهر سنه، طی سه ماه گذشته بی‌نتیجه بوده است

🔻به نقل از شبکه حقوق بشر کردستان، کاوه بابامرادی عضو انجمن زیست محیطی “چیای سبز” سنه روز ٣٠ خرداد از سوی نیروهای امنیتی در منزل شخصی بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده است. با گذشت ٩٠ روز عیلرغم پی‌گیری خانواده برای کسب آگاهی از سرنوشت این فعال مدنی خبری در دست نیست.

🔻یکی از بستگان کاوه بابامرادی به خبرگزاری فرات گفت:”پی‌گیری ما برای کسب خبر از سرنوشت کاوه بی‌نتیجه بوده اما گمان می‌کنیم که کاوه در اطلاعات سپاه شهرامفر سنه تحت بازجویی باشد.” وی افزود:”پس از سه ماه هنوز به ما نمی‌گویند که کاوه را به چه دلیلی بازداشت کرده‌اند.”

🔻نیروهای اداره اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه، طی چند ماه گذشته ۵ فعال محیط زیستی کُرد را در شهرهای پاوه، مریوان و سنه بازداشت کرده‌اند. عرفان رشیدی از فعالین سرشناس محیط زیستی کرماشان روز ۲۱ تیرماه توسط نیروهای امنیتی در شهر پاوه بازداشت و بعد از ۸ روز با تودیع وثیقه آزاد شد. اما ۴ فعال محیط زیستی بازداشتی دیگر به نام‌های کاوه بابامرادی، سحر کاظمی، مسلم سبحانی و آرمان غفوری که در شهرهای مریوان و سنه بازداشت شده‌اند هنوز هم در بازداشت به سر می‌برند. از بین این بازداشت شدگان، تنها سحر کاظمی توانسته است طی تماس تلفنی با خانواده از محل و وضعیت خود اطلاعاتی را در اختیار آنها قرار دارد. طبق گفته های نامبرده، وی در بازداشت گاه اداره اطلاعات سنه تحت بازجویی قرار دارد
photo_2018-09-20_14-29-40.jpg.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: