از صفحه اینستاگرامی خواهر #آرشام_رضایی ، زندانی سیاسی در حال اعتصاب.

🔴🔸زندانی سیاسی آرشام رضایی علیرغم بیماری ۱۹ روز است از روز دوشنبه ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۰ در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و مخالفت با اعزام وی به مرخصی درمانی در زندان گوهردشت کرج دست به اعتصاب دارو و غذا زده است!

فشار خون آقای رضایی در ۸ و ۹ در نوسان است و وزن او با ۸ کیلوگرم کاهش از زمان آغاز اعتصاب غذا به ۵۲ کیلوگرم رسیده است. تداوم اعتصاب غذای این زندانی سیاسی در شرایطی است که وی به بیماری های فتق هیاتال، هلیکو باکتری و زخم اثنی عشر مبتلا است و باوجود درد شدید معده تاکنون به خواسته های وی رسیدگی نشده است.
او از تاریخ ۱۸ بهمن ماه در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی و مخالفت با اعزام وی به مرخصی درمانی در زندان رجایی شهر کرج دست به اعتصاب غذا و دارو زده است. آقای رضایی روز چهارشنبه ۱۳ بهمن برای انجام اندوسکوپی به بیمارستان رجایی کرج اعزام شد و پزشک اعلام کرد که وی به بیماری های متعددی در دستگاه گوارش مبتلا است.

آقای رضایی علیرغم ناراحتی معده و مشکل در خوردن غذا، تاکنون از رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده است. این زندانی سیاسی همچنین به دلیل ضرب و شتم با شوکر در زمان بازداشت، از ناحیه زانوی پای چپ دچار مشکل شده است.

علیرغم دستور پزشک زندان مبنی بر اعزام به بیمارستان و انجام آزمایش ام آر آی، از اعزام او جلوگیری شده است.

زندانی سیاسی، آرشام رضایی در تاریخ ۱۷ دیماه ۹۷ توسط نیروهای اطلاعات سپاه در تهران بازداشت و در تاریخ ۲۲ آبان ۹۸ با تودیع قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

جلسه «بیدادگاه» رسیدگی به اتهامات این زندانی سیاسی در تاریخ ۷ اسفندماه ۹۷ در شعبه ۲۸ «بیدادگاه»ضد انقلاب تهران به  «قاضی» جلاد محمد مقیسه بدون حضور وکیل و بدون اطلاع قبلی برگزار شد و آقای رضایی از بابت اتهامات «تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی و توهین به رهبری» مجموعا به ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم نهایتا توسط شعبه ۳۶ «بیدادگاه» تجدیدنظر استان تهران  «قاضی» سید احمد زرگر عینا تایید کرد.

آقای رضایی در تاریخ ۲۷ آبانماه سال گذشته جهت تحمل دوره محکومیت ۵ ساله خود بازداشت و به یکی از سلولهای انفرادی زندان رجایی شهر معروف به سوئیت منتقل شد. وی مجددا در تاریخ ۲۹ آبان از زندان رجایی شهر به مکانی نامعلوم منتقل و پس از ۳ روز به یکی از سلولهای انفرادی بند امن این زندان منتقل شد. او نهایتا در تاریخ ۲۹ آذرماه ۹۹ به بند سیاسی زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. این زندانی سیاسی پیش از انتقال به زندان در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست «قاضی» حاجی مرادی مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی برای او صادر شد.

جلسه «بیدادگاه» رسیدگی به اتهامات آقای رضایی از بابت پرونده جدید وی در تاریخ ۱ بهمن‌ماه امسال در شعبه ۲۶ «بیدادگاه»ضد انقلاب تهران به ریاست «قاضی» ایمان افشاری، برگزار شد. وی در این جلسه از بابت اتهامات «فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیتی داخلی و خارجی کشور» به ۱۵ ماه حبس تعزیری و ۴ ماه کار اجباری در جهاد کشاورزی محکوم شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: