امروز چهارشنبه ٩مرداد خانواده‌ها و رفقای بازداشتی‌های هفت‌تپه و روز جهانی کارگر به همراه جمعی از اعضای کانون نویسندگان ایران، گروهی از معلمان، کارگران ساختمانی و فعالین کارگری برای حمایت از #امیرحسین_محمدی_فرد و مطالباتش و اعلام همبستگی با #زندانیان_هفت‌تپه و بازداشتی‌های روز جهانی کارگر مقابل زندان اوین حضور یافتند و خواهان آزادی آنان شدند.

گفتنی است دادگاه بدوی متهمین پرونده هفت‌تپه سه روز دیگر ١٢مرداد در شعبه ٢٨دادگاه انقلاب تهران برگزار می‌شود. پیشتر تعدادی از وکلای متهمین خواستار برگزاری علنی جلسه محاکمه شده بودند.

“از هفت‌تپه تا تهران، زحمتکشان در زندان”
#اسماعیل_بخشی #امیرحسین_محمدی_فرد #ساناز_الهیاری #ندا_ناجی #سپیده_قلیان #آنیشا_اسدالهی #عاطفه_رنگریز #امیر_امیرقلی #مرضیه_امیری
بیست و هشتمین #روز_اعتصاب_غذا

محاکمه کارگران حق طلب ، نه فراموش می شود و نه بخشیده خواهد شد!

#نان_کار_آزادی_در ۱۲ مرداد ماه ۹۸ محاکمه می شود !

کارگران و مردم زحمتکش ؛

همان طور که اطلاع دارید بعد از بی حقوقی و پایمال شدن حقوق کارگران نیشکر هفت‌تپه، کارگران حق طلب در نیشکر هفت‌تپه، دست به اعتصاب زدند تا به این وسیله، صدای اعتراض خود را به گوش همه برسانند با این‌امید که مشکل آنها مرتفع شود.

اما مسئولین و اشخاصی که بر سرنوشت میلیون ها انسان در ایران سایه انداخته اند، به جای پاسخ گویی و حل مشکلات کارگران، با ایجاد فضای رعب و وحشت ،کارگران معترض را بازداشت و زندانی کردند.

از کارگران بازداشت شده در جریان اعتصاب، همچنان اسماعیل بخشی در بازداشت می باشد و علی نجاتی فعلا با داشتن مرخصی درمانی جهت مداوی بیماری قلبی ناشی از دوران زندان،وسپردن وثیقه ۲۰۰ میلیونی،فعلا در بیرون از زندان می باشد، و همچنین چند نفر دیگر از حامیان کارگران از جمله سپیده قلیان به دلیل حمایت از کارگران هفت تپه همچنان در زندان می باشد.

وضعیت جامعه ما؛

میلیون ها مردم کارگر و زحمتکش با پدیده بیکاری،استثمار، گرسنگی و فقر فزاینده ،با پدیده کودکان کار و خیابان، کارتن خوابی و گور خوابی، کولبری ، تبعیض جنسیتی، ستم ملی و مذهبی، کودک آزاری و حیوان آزاری، تخریب و ویرانی محیط زیست، جنگل خواری و کوه خواری، و… صدها مصیبت دیگر که زاده نظام سرمایه سالاری و سود پرستی است، روبرو می باشد و سایه شوم نابرابری،فقر و فلاکت و اختناق روز به روز فزونی می یابد.

جامعه ای که هر گونه تشکل یابی در آن قدغن می باشد، جامعه ای که به خودی و غیر خودی، به شهر وند درجه اول و‌درجه دوم و درجه سوم تقسیم شده است.
در چنین جامعه ای وقتی کارگران و فرزندان و‌حامیان طبقه کارگر دست به اعتراض میزنند، بازداشت و زندانی می شوند، به اجبار پشت دوربین قرارشان می دهند تا علیه زندگی خود اعتراف کنند، وکیل کارگران خانم فرزانه زیلابی، احضار و مورد تهدید قرار می گیرد و…،.

آخر این چه جامعه ای است که اکثریت افراد جامعه زیر خط فقر باشند و تعداد اندکی در رفاه و شادی؟

کارگران و هم سرنوشتان؛

در روز ۱۲ مرداد ماه، قرار است تعدادی از کارگران هفت‌تپه و حامیان و مدافعان کارگران محاکمه شوند؟!
اعتراض به این فضای پر از تهدید و ارعاب، وظیفه تمام کسانی است که مخالف هرگونه ستمی هستند.

در روز ۱۲ مرداد ماه قرار است#نان_،کار_ازادی_ محاکمه شود.

این یعنی محاکمه خواست و مطالبه میلیون‌ها انسان کارگر و زحمتکش در ایران!

باید به این شرایط اعتراض کرد و خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط کارگران در بند شد.

داشتن زندگی همراه با رفاه و آسایش، داشتن آموزش رایگان، برخورداری از تمام امکانات و خدمات درمانی و پزشکی همراه با تامین خدمات اجتماعی مناسب و رایگان، برای داشتن بیمه های بیکاری مکفی و‌در خور یک‌ زندگی متعارف، برای برچیدن پدیده کار کودکان، کولبری،برای داشتن دستمزد های متعارف همراه با زندگی استاندار های جهانی، برای داشتن حق تشکل یابی، برای داشتن حق اعتراض و اعتصاب و… و در یک کلام برای بر خورداری از #نان_کار_ازادی_، باید متحدانه علیه تمام بی حقوقی ها ایستاد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، ادامه بازداشت و پرونده سازی علیه کارگران هفت‌تپه و‌مدافعان آنان را شدیدا محکوم کرده و خواستاریم به این روند ضد کارگری پایان داده شود.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
دوشنبه ۷ مرداد ۹۸

#نان_کار_آزادی_در روز ۱۲ مرداد ماه ۱۳۹۸ محاکمه می شود.
#کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد_

#نان_کار_آزادی_حق_مسلم_ماست_
آدرس ایمیل سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه🔻

syndica.hafttape@gmail.com

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: