اعدام جنایتکارانه دو هموطن اهوازی در زندان فجر دزفول

حکومت خونریز و ضد بشر اسلامی ولایت وقیح که از کشتار و اعدام فرزندان وطن هرگز سیر نمیشود امروز نیز دو هموطن اهوازی رااعدام کرد وبا وقاحت بعد از اعدام برخی از اعضای خانواده و آشنایان این دو فرد رادستگیر کرد

صبح روز یکشنبه سیزده مرداد حکم اعدام قاسم بیت‌عبداله و عبدالله کرملاچعب عبداللهی دو زندانی عرب اهل شهرستان شوش با یک اتهام موهوم اجرا شد .
افراد اعدام شده بعد از صدور حکم اعدام در شعبه اول دادگاه اهواز به زندان اصفهان و سپس به زندان اوین تهران و اخیراً از بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز به همدان منتقل شده بودند و در بازداشت انفرادى از ملاقات و هرگونه تماس با خانواده هاى خود محروم بودند . قاسم بیت‌عبداله و عبدالله کرملاچعب عبداللهی چندین ماه در بازداشت‌گاه اطلاعات زیر شدیدترین شکنجه‌های روحی و جسمی بوده اند و اعترافات اجباری از آن‌ها اخذ شده بود و حتی در هنگام محاکمه بدن خود را عریان کرده و آثار شکنجه و کبودی روی بدنشان را به قضات نشان دادند، اما بیدادگاه رژیم به این موضوع توجه نکرده و حکم اعدام‌شان را صادر کرده‌است.

قاسم عبداله متولد ۱۳۶۵متأهل، داراى دو فرزند از اهالى روستاى بیت درچال شهرستان شوش و عبدالله کرملاچعب متولد ۱۳۵۹، متأهل، داراى سه فرزند از اهالى بخش شاوور، در ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۴ همراه ۷ تن دیگر توسط اداره اطلاعات به اتهام محاربه از طریق ارتباط با خارج از کشور، عضویت در گروه‌های مخالف و تبلیغ علیه نظام و گرایش به مذهب سلفى اهل سنت و تشکیل گروه جندالفاروق و شرکت در تیرندازى به تکیه عزادارى حسینى در دزفول بازداشت شدند و در شهریورماه ۹۶ به همراه ۷ متهم دیگر با اتهام “محاربه و تبلیغ علیه نظام” در شعبه اول دادگاه انقلاب اهواز محاکمه و به اعدام محکوم شدند. کلیه متهمان در دادگاه انقلاب و در حضور قاضى اتهامات وارده را نپذیرفتند.

افراد دیگر این پرونده سه نفر به‌نام‌هاى حسن بیت عبدالله، احمد کعب و ماجد(محمد) بیت عبدالله که هرکدام به ۲۵ سال حبس در زندان مسجد سلیمان و چهارنفر دیگر هرکدام به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

پس از اعدام قاسم بیت عبدالله و عبدالله کرملاچعب در زندان فجر دزفول، نیروهای امنیتی شماری از دوستان و افراد خانواده این دو شهروند را بازداشت کردند.

هویت ۳ تن از این شهروندان، عادل بیت عبدالله، جاسم بیت عبدالله و هاشم بیت عبدالله از اهالی روستای چعب شهرستان شوش توسط هرانا اخراز شده است.
از هویت دیگر شهروندان بازداشت شده تا لحظه تنظیم ای گزارش اطلاع دقیقی به دست نیامده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: