🔹 توفان توییتری در اعتراض به شدت گرفتن اعدام ها و نقض حقوق بشر در بلوچستان توسط جمهوری اسلامی

بیست بلوچ در همین هفته کشته و اعدام شدند. رسانه های فارسی زبان و فعاللان سیاسی از پوشش این اخبار خوداری کردند و بدینوسیله هماهنگی خود را با رژیم به اثبات رساندند. مردمان ایران از این توافق علنی رسانها و بسیاری از فعالان سیاسی در تعجب هستند و اکنون میدانند که چرا جمهوری اسلامی پس از ٤٣ کشتار مردمان ایران و تخریب مملکت هنوز بر جای خود باقی است.
من از همه مردمان انساندوست میخواهم اعدامها در بلوچستان را محکوم کنند.
رضا حسین بر

▪️بااعدام یک بلوچ دیگر در زندان اصفهان،تعداد اعدامیها ازابتدای سال میلادی تا کنون به رقم ۶۳نفر رسید.

جمهوری اسلامی در بلوچستان در حال نسل کشی و کشتار است و جهان در برابر این جنایات سکوت کرده است.

هیولایی به‌ نام خامنه‌ای و آدمكشهای سپاه‌ تروریستی پاسداران این بار سوختکشهای بلوچ را قتل عام كردند. این جنایت، كشتاری سیستماتیك بود كه‌ در ادامه‌ اعدام مردم بلوچ در ماههای اخیر به‌ وقوع پیوست. به‌ اذعان مسئولان فاسد جمهوری اسلامی بیش از ٢٥ میلیارد دلار طی دو سال كالای قاچاق به‌ ایران وارد شده‌ است! این مبلغ شگفت انگیز، ارتباطی با قاچاق ٢٠ لیتر بنزین توسط سوختكش بلوچ ندارد، بلكه‌ قاچاقیهای اصلی، تروریستهای سپاه‌ پاسداران هستند كه‌ از طریق ترانزیت مواد مخدر و نیز ایجاد لوله‌های عظیم خروج سوخت، به‌ دایناسورهای اقتصادی تبدیل شده‌اند كه‌ مكیدن خون چند سوختكش بلوچ را مانند آب خوردن انجام می دهند. شرم آور و تاسف آور است كه‌ معاون امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان در كمال وقاحت و بی شرفی از پاسگاه‌ مرزی به‌ عنوان ناموس یاد می كند و كشتار انسانهای بی گناه‌ را توجیه‌!
سالهاست در بلوچستان تبعیض وحشتناك (در همه‌ شكلهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و مذهبی)، تغییر دموگرافی، فوق امنیتی كردن منطقه‌، فقر و بیكاری باورنكردنی جان مردم را به‌ لبشان رسانده‌است، و سوختبری نه‌ قاچاق كه‌ به‌ نوعی راهی برای امرار معاش است، اما سگهای هار سپاه‌، جویندگان نان را به‌ گلوله‌ بستند.
اما…
اما آنچه‌ دردآور است و رنج جانكاه‌ آن سالهاست آزارمان می دهد “عادی شدن” قتل انسانهاست، عادی شدن اعدام دیگران است. جمهوری اسلامی 42 سال است می كشد، و ما تنها نظاره‌گر هستیم، با تكان دادن سر و اظهار تاسفی شب را به‌ صبح می رسانیم و این فاجعه‌ است. این درد مشترك هرگز جدا جدا، درمان نمی‌شود. اگر می خواهیم شر جمهوری اسلامی برای همیشه‌ كنده‌ شود، تك تك ما در برابر جان همه‌ كسانی كه‌ توسط شرورترین نظام عالم كشته‌ می شوند، اعدام می شوند، زندانی می شوند، شكنجه‌ می شوند مسئولیم.
یاد آن زن جوان خانه‌دار افتادم كه‌ در دادسرای اوین با گردنی افراشته‌ و استوار در كمال شهامت و صداقت گفت: من نمی توانم در برابر این سیستم ضدانسانی و عصر حجری سكوت كنم، هزینه‌اش هرچه‌ باشد پرداخت می كنم ولو با جانم! سكوت نكنیم. دریغ نكنیم از هرچه‌ از دستمان برمی آید.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: