اعتصاب غذای زنان زندانی سیاسی در زندان قرچک ورامین

خبر

سه زندانی سیاسی زن در اعتراض به شرایط نامساعد در زندان قرچک ورامین دست به اعتصاب غذا زدند.

زندانیان سیاسی زینب جلالیان، سهیلا حجاب و سکینه پروانه طی روزهای گذشته در اعتراض به رفتار غیرانسانی مسئولین زندان قرچک ورامین، احکام ناعادلانه و عدم رعایت اصل تفکیک جرایم زندانیان، دست به اعتصاب غذا زده اند.

زینب جلالیان زندانی سیاسی محکوم به حبس ابد که مدت دوماه است در قرنطینه زندان قرچک ورامین بسر می‌برد از روز شنبه ۳۱ خرداد در اعتراض به قرنطینه طولانی مدت و همچنین نقض حقوق زندانیان و با درخواست بازگشت به زندان خوی یا اوین دست به اعتصاب غذا زده است.

♦️همچنین زندانی سیاسی سکینه پروانه نیز که در بند ۳ زندان قرچک در کنار زندانیان با جرائم خطرناک نگهداری میشود در اعتراض به نگهداریش در کنار زندانیان خطرناک و عدم رعایت قانون تفکیک جرائم دست به اعتصاب غذا زده است. این زندانی چند روز پیش توسط زندانیان خطرناک مورد ضرب و شتم قرار گرفته و جانش در خطر است.

♦️از سوی دیگر سهیلا حجاب وکیل دادگستری و فعال مدنی اهل کرمانشاه از روز سه شنبه ۲۷خرداد در بند قرنطینه زندان قرچک ورامین در اعتصاب غذا بسر می‌برد او به شرایط بسیاربد در زندان قرچک ورامین که به کهریزک دوم معروف است، اعتراض کرده است. او سه خواسته دارد:‌ منع تعقیب خانواده اش، انتقال زینب جلالیان به محلی که خواسته، و انتقال خودش از این زندان.
♦️بنا به گزارشات رسیده نیروهای امنیتی روز شنبه ۳۱خرداد به بند قرنطینه یورش برده و به اسم بازدید بدنی، زینب جلالیان و سهیلا حجاب را مورد اذیت و آزار قرار دادند.
اما با مقامت این زندانیان مواجه شدند.
♦️با پوزش از اعضاء محترم عکس تایید شده ای از خانم سکینه پروانه نداشتیم که ضمیمه کنیم .

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
چشم #اسفندیار #استعمار در #ایران ، #اسلام است! گفتگوی دیدنی دیشب #منصور_اسانلو و #موتا

گفتگوی دیدنی دیشب #منصور_اسانلو و #موتا در تلویزیون اندیشه اختصاص داشت، به اصالت فعالیت حزبی در زندگی پارتی‌ها و وحشت اسلام از زندگی جمعی ایرانیان بحث موتا از دقیقه دهم آغاز می‌شود و در آن پایه‌های دوام جمهوری ایران‌فروشی اسلامی مورد حمله قرار می‌گیرد.

خبر
شصت‌و‌یکمین دادگاه حمید نوری؛ بازگشت «مینی‌بوس‌های خالی» پس از اعدام زندانیان بسیار دردناک بود

شصت و یکمین جلسه دادگاه حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام های تابستان ۶۷ زندان گوهردشت، روز دوشنبه چهارم بهمن ۱۴۰۰ با جلسه نخست شهادت امیرهوشنگ اطیابی، زندانی چپ نجات یافته از آن اعدام‌ها، برگزار شد. امیرهوشنگ اطیابی که دانشجوی اخراجی سال ۱۳۵۹ بود، در اسفند سال ۱۳۶۲ به …

خبر
توییت شکوفه آذرماسوله زندانی سیاسی سابق به مناسبت آزادی #آتنا_دائمی

 آزادیت به شادی همرزمم هم بندی ام ، هم سنگرم خوش آمدی به زندان بزرگتر … حتی اگر دلیل آزادیت نمایش و شوی #دیکتاتور_حقیر برای برجام شان باشد بعد از هفت سال حبس آزادیت مبارک مان باشد گل دختر ….. از من می پرسی چرا سنگر می‌سازیم سنگر ما، فریاد …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: