الهام احمدی درویش زن محبوس در زندان قرچک در اعتراض به محرومیت از ملاقات وارد #اعتصاب_خشک شده‌ است.

این #زن_درویش که روز پنجم آذر در ازای مطالبه‌ی وسایل شخصی‌اش از مسئولان زندان به دستور محمدی رئیس زندان قرچک مورد ضرب و جرح قرار گرفته بود به تشخیص آنچه «کمیته انضباطی زندان قرچک» خوانده می‌شود به مدت دو هفته از ملاقات با اعضای خانواده محروم شده‌ است.

سپیده مرادی و شکوفه یداللهی دو زن درویش دیگر که در حادثه‌ی روز پنجم آذر مورد حمله‌ی فیزیکی و کلامی مسئولان #زندان_قرچک قرار گرفته بودند نیز در اعتراض به برخورد کمیته انضباطی زندان با الهام احمدی، خود را از ملاقات محروم کرده‌اند.

#شکوفه_یداللهی، #الهام_احمدی و #سپیده_مرادی روز ۵ آذر با رجوع به دفتر خانم میرزایی معاون زندان زنان قرچک خواستار تحویل‌گرفتن وسایل شخصی‌شان شده بودند که پس از حمله‌ی گارد زندان به زنان درویش در ۲۲ خرداد توسط زندان ضبط شده بود اما

مسئولان زندان به جای عودت دادن وسایل شخصی این زنان آنان را با توهین و برخورد فیزیکی مورد ضرب و شتم قرار دادند.

سپیده مرادی در حمایت از الهام احمدی وارد اعتصاب غذای خشک شد

سپیده مرادی #درویش_زن محبوس در زندان زنان قرچک با انتشار نامه‌ای همراهی خود را با اعتصاب غذای الهام احمدی دیگر زن درویش زندانی اعلام کرد.

الهام احمدی روز ۵ آذر در پی محرومیت از ملاقات توسط کمیته انضباطی #زندان_قرچک اعلام اعتصاب غذای خشک کرده بود.

🔻 متن نامه‌ی اعتصاب غذای سپیده مرادی به شرح زیر است:

«اکنون که سومین روز اعتصاب غذای خشک خواهر نازنینم خانم الهام احمدی است و مسئولان زندان و مسئولین مربوطه بیش از پیش خبث طینت خود را به نمایش گذاشته و پاسخ حق‌خواهی دراویش را بعضاً با وحشی‌گری و سکوت و تماشای کارهای جنایت‌بارشان و بعضاً با وانمود بی‌خبری که البته روشی نخ‌نما شده است و بوی تعفن آن همه‌جا به مشام می‌رسد، پاسخ دادند.
اکنون که ثانیه به ثانیه شاهد مرگ انسانیت هستم و همه‌ی راه‌ها به دلیل خودکامگی و خودرأیی افراد تبدیل به بن‌بست شده است به این اعتصاب غذا می‌پیوندم و امیدوارم خداوند به‌خاطر تمام لحظاتی که به دلیل اشتغال به روزمرگی چشمانم را به روی حقایق بستم و دم نزدم، مرا مورد بخشش قرار دهد.»

مجذوبان نور می‌افزاید: #شکوفه_یداللهی، #الهام_احمدی و #سپیده_مرادی روز ۵ آذر با رجوع به دفتر میرزایی معاون زندان زنان قرچک خواستار تحویل‌گرفتن وسایل شخصی‌شان شده بودند که پس از حمله‌ی گارد زندان به زنان درویش در ۲۲ خرداد توسط زندان ضبط شده بود اما مسئولان زندان به جای عودت دادن وسایل شخصی این زنان، آنان را با توهین و برخورد فیزیکی مورد ضرب و شتم قرار دادند.

شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر این سه زن درویش را که در جریان حادثه‌ی یکم اسفند موسوم به #گلستان_هفتم بازداشت شده بودند به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال محرومیت‌های اجتماعی و سیاسی محکوم کرده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: