فریدون بیرانوند، جانباز جنگ ایران و عراق طی پیامی از زندان اوین درباره دلیل بازداشت اخیر جانبازان گفت:
ما برای پیگیری حقوق پایمال شده‌ی ایثارگران از جمله غرامت جنگی، معوقات، پاداش بازنشستگی و مشکلات تامین دارو، اقدام به برپایی تجمعات اعتراضی کردیم، اما به جای پاداش بازنشستگی جانبازان را روانه زندان اوین کردند. به محض ورود به زندان اوین متوجه فقر طبقاتی در زندان شدیم، در حالی که حسین فریدون(برادر حسن روحانی) و محمد نجفی ( شهردار پیشین تهران) در سوئیت لاکچری زندان به سر می‌بردند، ما جانبازان در کف اتاق و میان ساس و شپش روزگار می‌گذرانیم.
ما همانند سایر لیدرهای جانبازان برای مطالبه غرامت جنگی هیچ تعهدی جهت عدم ادامه اعتراضات امضا نمی‌کنیم و تا پای جان و تا زمان تحقق کامل مطالبات جانبازان دست از اعتراض بر نمی‌داریم.
خانواده‌های بازداشت‌شدگان در خصوص وضعیت آنها از جمله درباره آقامیرزایی، جانباز قطع عضو که در شرایط نامناسب زندان محبوس است، بر اراده‌ی شکست‌ ناپذیر ایثارگران تا حصول نتیجه مطلوب تاکید کرد.

انتشار تصاویری از انتقال توهین‌آمیز جانبازان بازداشت شده در خودروی پلیس امنیت، گوشه‌ای از رفتارهای ترذیلی نیروهای سرکوبگر امنیتی و بی‌توجهی مسئولان در قبال این بازداشت‌شدگان است.

در شرایطی که میان افراد بازداشت شده، جانبازان اعصاب و روان، بیماران شیمیایی و ایثارگران دارای نقص عضو حضور دارند، انتقال معترضان با تعداد بالا و در فضایی کوچک به وسیله خودروهای سرکوبگران صورت گرفته است.

در تجمعات اعتراضی روز شنبه یکم مرداد ماه، نیروهای سرکوبگر امنیتی با توسل به زور و هتک حرمت اقدام به بازداشت شماری از جانبازان جنگ ایران و عراق کرده‌ بودند.

ایثارگران جنگ ایران و عراق طی ماه‌های اخیر با برپایی تجمعات متعدد نسبت به پایمال شدن حقوق خود از جمله پاداش بازنشستگی اعتراض کرده‌اند که همواره با برخوردهای سرکوبگرانه مواجه شده‌اند و تاکنون پاسخ شفافی به مطالبات آنان ارائه نشده است

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: