اعتصاب غذای اعتراضی علی محمدی مقدم با دوختن لب

خبر

اعتصاب غذای اعتراضی علی محمدی مقدم همراه با دوختن لبهایش از روز شنبه ۱۹ مهر آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

زندانی سیاسی علی محمدی مقدم که محکوم به ۱۸ سال زندان است و ۱۲ سال را در زندان گذرانده از صبح روز شنبه ۱۹ مهر ۹۹ با خواست آزادی از زندان دست به اعتصاب غذا زده و لبهایش را دوخته است.

«این زندانی وضعیت روحی و روانی خوبی ندارد و پس از ۱۵ ماه حبس در سلول انفرادی به بیماری اسکیزوفرنی مبتلا شده و کمیسیون پزشکی نیز تایید کرده که وی توان تحمل حبس بیش از این را ندارد اما مسئولان زندان توجهی به وضعیت این زندانی نمی کنند».

این زندانی سیاسی بدلیل عدم رسیدگی به مشکلات و درخواستهایش و با خواست آزادی از زندان، دست به اعتصاب غذا زده و لبهایش را دوخته است.

علی محمدی مقدم ۴۰ ساله اهل کرمانشاه و ساکن تهران، فوق لیسانس علوم سیاسی، متاهل و پدر دو فرزند است.

زندانی سیاسی علی محمدی مقدم در دی ماه ۸۷ توسط نیروهای وزارت اطلاعات در منزل خانوادگی خود در تهران بازداشت شد و بعد از ۱۵ ماه نگهداری در سلول انفرادی بازداشتگاههای امنیتی ۳۷ ارتش و ۲۰۹ وزارت اطلاعات، به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

این زندانی بعد از دو سال بلاتکلیفی در مهرماه ۸۹ از سوی شعبه دوم بیدادسرای نظامی تهران به اتهام محاربه به ۱۸ سال حبس و تبعید به زندان ارومیه محکوم شد. وی در این بیدادگاه از حق داشتن وکیل تعیینی محروم بوده است.

این حکم پس از یک ماه عینا در شعبه ۳۱ دیوان عالی کشور تایید شد و این زندانی در اواخر سال ۱۳۸۹ به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد.

این زندانی در حال حاضر از حق مرخصی و حتی در اختیار داشتن داروهایش محروم شده است.

برخی گزارشات حاکی است که او پس از اعتصاب غذا و دوختن لبهایش به سلول انفرادی منتقل شده است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم ))

ما از شما یاران گرامی خواهش می کنیم بر پایه خواسته های مشترک حداقلی به هم بپیوندیم . منصور اسانلو کارگرسندیکالیست و سخنگوی دوره ای جنبش ستمدیدگان دادخواه ایران : ”مفاد پایبندی و باورمندی همکاری فعالین سیاسی و مدنی“ (( بیاییم به هم بپیوندیم )) ما بخشی از نیروهای مردمی …

خبر
مراسم اهداء شاخه گل برای جانباختگان قیام دیماه ۹۶ و قربانیان هواپیمای اکراینی

در گرامیداشت سومین سالگرد قیام دیماه ۹۶ و یاد جان باختگان این قیام و همچنین اولین سالگرد کشته شدگان جنایت سپاه

خبر
نامه تکان دهنده سهیل عربی ؛ هرآینه سکوت جایز که نیست، هیچ! بلکه جنایت است

وقتی زندان هم مقدس می شود؛ انتقاد به عملکرد مسولان زندان و افشاگری درباره ی زندان مصداق ارتکاب جرم توهین به مقدسات ! ‌ هرآینه سکوت جایز که نیست ،هیچ! بلکه جنایت است من ۹۹۱۱۶ هستم ،شما پیشتر مرا با نام سهیل عربی می شناختید . ۹۹۱۱۶ باز هم بازداشت …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: