استانبول؛ راهپیمایی کم‌سابقه علیه رهبر خودکامه

خبر

f3

گزارش تصویری روز شنبه “راهپیمایی عدالت” که با ابتکار رهبر حزب جمهوریخواه خلق ترکیه در اعتراض به زندانی کردن هم‌حزبی‌اش آغاز شد بعد از ۲۳ روز به استانبول رسید. جایی که در آن انیس بربراوغلو، معاون این حزب زندانی است…

راهپیمایی اعتراضی ترکیه که با نام “راهپیمایی برای عدالت” و علیه “رهبر خودکامه” روز یکشنبه نهم ژوئیه، به شهر استانبول رسید.

به گزارش منابع خبری در ترکیه، ده ها هزار نفر روز یکشنبه برای تظاهراتی که گروه اصلی مخالفان ترکیه سازمان‌دهی کرده بود تجمع کردند. این تظاهرات یکی از بزرگترین اعتراضات در سال‌های اخیر توسط منتقدان رجب طیب اردوغان رییس جمهور تکریه به شمار می آید.
در این تظاهرات، دریایی از معترضان میدان مال تپه در بخش آسیایی استانبول را پر کردند.

این تظاهرات در پایان یک راهپیمایی موسوم به عدالت صورت گرفت که در آن کمال قلیچدار اوغلو رئیس حزب خلق جمهوری خواه همراه با حامیانش مسیر ۴۵۰ کیلومتری آنکارا تا استانبول را پیمود.

کمال قلیچدار ‏اوغلو بعد از ۲۵ روز راهپیمایی، در جمع شرکت کنندگان در این گردهمایی گفت: « هیچ کس نباید فکر کند که این اقدام،آخرین اقدام است. نهم ژوییه، آغاز فصل جدیدی است. امروز، تولدی دیگر است.»

قلیچدار ‏اوغلو افزود ما برای عدالت و در اعتراض به زندانی شدن روزنامه نگاران و نمایندگان، دانشگاهیان اخراج شده و پایمال شدن حق محرومان راهپیمایی می کنیم.

وی اظهار داشت: ما این راهپیمایی اعتراضی را به راه انداختیم چون مخالف حکومت تک نفری در کشورمان هستیم. ما این راهپیمایی اعتراضی را به راه انداختیم چون اکنون دستگاه قضایی کشور استقلال خود را از دست داده است و در انحصار از قوه مجریه است.

تظاهرات امروز استانبول ،بزرگترین گردهمایی اعتراضی از سال ۲۰۱۳ تاکنون است. شمار شرکت کنندگان در تظاهرات امروز به حدی زیادی بود که تنها حزب حاکم می تواند چنین گردهمایی را ترتیب دهد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
فوری شعار دانشجویان پلى تکنیک :«اینهمه سال جنایت، بسه دیگه ولایت»

فورى ⁩، دقایقى پیش، تهران: ‏نیروهاى امنیتى در ورودى پلى تکنیک را از بیرون به روى معترضان بسته اند تا آنها وارد خیابان نشوند. ‏ معترضان با شعار «بى شرف» و «اینهمه سال جنایت، بسه دیگه ولایت» علیه جمهورى اسلامى شعار مى دهند ‏

خبر
همبستگی نو با منصور اسانلو با نگاهی به زندگی سخت کارگران رانندگان و اتوبوسداران و کامیونداران

اعتراض و اعتصاب های مزدبگیران و راه های همبستگی پیرامون رسیدن به اعتصابا ت و اعتراضات با پروژه های هر اتوبوس یک چهار راه و همکاری دیگر مخالفان و ناراضیان با منصور اسانلو

خبر
🔴از دردهای سیستان و بلوچستان

اینجا خاک مردم زحمتکش بلوچ است. کمبود آب، عدم مدیریت، بی اعتنایی مسئولان وشرایط سخت، زندگی را برای این کشاورزان زحمتکش سخت تر کرده‌است. اما بی تردید، روزی نه چندان دور، فریاد این کشاورزان گرسنه به خشم تبدیل خواهد شد و حاصل این خشم مقدس، بهروزی زحمتکشان خواهد بود!

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: