اطلاعیه شماره دو کارگران پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس به قرارگاه خاتم الانبیا: با اخراج و ارعاب کارگران توسط نیروی قهریه، شش ماه حقوق معوقه ما را می‌دهید؟!

امروز [دیروز] در ساعات اولیه صبح ششم مهرماه ما کارگران عصبانی و مظلوم شرکت‌ها با بستن دروازه‌های خروجی کمپ‌های اسکان در پالایشگاه اعلام اعتصاب سراسری کردیم. طبق معمول با آمدن نماینده شرکت‌ها برای دادن وعده وعیدهای پوشالی و خام سعی در اغفال نیروها برای شکستن اعتصاب داشتند که با اعتراض کارگران مواجه شد و انان را نپذیرفتیم و اعلام کردیم ما فقط پول میخواهیم همین و بس!

اعتراضات به حدی شد که به یک باره گویی صحنه اعتراضات فلسطیینیان در مواجه با اسراییلی‌ها در ذهن تداعی میشد. کارگران با پرتاب سنگ و اتش زدن سطل‌های زباله و لاستیک، قاطعانه این پیام را به نمایندگان شرکت‌ها دادیم که صبر ما تمام شده است پول‌مان را بدهید! (با اعلام این نکته که در فیلم منتشر شده تنها بخش کوچکی از تجمع و اعتراضات آرام، آگاهانه سانسور کردیم زیرا به هیچ عنوان فعلا قصد تشویش اذهان عمومی را نداریم)

اواخر صبح امروز به ناگاه نیروی انتظامی و یگان ویژه در کمپ حاضر شده و با یورش به خوابگاه‌ها طبق معمول عادات این نیرو در مواجهه با اعتراضات، پروژه ارعاب معترضین را کلید زدند! جالب است بدانید بازخورد اطلاعیه اول که دیروز در همین کانال مردمی منتشر شد چنان بوده که فرماندهان و افسران ارشد نیروی انتظامی و یگان ویژه شخصا با یورش به خوابگاه‌ها سعی در ارعاب پرسنل داشتند!

یگان ویژه با یورش به خوابگاه پرسنل یکی از شرکت‌های معترض با نام نویسی افراد داخل خوابگاه طبق معمول رویه مدیریتی پالایشگاه‌ها، پرسنل این خوابگاه را قربانی و مقصر اعتصابات جلوه خواهند داد که نتیجه اخراج و اضافه کردن آنان به لیست سیاه پالایشگاه خواهد بود!

ما کارگران شرکت‌های رجایی، آباد راهان و تهران جنوب از همین تریبون اعلام می‌کنیم همگی با هم در این اعتصابات شرکت داشته و با هم در استیفای حقوق خود تلاش کرده و خواهیم کرد! درصورتی که به بهانه مرخصی اجباری و امثالهم سعی در پایمال کردن حقوق‌شان کنید تردید نکنید پالایشگاه را به آشوب خواهیم کشید! در صورت اخراج موظف به پرداخت یک‌جا شش ماه حقوق معوقه و سه ماه حقوق اولیه نگه داشته نزد خودتان هستید در غیر این صورت نه تنها پالایشگاه را ترک نخواهند کرد بلکه بر آشوب اضافه خواهد شد!

کجای دنیا اعتراض به پایمالی حق و حقوق قانونی خود، پلیس و اخراج است؟ مگر این حکومت گوش فلک را با ادعای مبارزه با ظلم و پشتیبان مظلوم پر نکرده؟ پس حق زن و فرزندان ما کو؟ تا کی باید جلوی خانواده‌های‌مان سر افکنده باشیم؟ خبر دارید بسیاری از ما کارگران به‌خاطر ناامید نکردن زن و فرزندان‌مان تماس‌های آنها را بی‌پاسخ می‌گذاریم؟

ظلم پایدار نخواهد ماند به‌خصوص شما سرداران سپاه دشمن ملت ایران! شمایی که در قالب دلال خانه قرارگاه خاتم الانبیا سال‌هاست با پروژه‌های نفتی و غیر نفتی بر اقتصاد ایران چنبره زدید. پول پروژه‌ها را از دولت گرفته‌اید و خورده‌اید و خرج ماجراجویی‌های خود در منطقه کرده‌اید و با واگذاری پروژه‌ها به پیمانکاران رانتی و شبکه‌‌ای خود در پشت آنان مخفی شده‌اید، تا کی ادامه می‌دهید؟ مگر این نیست که پول‌های هنگفت پروژه‌های قراردادی را از قبل کامل از دولت گرفته‌اید و خرج کرده‌اید و با استفاده از قدرت سیاسی خود و فشار از طرق مختلف برای اداره همین پیمانکاران ماهانه از دولت بودجه میگرفتید؟ و الان دولت چندین ماه با مشکل کمبود بودجه مواجه شده که نتیجه آن معوق ماندن شش ماهه حقوق کارگران زیر نظر شما! حقوقی که قبلا گرفته‌اید و خورده‌اید و حالا ما باید تاوان دزدی‌ها و ماجراجویی‌های شما بدهیم!

این آخرین اطلاعیه ما کارگران پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس به شما سرداران سپاه یزید! شاید خساراتی به پروژه‌های بی‌کیفیت و فاجعه‌بار شما از نظر مبارک‌تان مهم نباشد و چه بسا بدتان نیاید بهانه‌ای برای گرفتن بودجه از دولت داشته باشید اما یقین بدانید این مسیر برای تمام کارگران بخش‌های دیگر صنعت نفت و غیر نفتی توسط ما باز خواهد شد که باید برای زنده کردن حق خود با فریاد و دود و مشت‌های گره کرده مقابل ظلم ایستاد!

قرارگاه خاتم الانبیاء! به این رویه پایان دهید و حقوق پایمال شده کارگران تحت نظرتان را بدهید مسئولیت تمام خسارت‌های وارد شده در صورت تکرار این رویه بر عهده شما سرداران خاتم الانبیاء می‌باشد.

خدمتگزاران مظلوم و بی ادعای وطن
کارگران پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: