استقرار یک نظام دموکراتیک به جای رژیم ولایت فقیه نزدیک تر می شود.

خبر

۲۶۵ نماینده پارلمان اروپا در بیانیه اى مشترک ضمن محکومیت نقض حقوق بشر در ایران براى قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سیاه فراخوان دادند.
در این بیانیه نمایندگان امضا کننده با ابراز نگرانى از تعداد زیاد اعدام ها در ایران تاکید کردند که بیش از ۳۰۰۰ تن در اولین دوره رئیس جمهور موسوم به “معتدل” ، حسن روحانی ، به دار آویخته شده اند.
این بیانیه به گزارش عفو بین الملل اشاره کرده که گفته ایران به تنهایی، ۵۵ درصد اعدام های ثبت شده در دنیا در سال ۲۰۱۶ را انجام داده است. در حال حاضر ایران بیشترین اعدام ها در جهان نسبت به جهان را به اجرا در می آورد. ایران همچنین دارای رتبه اول در اعدام زندانیانی است که در هنگام دستگیری زیر ۱۸ سال سن داشتند.
بیانیه مذکور به اظهارات روحانى در یک سخنرانی علنی که از تلویزیون ایران پخش شده، اشاره کرده که روحانی اعدام ها را یک قانون خوب و قانون خدا توصیف کرده بود. وی همچنین حمایت کامل خودش را از بشار اسد به طور علنی ابراز داشته است، حتی بعد از حمله شیمایی در آوریل که بسیاری از مردم منجمله کودکان کشته شدند.
نمایندگان پارلمان اروپا در بیانیه خود افزوده اند: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران که عمده اقتصاد ایران را کنترل میکند، در سرکوب داخلی و صدور مرگ و نابودی به سایر نقاط منطقه درگیر است.”
بنا به این بیانیه، ” بر طبق قوانین رژیم ایران، زنان از رئیس جمهور شدن و دستیابی به کرسی های بالای قوه قضایی و بسیاری نقاط دیگر ممنوع هستند. زنان به خاطر بدحجابی سرکوب می شوند و بسیاری از فعالین زنان به زندان های طولانی مدت محکوم شده اند. دختران ۹ ساله می توانند حتی به ازدواج ناپدری های خود دربیایند. ”
این بیانیه به اسنادی که اخیرا توسط احمد منتظرى در داخل ایران افشا گردید، اشاره کرده که تایید کرده وزیر کنونی دادگستری ایران، یک عضو کلیدی کمیسیون به اصطلاح مرگ بود که اعدام دست جمعی بیش از ۳۰ هزار زندانی سیاسی، شامل چندین هزار زن را در ایران در تابستان ۱۹۸۸ تایید کرد. این قتل عامی است که عفو بین الملل انرا یک جنایت علیه بشریت نامیده است. بیشتر قربانیان وابسته به اپوزیسیون، سازمان مجاهدین خلق ایران بودند.
امضا کنندگان بیانیه از کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل و شورای حقوق بشر ملل متحد خواستند تا یک کمیسیون تحقیقاتی برای قتل عام زندانیان سیاسی ایران در ۱۹۸۸ تشکیل بدهند.
درباره انتخابات در ایران ، نمایندگان پارلمان اروپا اعلام کردند که این انتخابات ” آزاد و عادلانه نیستند. اپوزیسیون حق شرکت ندارد. تمامی کاندیدا ها باید اعتقاد قلبی خود را به اصل ولایت فقیه ابراز دارند. یک ارگان غیر منتخب به نام شورای نگهبان، که اعضای آن توسط ولی فقیه، آیت الله خامنه ای منصوب می شوند، اکثر کاندید ها را رد صلاحیت میکند.”
آنان از اتحادیه اروپا و کشورهای اروپایی عضو آن، از امریکا و سازمان ملل خواستند تا نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرده، سپاه پاسداران را در لیست سیاه بگذارند.
این نمایندگان همچنین درخواست کردند که تمامی افرادی که در جنایات علیه بشریت نقش داشتند به دادگاه بین المللی آورده شوند و نیز هرگونه توسعه روابط با ایران باید به بهبود روشن حقوق بشر، حقوق زنان و توقف اعدام ها مشروط باشد”.
از سوى دیگر ، ژرارد دوپره ، رئیس گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا ، از تنظیم کنندگأن این بیانیه مشترک، خود در بیانیه اى جداگانه گفت :” امروز ما حمایت ۲۶۵ نماینده پارلمان اروپا از یک بیانیه مشترک درباره حقق بشر در ایران را اعلام میکنیم.”
وى افزود: “همکاران من که این بیانیه را امضا کرده اند از تمامی گروه ها و تمایلات سیاسی در پارلمان اروپا هستند. آنها شامل ۴ نایب رئیس پارلمان اروپا و ۲۳ تن از روسای کمیسیون ها و هیئت ها می شوند. این به روشنی نشان می دهد که وقتی موضوع نقض حقوق بشر، سرکوب زنان و اقلیت ها و حمایت رژیم ایران از تروریزم، مطرح است، ما همگی متحد می باشیم. ”
آقاى دوپره تاکید کرد:ما همچنین بسیار نگران نقش تخریب کننده رژیم ایران در منطقه هستیم. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیشتر در سوریه و عراق فعال است و باید در لیست های بین المللی سیاه قرار بگیرد.”
وى افزود: “سپاه پاسداران همچنین بیشتر اقتصاد ایران را می چرخاند. لذا کمپانی های اروپایی ما که میخواهند قرارداد های اقتصادی با ایران امضا کنند، این ریسک بالا را دارند می کنند که مستقیم یا غیر مستقیم با سپاه پاسداران دارند قرار داد می بندند که در واقع یک سازمان تروریستی است”.
با تبریک به همه ایرانیان ازادی خواه ، چرا که در مرکز توجه این بیانیه برای اولین بارنقض حقوق بشر قرار گرفته است. بقیه تلاش به عهده ما ازادی خواهان و دموکراسی خواهان است که براندازی این حکومت ضد بشر را خودمان و با همبستگی ملی همه ستم دیده گان دادخواه سازماندهی و برنامه ریزی کنیم. و زمینه استقرار یک نظام دموکراتیک وانسان گرا را آماده کنیم

سردبیر خبر گر منصور اسانلو

۲۶ june 2017

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
صداقت و شجاعت و علم قیام سپید، سپید دلان را به سخن می آورد.

💠صداقت و شجاعت و علم قیام سپید، سپید دلان را به سخن می آورد. اگر چند باشد شب دیر باز بر او تیرگی هم نماند دراز شود روز، چون چشمه رخشان شود جهان چون نگین بدخشان شود کانال ما👈 @sakariyouha1414 ادمین👈 @ghiam14 💎 @iranyarannetwork1398

خبر
اعتصابات و اعتراضات کارگری و قیام سپید ، شورای هماهنگی رهبری و سامانه همبستگی ملی ایرانیان با منصور اسانلو

سامانه همبستگی ملی در حال گسترش است Instagram: @channelyektv http://www.facebook.com/ChannelYek  

خبر
#فورى 🔴 اعتصاب غذاى پنج نفر از زندانیان سیاسى محکوم به اعدام زندان مرکزى اهواز

#لب_دوزى جاسم حیدرى، على خسرجى،حسین سیلاوى، على مطیرى و على مجدم، پنج زندانى در انفرادى زندان مرکزى اهواز در اعتراض به شکنجه،رفتار مسؤلین زندان و ممنوعیت از ملاقات با خانواده هایشان از سه روز پیش اقدام به اعتصاب غذا کردند. منابع حقوق بشر مى گویند: این ۵ زندانى در انفرادى …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: