از نامه های وارده به شبکه خبرگر : آبگیری سد ژاوه فاجعه ی زیست محیطی

نامه های وارده

مولفان. مهندس حمید افتخاری و مهندس کریم شیرازی###

كميته آبگيري وزارت نيرو مجوز آبگيري سدي را مشروط به برطرف شدن چهار مساله كه غالب بر طرف شدن آن در چهارچوب همكاري بين بخشي و فرا وزارتي است صادر کرده است. روابط عمومي دستگاه اجرايي اعلام کرده است که نامه بلامانع بودن آبگيري از سازمان محيط زيست صادر شده است . اما به شروط لحاظ شده در اين نامه اصلا اشاره نشده و حتا اعلام نگردیده است.
آيا با صورت جلسه و تفاهم روي كاغذ که حاکی از نوعی باند بازی است با سازمانها و شركت هاي ذينفع موضوع ( بخش ديگري از بدنه دولت ) ميتوان بار حقوقي و مسئوليتي شروط مجوز آبگيري را ناديده گرفت ؟ معلوم است که در این جا دلالان سازمانی دست به یکی کرده اند تا از این رهگذر مبا لغی بسیار بالا را از بیت المال بالا بکشند لذا دستگاه اجرايي با به خطر انداختن محيط زيست جان مردم مظلوم ساكن در مجاورت اين سد کاملا به خطر می اندازد .
از اينرو
1- طبق بند ” ث ” از ماده 2 دستورالعمل نحوه مقابله با ترك وظايف قانوني مديران و كارمندان و پيشگيري از آن كه از سوي رئيس قوه قضائيه ابلاغ شده است از این رو از سازمان بازرسي كل كشور درخواست می شود به این جنایت که در حق مردم منطقه روامی دارند رسيدگي مي شود .
2- طبق بند ” الف ” ماده 3 و ماده 5 دستورالعمل فوق الذكر؛ موضوع ترك فعل، مسامحه و سهل انگاري از دادستان و مدعي العموم درخواست رسيدگي مي شود.
3- طبق ماده 46 از قانون توزيع عادلانه آب ( پيوست دستورالعمل فوق الذكر ) مجوز سازمان محيط زيست برای روشن شدن ابعاد اين ترك فعل، مسامحه و سهل انگاري براي افكار عمومي باید علنی و منتشر شود.
نگارندگان این جستار شکایت نامه ای را تنظیم کرده اند و آن را به قوه قضائیه محترم تقدیم خواهند کرد. اگر جلو این کار را نگیرند استان سنندج با فاجعه ای زیست محیطی مواجه خواهد شد….
###
#محيط_زيست
#سنندج
#سد_ژاوه
#وزارت_نيرو
#بازرسي_كل_كشور
#مدعي_العموم
#نگارندگان_مخالف_آبگيري_سد_ژاوه_نيستند_مخالف_مديريت_فني_و_اجرايي
#نه_به_جمهوری_اسلامی
#تحریم_انتصابات۱۴۰۰
#آری_به_آزادی_دادوحقوق_بشر_زندگی_پرازرفاه_وشادی_بر
ای_ایرانیان

@mansoor1999

https://t.me/khabargar

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

نامه های وارده
عبدالرسول مرتضوی: نامه به خامنه ای :آ ن زمان دور نیست که مردم شما را به عنوان نماد حکومت استبدادی محکوم کنند

این نامه را از زندان برایتان می نویسم. من عبدالرسول مرتضوی، عضو پیشین سپاه پاسداران و جانباز جنگ هستم که بیش از دو سال است به خاطر مخالفت با شما و راه و رسم جمهوری اسلامی در حبس به سر می‌برم. اگر مبنای قضاوتم را رفتار و گفتار شما قرار …

نامه های وارده
🌕دل نوشته خواهرانه فلور قاسم زاده خواهر عزیز قاسم زاده معلم زندانی

  دلنوشته خواهرانه به مناسبت روز جهانی معلم برادرم! عزیزِ عزیزتر از جانم! امروز روز جهانی معلم است و تو در بند هستی به جرم اینکه مسائل و مشکلات مبتلابه جامله معلمان را فریاد بر آوردی… نمی دانم با کدامین نگاه و با کدام هدف و انگیزه ،مطالبه اجرای قانون …

نامه های وارده
سولماز علیزاده :گل‌های داوودی داستان اعدام پدرم بود

در بیستمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام هزاران زندانی سیاسی، برای اولین بار فرزند یکی از اعدام‌شدگان تابستان ۱۳۶۷ در دادگاه استکهلم سوئدحاضر شد. سولماز علیزاده که زمان بازداشت پدرش ۸ سال داشت، مقابل دادستان‌ها و وکلا ایستاد و درباره اعدام پدر ۴۱ …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: