مادر نوید افکاری خانم بهیه نامجو، در سالگرد اعدام پسرش، از نهادهای حقوق بشری استمداد طلبید تا دو پسر دیگرش، وحید و حبیب افکاری را آزاد نمایند. مادر نوید با انتشار بیانیه‌ای در رسانه‌های اجتماعی، افکار عمومی جهان را متوجه ظلمی نمود که به این خانواده بکار برده شده است.

متن نامه مادر نوید افکاری

«مردم جهان امروز دست به دامان شما هستم. سال گذشته پسرم، جوانمردم، سرو بلند قامت سبز این میهن، بر سکوی اعدام جمهوری اسلامی، مظلومانه، بی پناه و تنها جان باخت.

از آن روز یک سال است وحید و حبیبم را در انفرادی انداخته‌اند. به وحید گفته‌اند علیه برادرت حرف بزن تا آزادت کنیم.

ای بشریتی که یک روز هم پیمان شدید و اعلامیه جهانی حقوق بشر را نوشتید، صدای سوختن دردناک دل مرا شنیده‌اید؟آیا خبر دارید که این نظام پاره جان و تن مرا، بی‌هیچ گناهی، شکار کرد، ربود و ماه‌ها در کنج سیاه چاله‌هایش با غیرانسانی‌ترین روش‌های ممکن شکنجه کرد؟ از او می‌خواستند تا به قتل کسی که هرگز ندیده بود، نه می شناخت، اقرار کند. حتی پزشکی قانونی جمهوری اسلامی نیز آسیب‌هایی را که بر اثر شکنجه به آنها وارد شده است را تأیید کرده است. آیا خبر دارید که این نظام هر از چند‌گاهی تشنه خون جوانی می‌شود؟ خبر دارید که به زندگی و عشق و امید یک ملت دست‌درازی می‌کند و یک نفر را می‌رباید تا چرخ حیاتش با خون بچرخد؟

آیا بشریت هنوز معنا دارد؟

به قول پسر تنهای بی‌پناهم، برای طناب دارشان دنبال یک گردن می‌گردند. آیا وجدانی برای بشر مانده که دست روی آتش سوزان دل من بگذارد؟ آیا بشریت هنوز معنا دارد؟

آیا نمی‌خواهید یک لحظه فکر کنید، فقط فکر کنید که امروز نیز ممکن است همه زندگی، همه لحظه‌های شیرین و ارجمند یک خانواده، همه جان و روان و موجودیتش را به تاراج ببرند؟ سپس جسد بی‌جانش را برمی‌گردانند تا ثابت کنند در این رژیم، درها همچنان بر پاشنه جنایت می‌چرخد.

آیا وقت آن نرسیده که بشریت به خاموشی و فراموشی پایان دهد و این نوای آخر نوید من را بشنود؟ نوید من گفت: «مردم! اگر من اعدام شدم، همه بدانند در قرن بیست و یکم، با این همه هزینه و ساز و کارهای حقوق بشری و سازمان ملل و شورای امنیت و غیره، یک انسان بی‌گناه در حالی که تلاش کرد و جنگید، اعدام شد.

متن فوق، نامه مادر نوید افکاری بود که خطاب به مردم جهان و نهادهای حقوق بشری نگاشته شده است. این مادر از همه برای نجات جان دو فرزندش استمداد طلبیده. وحید و حبیب افکاری برای یکسال است که همچنان در سلول‌های انفرادی بسر می‌برند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: