اعتصاب غذای زنان زندانی سیاسی در زندان قرچک ورامین

خبر

سه زندانی سیاسی زن در اعتراض به شرایط نامساعد در زندان قرچک ورامین دست به اعتصاب غذا زدند.

زندانیان سیاسی زینب جلالیان، سهیلا حجاب و سکینه پروانه طی روزهای گذشته در اعتراض به رفتار غیرانسانی مسئولین زندان قرچک ورامین، احکام ناعادلانه و عدم رعایت اصل تفکیک جرایم زندانیان، دست به اعتصاب غذا زده اند.

زینب جلالیان زندانی سیاسی محکوم به حبس ابد که مدت دوماه است در قرنطینه زندان قرچک ورامین بسر می‌برد از روز شنبه ۳۱ خرداد در اعتراض به قرنطینه طولانی مدت و همچنین نقض حقوق زندانیان و با درخواست بازگشت به زندان خوی یا اوین دست به اعتصاب غذا زده است.

♦️همچنین زندانی سیاسی سکینه پروانه نیز که در بند ۳ زندان قرچک در کنار زندانیان با جرائم خطرناک نگهداری میشود در اعتراض به نگهداریش در کنار زندانیان خطرناک و عدم رعایت قانون تفکیک جرائم دست به اعتصاب غذا زده است. این زندانی چند روز پیش توسط زندانیان خطرناک مورد ضرب و شتم قرار گرفته و جانش در خطر است.

♦️از سوی دیگر سهیلا حجاب وکیل دادگستری و فعال مدنی اهل کرمانشاه از روز سه شنبه ۲۷خرداد در بند قرنطینه زندان قرچک ورامین در اعتصاب غذا بسر می‌برد او به شرایط بسیاربد در زندان قرچک ورامین که به کهریزک دوم معروف است، اعتراض کرده است. او سه خواسته دارد:‌ منع تعقیب خانواده اش، انتقال زینب جلالیان به محلی که خواسته، و انتقال خودش از این زندان.
♦️بنا به گزارشات رسیده نیروهای امنیتی روز شنبه ۳۱خرداد به بند قرنطینه یورش برده و به اسم بازدید بدنی، زینب جلالیان و سهیلا حجاب را مورد اذیت و آزار قرار دادند.
اما با مقامت این زندانیان مواجه شدند.
♦️با پوزش از اعضاء محترم عکس تایید شده ای از خانم سکینه پروانه نداشتیم که ضمیمه کنیم .

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
چرا رژیم هارتر شده است؟ خامنه‌ای مرض‌های معمول همه دیکتاتورها در آخر عمر را دارد

چرا رژیم هارتر شده است؟ خامنه‌ای مرض‌های معمول همه دیکتاتورها در آخر عمر را دارد کاوه کامرانیان 🔸انقلاب‌های رنگین در دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی همیشه کابوس خامنه‌ای بوده و مخصوصا فروپاشی اتحاد شوروی او را دچار وحشت کرد. همان زمان گفته می‌شد که لیست بلند بالایی از یلتسین‌های بالقوه …

خبر
🔶 آخرین قمار جمهوری اسلامی با کارت هسته‌ای خود

کیا حمیدی ماجراجویی خارجی یا خودزنی داخلی 🔸دوم ژوئیه بود که سازمان انرژی اتمی ایران از وقوع حادثه‌ای در تاسیسات غنی‌سازی اورانیوم نطنز در استان اصفهان خبر داد. همچون رویه همیشگی جمهوری اسلامی ابتدا خبر مسکوت گذاشته شد تا رسانه‌های خارجی آن را پوشش دهند و بعد مقامات مربوطه درمورد …

خبر
یورگن هاردت: «نقض مداوم حقوق بشر در ایران قابل تحمل نیست»

سخنگوى سیاست خارجی فراکسیون دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی در پارلمان آلمان: نقض مداوم حقوق بشر در ایران قابل تحمل نیست؛ مرگ نوید افکاری باید در سیاست ما در ایران تأثیر بگذارد. 🔸بوندستاگ آلمان روز جمعه در مورد اعدام نوید افکاری کشتی گیر ایرانی و سیاست این کشور در مورد …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: