جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمدمحمودی فعال ملی مدنی آذربایجانی امروز چهارشنبه۲۴ اردیبهشت در شعبه یک بیدادگاه ضدانقلاب تبریز به ریاست رحیم حملبر برگزار شد.

اتهامات مطروحه علیه این فعال مدنی “عضویت در گروه غیر قانونی گاماج” و “تبلیغ علیه نظام” عنوان شده است

آقای محمودی همزمان با تظاهرات گسترده در اعتراض به افزایش ناگهانی قیمت بنزین همراه با تعداد زیادی از دیگر فعالین مدنی آذربایجانی همچون آقایان اکبر مهاجری،شاهین برزگر،ایوب شیری،روزبه پیری،یاشار پیری،ناصر خلوصی،داود شیری،بابک حسینی مقدم و… در شهر تبریز دستگیر و پس از حدود۱۰۰ روز بازداشت موقت با تودیع قرار وثیقه ۶۰۰میلیون تومانی بطور موقت تا پایان مراحل دادرسی درتاریخ ۷ اسفند۹۸ آزاد گردید.

ادله اتهامی که توضیح عنوان اتهامی “عضویت در عضویت در گروه غیر قانونی گاماج” در بیدادگاه علیه این فعال آذربایجانی مطرح گردیده ،ارتباط با آقای عباس لسانی عنوان شده است.لازم به ذکر می باشد که آقای لسانی از اتهام تشکیل گروه گاماج در دادگاه اردبیل تبرئه گردیده است.

در پایان لازم به توضیح است جبهه ملی آزادی آذربایجان(گاماج) در جلسه ۱۲ دسامبر ۲۰۰۹ در شهر آمستردام با قبول مواد ۱۲ گانه شروع به فعالیت کرده است.

در ماده ۸ اساسنامه ۱۲ ماده ای گاماج قید گردیده است:”کسانی که اساسنامه و برنامه گاماج را قبول کرده و ۱۸ سال کامل داشته و توانایی فعالیت داشته باشند می توانند عضو جبهه ملی آزادی آذربایجانی(گاماج) گردند. اما به دلایل امنیتی تشکیلاتمان هیچ عضوی و یا نماینده ای در آذربایجان و داخل مرزهای ایران نخواهد داشت.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: