اعدام زندانی سیاسی هدایت عبدالله پور

گزارش

در یک جنایت هولناک دیگر هدایت عبدالله پور اعدام شد ، بعد از یک ماه بی خبری امروز خانواده هدایت عبدالله پور مطلع شدند که فرزندشان ۲۰ روز قبل اعدام شده است.

به گزارش کانون حقوق بشری، امروز چهارشنبه ۲۱خرداد۹۹، خانواده هدایت عبدالله پور به اجرای احکام ارومیه مراجعه کرده و به آنها اطلاع داده اند که فرزند شما ۲۰ روز پیش در حضور خانواده های کشته شدگان درگیری روستای قره‌سه‌قل اعدام شده است.

این در حالی است که حتی وکیل وی از اجرای این حکم ظالمانه بی اطلاع بوده است.

هدایت عبدالله پور عصر روز شنبه ۲۰اردیبهشت۹۹، از بند زندانیان سیاسی خارج و به مکان نامعلومی منتقل شده بود.

بە گفتە یک منبع مطلع، ساعت ٢ همان شب هدایت عبداللە پور با دستبد و پابند توسط گارد ویژە بە خارج از زندان منتقل شدە است.

هدایت عبدالله پور روز چهارشنبه ۲۶خر داد۹۵ همراه با دهها شهروند دیگر اهل اشنویه توسط نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شد و نزدیک به ۳ ماه در بازداشتگاه اطلاعات سپاه ارومیه بازداشت و تحت شدید ترین شکنجه ها قرار داشت.

وی در بمهن سال ۹۵ از سوی شعبه دوم دادگاه انقلاب ارومیه به اتهام همکاری با حزب دمکرات کردستان ایران و در جریان درگیری میان پیشمرگه های کرد و نیروهای سپاه پاسداران در روستای قره‌سه‌قل به اعدام محکوم شده بود.

روز دوشنبه ۱۶مهر۹۷ حکم اعدام هدایت عبدالله پور زندانی سیاسی اهل اشنویه از سوی شعبه ۴۷دیوان عالی کشور تایید و این حکم رسما به وکیل و خانواده وی ابلاغ شد.

هدایت عبدالله پور متاهل و پدر دو فرزند به نام های سیروان و کردستان میباشد.

بعد از یک ماه بی خبری از او امروز به خانواده اش اطلاع داده شده است که روز قبل فرزند شما هدایت عبدالله پور اعدام شد ه است.

کانون حقوق بشری نه به زندان – نه به اعدام، این جنایت بزرگ که توسط قضاییه ولایت فقیه اجرا شده را به شدت محکوم میکند، ما از همه ارگانها و مجامع بین المللی میخواهیم از حکومت ایران در این رابطه حسابرسی جدی بعمل بیاورند.

رئیس قوه قضاییه ایران ابراهیم رئیسی و شخص خامنه ای بخاطر ارتکاب به این جنایات باید بلادرنگ در برابر عدالت قرار بگیرند.
EaJGZHYX0AAF72I

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔴 بیانیه جمعی از زندانیان زندان اوین در ارتباط با وخامت حال بھنام محجوبی

جمعی از زندانیان بند هشت زندان اوین در یک بیانیه از وخامت حال «بهنام محجوبی»، از درویشان محبوس در این زندان خبر داده‌اند. متن کامل بیانیه به شرح زیر است: وضعیت جسمانی بهنام محجوبی طی هفته‌های اخیر وخیم شده است به گونه‌ای که هم‌اکنون ایشان قدرت تکلم خود را از …

خبر
نامه اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران «نوفدی» به بایدن: ایرانیان خواستار پایان دادن به این رژیم هستند

نامه «نوفدی» به بایدن: ایرانیان خواستار پایان دادن به این رژیم هستند. آنها را نادیده نگیرید   انتخاب شما به سمت ریاست جمهوری را تبریک می گوییم. ما این نامه را از طرف اتحادیه ملی برای دموکراسی در ایران که سازمان غیرانتفاعی ایرانی-آمریکایی، و نماینده فکری بخشی از جامعه‌ ایرانی-آمریکایی …

خبر
متن کیوان صمیمی به مناسبت سالگرد تیرباران برادرانش : پرواز با بالهای شکسته

سه پرنده بودیم و هم آوا. فرا رسید سالروز به مسلخ بردن دو پرنده ی عاشق. ۴و۵ بهمن دو برادرم جان فدا کردند در راه عدالت و آزادی. ۴بهمن ۵۴ ساسان و ۵بهمن ۶۱ کامران تیرباران شدند و دو بالم شکست. یکی با استبداد چکمه در افتاد و دیگری با …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: