اعتراضات آبان ۹۸ مرتضی امیدبیگلو : ۱۴سال حبس ۲۲۲ضربه شلاق و کار اجباری در آرایشگاه ناجا

اعتراضات

مرتضی امیدبیگلو : ۱۴سال حبس ۲۲۲ضربه شلاق و کار اجباری در آرایشگاه ناجا بخاطر جرمی که مرتکب نشد

مرتضی امیدبیگلو یکی از جوانان بازداشت شده در اعتراضات آبان۹۸ است و در شرایطی بسیار سخت و طاقت فرسا در زندان تهران بزرگ بسر می‌برد.

جلسه بیدادگاه رسیدگی به اتهامات مرتضی امیدبیگلو در تاریخ ۸ بهمن ۹۸ در شعبه ۲۶ بیدادگاه ضدانقلاب تهران «قاضی ایمان افشاری» برگزار شد.

مرتضی امیدبیگلو در این بیدادگاه به ۱۴سال حبس تعزیری، ۲۲۲ضربه شلاق و مجازات تکمیلی کار اجباری به مدت سه ماه و روزی ۴ ساعت خدمت رایگان بعنوان آرایشگار در دیوان ویژه ناجا محکوم شده است.

شعبه ۲۶ بیدادگاه ضد انقلاب تهران  «قاضی» ایمان افشاری، مرتضی امیدبیگلو را از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” به ۶ سال حبس تعزیری، از بابت اتهام “قدرت‌نمایی با قمه” ۳ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق، از بابت اتهام ” دست بردن به سلاح سرد” ۴ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق، از بابت اتهام “اخلال در نظم عمومی” به ۱ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق و از باب مجازات تکمیلی به “۳ ماه خدمت رایگان روزی ۴ ساعت به عنوان آرایشگر در دیوان ویژه ناجا” محکوم کرد.

این حکم در مرحله تجدید نظرخواهی در شعبه ۳۶بیدادگاه تهران توسط احمد زرگر مورد بررسی قرار گرفت، و نهایتا ۴سال و شش ماه از مدت حبس وی از بابت اتهام “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی/خارجی بنزین اغتشاشات” قابل اجرا و قطعی است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
✅ کینه و خصومت تا کجا؟ نقاشی شجریان را قطع کردند و جای‌اش گچ ریختند

  تندیس چوبی محمدرضا شجریان در پارک مشهد قطع شد «احمدرضا نبی‌زاده»، هنرمندی مشهدی که پس از فوت «محمدرضا شجریان»، کار حکاکی تصویر این استاد نامی آواز ایران را بر روی تنه درختی قطع شده در «پارک ملت» مشهد آغاز کرده بود، روز پنجم آبان ۱۳۹۹ در صفحه اینستاگرامش با …

خبر
۴ نوکیش مسیحی به تحمل ۳۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

روز شنبه ۳ آبان ماه ۱۳۹۹، شعبه ۲۸ بیدادگاه ضدانقلاب تهران، به ریاست محمد مقیسه با صدور دادنامه ای ۴ نوکیش مسیحی را در مجموع به تحمل ۳۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد. روز دوشنبه ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹، مهدی اکبری، مهدی روح پرور، فاطمه شریفی و سیمین سهیلی نیا، …

خبر
♦️زجر دادن و عدم رسیدگی پزشکی به پویا قبادی در زندان تهران بزرگ♦️

خبرهای رسیده حاکی از زجر دادن و عدم رسیدگی پزشکی به پویا قبادی زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ است. ۲آبان ۹۹، پویا قبادی بیش از ۲ ماه است که از درد دندان رنج می برد. پیش از این در اوایل شهریورماه ۹۹، امین وزیری به این زندانی سیاسی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: