از ۱۸صندوق بازنشستگی کشور ۱۷تای آن ورشکسته!

  • By :
  • Category : خبر
خبر

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: درحال حاضر ۱۸ صندوق بازنشستگی در کشور فعالیت می کنند که منهای صندوق تامین اجتماعی مابقی صندوق ها ورشکسته هستند…

سلمان خدادادی درمصاحبه با خانه ملت، در خصوص اظهارات رییس مجلس در بحث مشکلات تامین اجتماعی، گفت:‌ روال حاکم بر صندوق های بازنشستگی در جامعه ما برخلاف سایر کشورهای دیگر است، درحال حاضر ۱۸ صندوق بازنشستگی درکشور فعالیت می کنند؛ این درحالی است که درکشورهای دیگر حداکثر ۴ صندوق خدمات ارایه می کنند.

این نماینده در مجلس ، با بیان اینکه درکشور ما هر سازمانی بنا به تشخیص خود اقدام به تاسیس صندوق کرده است، افزود:‌ درتمامی کشورهای دنیا فعالیت صندوق ها نعمتی درحل مشکلات اقتصادی و سرمایه گذاری است، اما درکشور ما این رویه وجود ندارد؛ درحال حاضر منهای یک صندوق یعنی تامین اجتماعی مابقی صندوق های دیگر ورشکسته هستند.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت صندوق های بازنشستگی درکشورمان یک سونامی است، تصریح کرد:‌ دوسال پیش بارها هشدار داده شد که بی توجهی به مشکلات صندوق های بازنشستگی کل کشور را درگیر می کند، درهمین خصوص اعتراضات و تجمعات نسبت به شرایط نامناسب صندوق ها مقابل نهادهای تصمیم گیر درکشور درطی دو سال گذشته آغاز شده است؛ بنابراین تذکرات رییس مجلس نسبت به وضعیت غیرقابل قبول صندوق ها از جمله تامین اجتماعی به جا است.

خدادادی با اشاره به اینکه ۳ مشکل اساسی آرامش کشور را تهدید می کند، گفت:‌ این مشکلات درحوزه صندوق ها، محیط زیست و مسائل مربوط به بخش آب است، نمی توان به سادگی از کنار این مشکلات عبور کرد؛ به طورحتم برای این حوزه ها نیز باید کمیته بحران در جامعه تشکیل شود، متاسفانه در راس صندوق های بازنشستگی مدیران ناکارآمد فعالیت می کنند.

نماینده مجلس دهم، با بیان اینکه صندوق ها ۳ مرحله نوجوانی، جوانی و سالخوردگی دارند، افزود:‌ درمرحله نوجوانی و جوانی صندوق ها به غیر از هزینه های درمان هیچ هزینه ای ندارند، اما درمرحله پیری صندوق ها عمدتا با مشکلاتی روبه رو می شوند؛ بنابراین از همان دوره نوجوانی باید به فکر دوره پیری باشند.

این نماینده  درمجلس دهم، ادامه داد:‌ از عجایب روزگار است که رییس جمهور در دولت دوازدهم زمان معرفی وزیرتعاون رییس شرکت شستا را هم معرفی می کند، از این رو این مورد نشان از دخالت دولت ها درصندوق ها دارد؛ بنابراین تا دخالت دولت ها کاهش پیدا نکند، وضعیت صندوق ها تغییری نخواهد کرد.

وی با بیان اینکه مجلس سال گذشته دولت را درقانون برنامه ششم ملزم به پرداخت بدهی خود به تامین اجتماعی کرد، گفت:‌ بنا برآمار غیررسمی بدهی دولت به تامین اجتماعی نزدیک به ۱۳۰ هزار میلیارد تومان است، اما مسئولان دولتی زمان تصویب این قانون درمجلس با نارضایتی جلسات کمیسیون تلفیق را ترک کردند؛ ضمن اینکه درسال جاری ۲۰ هزار میلیارد تومان به بدهی دولت به تامین اجتماعی اضافه شد و مجلس دولت را موظف به پرداخت بدهی ها کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه درحال حاضر ۱۰ درصد اعتبارات کشور عمرانی است، تصریح کرد:‌ اگر شرایط فعلی ادامه پیدا کند، همین میزان هم صرف هزینه های جاری می شود، بنابراین در زمانی که هیچ کارعمرانی انجام نمی شود؛ نمی توان توقع حل بیکاری و حاشیه نشینی را داشت؛ شرایط متاسفانه بحرانی است، البته مرکزپ‍ژوهش های مجلس هم به دنبال حل مشکل تامین اجتماعی است؛ اما طرح این نهاد هم به جایی نمی رسد، دولت قانون برنامه ششم را اجرایی نمی کند؛ دراین شرایط چطور می توان توقع اجرای طرح های مرکز پژوهش ها را داشت.​

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
چشم #اسفندیار #استعمار در #ایران ، #اسلام است! گفتگوی دیدنی دیشب #منصور_اسانلو و #موتا

گفتگوی دیدنی دیشب #منصور_اسانلو و #موتا در تلویزیون اندیشه اختصاص داشت، به اصالت فعالیت حزبی در زندگی پارتی‌ها و وحشت اسلام از زندگی جمعی ایرانیان بحث موتا از دقیقه دهم آغاز می‌شود و در آن پایه‌های دوام جمهوری ایران‌فروشی اسلامی مورد حمله قرار می‌گیرد.

خبر
شصت‌و‌یکمین دادگاه حمید نوری؛ بازگشت «مینی‌بوس‌های خالی» پس از اعدام زندانیان بسیار دردناک بود

شصت و یکمین جلسه دادگاه حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام های تابستان ۶۷ زندان گوهردشت، روز دوشنبه چهارم بهمن ۱۴۰۰ با جلسه نخست شهادت امیرهوشنگ اطیابی، زندانی چپ نجات یافته از آن اعدام‌ها، برگزار شد. امیرهوشنگ اطیابی که دانشجوی اخراجی سال ۱۳۵۹ بود، در اسفند سال ۱۳۶۲ به …

خبر
توییت شکوفه آذرماسوله زندانی سیاسی سابق به مناسبت آزادی #آتنا_دائمی

 آزادیت به شادی همرزمم هم بندی ام ، هم سنگرم خوش آمدی به زندان بزرگتر … حتی اگر دلیل آزادیت نمایش و شوی #دیکتاتور_حقیر برای برجام شان باشد بعد از هفت سال حبس آزادیت مبارک مان باشد گل دختر ….. از من می پرسی چرا سنگر می‌سازیم سنگر ما، فریاد …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: