“اطلاعیه” هشدار به تمامی سازمانها و نهادهای حقوق بشری و امدادرسانی داخلی و بین المللي :وقوع فاجعه انساني پناهندگان تركيه

مسئولیت هر گونه رویداد تلخی در این میان، بر عهده دولت یونان، دولت ترکیه و همینطور کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل آنکارا خواهد بود ”

تصاویر و گزارش هایی که لحظاتی پیش توسط مخاطبین به ” یو اِن وان نیوز ” ارسال شده، نشان دهنده این است که ژاندارمری مرزی ترکیه درحال انتقال برنامه ریزی شده پناهجویان به خارج از مرزهای خود میباشد و این موضوع به این معنی است که دولت ترکیه هیچ مسئولیتی در قبال حوادث احتمالی و افراد حاضر در خارج از مرزهای خود بر عهده نخواهد گرفت.

بر اساس اسناد و شواهد موجود، تعداد بسیار زیادی از پناهجویان از ملیت های ایرانی، افغان و سوری از اولین ساعات صبح روز 28 فوریه در پی اعلام خبر دولت ترکیه مبنی بر باز شدن مرزهای خود به روی اروپا، در کُریدور مرزی بین ترکیه و یونان حبس شده اند و بدون هیچ نوع امکانات بهداشتی، گرمایشی، حفاظتی و تغذیه در بدترین شرایط ممکن بسر میبرند.

این نیاز بشدت حس میشود که هر چه سریعتر سازمانهای امدادی مستقر در هر دو کشور ترکیه و یونان و همچنین سازمان صلیب سرخ جهانی برای رسیدگی فوری به این افراد در محل حضور یابند.

لازم به ذکر است که در میان جمعیت حاضر در این منطقه؛ زنان، کودکان و نوزادان بسیاری به چشم میخورند که بر اثر سرگوب نیروهای مرزی یونان بوسیله گاز اشک آور، نارنجکهای صوتی و ماشین آب پاش و همینطور ممانعت مرزبانی ترکیه از بازگشتشان به خاک ترکیه، با شرایطی بحرانی روبرو هستند.

طبق گزارش افراد حاضر در محل، هیچ یک از مرزهای یونان و ترکیه حاضر به پذیرش این افراد به خاک خود نیستند که این موضوع به طور قطع باعث بروز یک فاجعه بزرگ انسانی در خط مرزی دو کشور خواهد شد.

” بدیهی است که مسئولیت هر گونه رویداد تلخی در این میان، بر عهده دولت یونان، دولت ترکیه و همینطور کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل آنکارا خواهد بود ”

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: