اعتراضات آبان ۹۸ مرتضی امیدبیگلو : ۱۴سال حبس ۲۲۲ضربه شلاق و کار اجباری در آرایشگاه ناجا

اعتراضات

مرتضی امیدبیگلو : ۱۴سال حبس ۲۲۲ضربه شلاق و کار اجباری در آرایشگاه ناجا بخاطر جرمی که مرتکب نشد

مرتضی امیدبیگلو یکی از جوانان بازداشت شده در اعتراضات آبان۹۸ است و در شرایطی بسیار سخت و طاقت فرسا در زندان تهران بزرگ بسر می‌برد.

جلسه بیدادگاه رسیدگی به اتهامات مرتضی امیدبیگلو در تاریخ ۸ بهمن ۹۸ در شعبه ۲۶ بیدادگاه ضدانقلاب تهران «قاضی ایمان افشاری» برگزار شد.

مرتضی امیدبیگلو در این بیدادگاه به ۱۴سال حبس تعزیری، ۲۲۲ضربه شلاق و مجازات تکمیلی کار اجباری به مدت سه ماه و روزی ۴ ساعت خدمت رایگان بعنوان آرایشگار در دیوان ویژه ناجا محکوم شده است.

شعبه ۲۶ بیدادگاه ضد انقلاب تهران  «قاضی» ایمان افشاری، مرتضی امیدبیگلو را از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” به ۶ سال حبس تعزیری، از بابت اتهام “قدرت‌نمایی با قمه” ۳ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق، از بابت اتهام ” دست بردن به سلاح سرد” ۴ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق، از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی” به ۱ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق و از باب مجازات تکمیلی به “۳ ماه خدمت رایگان روزی ۴ ساعت به عنوان آرایشگر در دیوان ویژه ناجا” محکوم کرد.

این حکم در مرحله تجدید نظرخواهی در شعبه ۳۶بیدادگاه تهران توسط احمد زرگر مورد بررسی قرار گرفت، و نهایتا ۴سال و شش ماه از مدت حبس وی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی/خارجی بنزین اغتشاشات” قابل اجرا و قطعی است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
پیام زندانی سیاسی پیروز منصوری در پاسخ به ادعای اعزام زندانیان به مراکز درمانی

در پی ادعاهای اخیر سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر اینکه زندانیان به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل می شوند، زندانی سیاسی پیروز (محمدعلی) منصوری طی پیامی به دروغ بودن این ادعا پرداخت و نوشت این ادعا «دروغی است که مرغ های پخته تاریخ را هم به خنده وا می …

خبر
مولود حاجی‌زاده یکی دیگر ازروزنامه‌نگارانی که به دلیل سوال درباره کشتار آبان به زندان محکوم شد

مولود حاجی‌زاده، روزنامه‌نگار در رشته توییتی نوشت: «برای اینکه نوشتم چرا در آبان ۱۵۰۰ نفر کشتید یکسال حبس گرفتم، برای اینکه گفتم چرا به هواپیما شلیک کردید، به جزای نقدی محکوم شدم، حالا دو سال حکم پرونده قبلی هم از تعلیق درآورده‌اند و بنا به اجرایش دارند.» مولود نوشت که …

خبر
مقاومت شهروندی با منصور اسانلو : با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه،

با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه، همبستگی های بزرگ‌تر را در مسیر های سیاسی پیشنهاد می‌کند . مسیر دموکراسی از تقاطع و اتحاد تشکل های. مردمی مثل سندیکاها می گذرد.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: