اعتصاب غذای امیرسالار داوودی و بکتاش آبتین وسینا بهشتی

 

صبح امروز ۹۹/۱۲/۲۹ مصطفی خسروی بابادی در حمایت از اعتصاب غذای زندانیان و در اعتراض به انتقال به منظور آزار زندانیان سیاسی از زندانی به زندانی دیگر«اسماعیل عبدی ،آتنا دائمی ،مریم اکبری منفرد ،سپیده‌قلیان ، و حال کسری نوری» به جمع اعتصاب کنندگان پیوست.
در همین ارتباط امیرسالار داودی و بکتاش آبتین از دو روز گذشته تاکنون همچنان در اعتصاب غذا به سر می‌برند.

🔺امیرسالار داوودی، وکیل دادگستری و بکتاش عضو کانون نویسندگان وسینا بهشتی از زندانیان محبوس در زندان اوین، از ساعت ۱۸ چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۹ جهت اعتراض به جا‌به‌جایی‌های مکرر و فاقد وجاهت قانونی زندانیان سیاسی بخصوص اسماعیل عبدی اعتصاب غذای خود را آغاز نموده‌اند و اعلام کرده‌اند تا زمان ادامه این ظلم ادامه خواهد داشت

“اطلاعیه اعلام اعتصاب غذا ”
گرچه انتقال زندانی از بندی به بند دیگر یا از زندانی به زندان دیگر مرسوم است، هرگاه که انتقال با انگیزه وبه منظور تنبیه و آزار زندانی انجام گیرد، معنای جز نقض آشکار و مستقیم حقوق شهروندی و انسانی فرد زندانی ندارد .((انتقال ))زندانیان با این سبک و منظور شگرد و شیوه رایج در زندان‌های ایران است و به ویژه با شدتی بیشتر درباره زندانیان سیاسی اعمال شده و می‌شود در چند هفته اخیر انتقال چند تن از زندانیان سیاسی از زندان اوین به زندان های مختلف بار دیگر نشان داد که جابجایی‌ سرکوبگرانه همچنان ادامه دارد. در همین روزها آتنا دائمی از زندان اوین به زندان لاکان شهر رشت ،سپیده قلیان به زندان بوشهر و مریم اکبری منفرد به زندان سمنان منتقل شده اند و اسماعیل عبدی ،معلم زندانی ،با اینکه نزدیک به یک هفته است تحت عنوان انتقال به زندان رجایی شهر از زندان اوین بیرون برده شده، اما هنوز در هیچ یک از زندان های کرج پذیرش نشده است. اسماعیل عبدی ۶ سال است که در زندان به سر می‌برد و اکنون میان کلانتری‌ها و زندانهای مختلف شهر کرج گردانده می‌شود. پیگیری هم بندی های او نیز همواره با سد دروغ‌های مسئولان زندان مواجه شده است ؛دروغ و دروغ .
در مقابل این ستم مضاعف ،گریزی از اعتراض نیست. با توجه به اینکه مقامات قضایی و دست‌اندرکاران زندان تاکنون از پاسخ به خواست ما مبنی بر روشن ساختن وضعیت اسماعیل عبدی خودداری کرده اند، ما دو تن از همبندیان ایشان 《بکتاش آبتین و امیر سالار داوودی 》از ساعت ۱۸ روز ۲۷ اسفند ماه ۱۳۹۹دست به اعتصاب غذا زده ایم.این آغازی هشدار دهنده است و تا زمانی که خواسته ما محقق نشود، در هر روز یک زندانی به این اعتصاب غذا می پیوندد.
در آستانه سال نو این عیدی نظام قضایی و حکومت به ما زندانیان سیاسی و خانواده‌های ماست!!
به تنبیه و مجازات زندانیان معترض تحت عنوان 《انتقال》 پایان دهید. این نوع انتقال ها بخشی از جریان تحمیل سکوت و سکون به زندانیان است. ما خواهان توجه عملی مقام‌های قضایی و اجرایی به خواست اسماعیل عبدی و پایان دادن به بلاتکلیفی سرگردانی ایذایی او هستیم .
زندان اوین بند ۸
بکتاش آبتین
امیرسالار داودی
۹۹/۱۲/۲۸
@behnima

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: