🔺صدایشان باشیم
۶۵۰ روز بازداشت موقت ❗️
۶۵۰روز انفرادی ❗️
۶۵۰روز شکنجه ❗️
سه شنبه ۵ بهمن ۱۴۰۰، دومین جلسه دادگاه علی یونسی و امیرحسین مرادی دو دانشجوی در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین، بعد از بیش از ۶۵۰ روز «بازداشت موقت» در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب برگزار شد.

📌کارزار زنان :برای آزادی علی یونسی و امیر حسین مرادی و هزاران زندانی سیاسی که نام شان به هیچ رسانه ای راه پیدا نکرده است، مبارزه را ادامه دهیم. تنها با سرنگونی انقلابی رژیم است که درهای زندان شکسته و همه زندانیان سیاسی می آزاد خواهند شد

دبیر کل انجمن استعدادهای برتر ایران با اشاره به افزایش مهاجرت مدال آوران المپیادی از ایران در طی سالهای اخیر، عنوان کرد: از میان ۸۶ مدال‌دار المپیادی، ۸۲ تا ۸۳ نفر مهاجرت کرده اند.

صفدر زارع‌حسین آبادی اظهار داشت: بچه هایی که مدال می گیرند نه به واسطه جاذبه خارج از کشور، بلکه به خاطر کم توجهی‌های موجود در کشور به فکر مهاجرت می افتند.

پ ن :
اون دو سه تا باقیمانده هم مدتهاست که در زندان بسر میبرند و وزارت بدنام اطلاعات دنبال اعتراف گیری اجباری از آنان است با میکرون بازجو خبرنگاران سپاه جنایتکار پاسداران

#علی_یونسی ( برنده مدال طلای المپیاد نجوم جهانی)
#امیر_حسین_مرادی ( برنده مدال نقره المپیاد نجوم)

دومین جلسه بیدادگاه امیرحسین مرادی و علی یونسی برگزار شد

این دو جوان نخبه المپیادی که هنوز حدود ۲۱ سال سن دارند، نزدیک به ۲۱ ماه است که در بند امنیتی ۲۰۹ و شرایط سخت آن بند نگهداری می‌شوند. تقاضای نهاد امنیتی این بوده که علی یونسی و امیرحسین مرادی تا زمان صدور حکم در بند امنیتی ۲۰۹ بمانند. این در حالیست که دادیار ناظر و دادستان تهران نیز هیچ توجهی به اعتراضات ما درباره انتقال این بچه‌ها نمی‌کنند.

این دو دانشجوی نخبه دانشگاه صنعتی شریف، روز جمعه ۲۲ فروردین ماه ۹۹، توسط ماموران لباس شخصی بدون ارائه حکم قضایی، با ضرب و شتم و به صورت جداگانه بازداشت شده‌ و توسط دستگاه فاسد قضایی جمهوری اسلامی به “افساد فی الارض” متهم شده بودند.

دومین جلسه بیدادگاه رسیدگی به اتهامات علی یونسی و امیرحسین مرادی دانشجویان بازداشتی دانشگاه صنعتی شریف، امروز سه‌شنبه ۵ بهمن‌ماه در شعبه ۲۹ بیدادگاه ضد انقلاب تهران برگزار شد

مصطفی نیلی وکیل دادگستری با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در این خصوص نوشت: “موکلین در دفاع از خود و شرایط نگهداری‌شان مواردی را مطرح کردند. اینجانب و دیگر وکلا نیز دفاعیات خود را ارائه کردیم و ادامه رسیدگی به جلسه بعد موکول شد.”.

مصطفی نیلی وکیل دادگستری، پیشتر با اشاره اجباری بودن اعترافات این دانشجویان که پیشتر ویدیو آن توسط یکی از خبرگزاری های وابسته به سپاه پاسداران منتشر شده بود، گفته بود: برای نمونه در آخرین مورد، پخش فیلم‌های منتسب به موکلین‌مان را توسط خبرگزاری فارس و خبرنگار این خبرگزاری شاهد بودیم. بر اساس صحبتی که با موکلین داشتم، اظهارات آن‌ها در این فیلم‌ها در شرایط مناسبی نبوده و بعد نیز در روند بازپرسی، تمامی این موارد را انکار کردند. موکلین ما، صراحتا عنوان کرده‌اند که آن حرف‌ها را در شرایط انفرادی مطرح کرده‌اند. تا جایی که ما می‌دانیم، این مدارک در پرونده وجود نداشته و حتی ما به عنوان وکلای این پرونده این فیلم‌ها را تا به حال ندیده‌ایم…

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: