اعتراضات آبان۹۸؛ جلسه دادگاه محمد محمودی برگزار شد

خبر

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدمحمودی فعال ملی مدنی آذربایجانی امروز چهارشنبه۲۴ اردیبهشت در شعبه یک بیدادگاه ضدانقلاب تبریز به ریاست رحیم حملبر برگزار شد.

اتهامات مطروحه علیه این فعال مدنی “عضویت در گروه غیر قانونی گاماج” و “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده است

آقای محمودی همزمان با تظاهرات گسترده در اعتراض به افزایش ناگهانی قیمت بنزین همراه با تعداد زیادی از دیگر فعالین مدنی آذربایجانی همچون آقایان اکبر مهاجری،شاهین برزگر،ایوب شیری،روزبه پیری،یاشار پیری،ناصر خلوصی،داود شیری،بابک حسینی مقدم و… در شهر تبریز دستگیر و پس از حدود۱۰۰ روز بازداشت موقت با تودیع قرار وثیقه ۶۰۰میلیون تومانی بطور موقت تا پایان مراحل دادرسی درتاریخ ۷ اسفند۹۸ آزاد گردید.

ادله اتهامی که توضیح عنوان اتهامی “عضویت در عضویت در گروه غیر قانونی گاماج” در بیدادگاه علیه این فعال آذربایجانی مطرح گردیده ،ارتباط با آقای عباس لسانی عنوان شده است.لازم به ذکر می باشد که آقای لسانی از اتهام تشکیل گروه گاماج در دادگاه اردبیل تبرئه گردیده است.

در پایان لازم به توضیح است جبهه ملی آزادی آذربایجان(گاماج) در جلسه ۱۲ دسامبر ۲۰۰۹ در شهر آمستردام با قبول مواد ۱۲ گانه شروع به فعالیت کرده است.

در ماده ۸ اساسنامه ۱۲ ماده ای گاماج قید گردیده است:”کسانی که اساسنامه و برنامه گاماج را قبول کرده و ۱۸ سال کامل داشته و توانایی فعالیت داشته باشند می توانند عضو جبهه ملی آزادی آذربایجانی(گاماج) گردند. اما به دلایل امنیتی تشکیلاتمان هیچ عضوی و یا نماینده ای در آذربایجان و داخل مرزهای ایران نخواهد داشت.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
اخبار هفتگی زندانیان سیاسی ۱ مهر ۱۳۹۹ با بیتا جوراب دوز و شکوفه آذرماسوله

همراه با گزارشات نقض حقوق بشر وبیانیه ها وپیام ها ونامه های زندانیان سیاسی : تیتر گزارشات: ۱- تحت_تعقیب از سوی مردم ایران: تصویرسید محمود ساداتی و مهرداد تهمتن، قاضی صادرکننده حکم قتل نوید افکاری ۲- زیر بار ظلم و دروغ نمی‌روم» پخش صدای #نوید_افکاری قهرمان بر مزارش ۳- روشن …

خبر
اسامی #زندانیان_سیاسی در #زندان_قرچک_ورامین

اسامی #زندانیان_سیاسی در #زندان_قرچک_ورامین که بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در کنار زندانیان جرائم عمومی و گاها جرائم خشن نگهداری می‌شوند ترتیب اسامی:میزان حبس قابل اجرا از میان این زندانیان #گلرخ_ایرایی در پرونده پیشین خود نیز چند سال را در #بند_زنان #زندان_اوین محبوس بوده است  

خبر
همدردی صدیقه مالکی فرد، همسر هاشم خواستار، با خانواده ی زنده یاد نوید افکاری

مشهد: همدردی صدیقه مالکی فرد، همسر زندانی سیاسی هاشم خواستار، با خانواده ی زنده یاد نوید افکاری و اشاره به اعدام های جنایتبار گذشته ی رژیم جمهوری اسلامی ۹۹.۷.۳ #نه_به_اعدام #قیام_نزدیک_است #نه_به_جمهوری_اسلامی

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: