افشاگری خویشاوندسالاری و انتصابات خانوادگی رحمانی فضلی در وزارت کشور (ژن خوب)

خبر

روایت جالب روزنامه قانون از انتصابات فامیلی رحمانی فضلی در وزارت کشور/ معاون سابق لاریجانی باز هم رای اعتماد می‌گیرد؟
روزنامه قانون در شماره امروز خود در مورد خویشاوندسالاری و انتصابات خانوادگی رحمانی فضلی در وزارت کشور افشاگری کرده است که در ادامه می‌آید:

پسر وزیر در وزارتخانه

هادی رحمانی فضلی پسر رحمانی فضلی، عضو کارگروه اقتصاد مقاومتی وزارت کشور است.

داماد خانواده و بازرسی از وزارتخانه

اما موضوع پسر وزیر تنها مورد نیست؛٢۵ تیر ٩۵ خبری بر روی خبرگزاری ها قرار گرفت که شاید توجه زیادی را در پی نداشت. خبر این بود که رییس مرکز مدیریت عملکرد بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور با حفظ سمت؛ جایگزین امیری شد.

سیدسلمان سامانی، رییس مرکز مدیریت عملکرد بازرسی و امورحقوقی وزارت کشور، با حفظ سمت سرپرستی این حوزه را برعهده گرفت و جایگزین امیری شد. سامانی نیز یکی از نزدیکان وزیر است. او که گفته می‌شود داماد خواهر رحمانی فضلی است و به نظر می‌رسد وزیر با چند شغله کردن این فامیل، گامی بلند در راستای اشتغالزایی برداشته‌اند.

داماد وزیر در سمت مشاور وزیر

ماجرای اشتغالزایی برای اقوام به اینجا ختم نمی‌شود چرا که اگر درپورتال وزارت کشور جست‌وجو کنید می‌بینید وزیر، دستیار ویژه ای برای خود در نظر گرفته است و از قضای روزگار آن دستیار «مصطفی ملکی»، همسر دختر وزیر و در واقع داماد رحمانی فضلی است که اکنون در وزارتخانه پدر همسرش مشغول فعالیت است.

برادران همسر در وزارتخانه

ماجرای اشتغال اقوام وزیر، تنها به همین تعداد ختم نمی‌شود. کمی جست‌وجو کافی است تا به نام «سعید راحتی قوچانی» بربخورید. سعید راحتی قوچانی، برادر همسر وزیر کشور است. او اکنون در سمت مشاور وزیر کشور در وزارت کشور مشغول به کار و فعالیت است.

نام جالب توجه دیگر اما در این میان «خلیل راحتی قوچانی» است. او برادر دیگر همسر وزیر است و سمت‌هایش مورد توجه هستند. یکی از موارد جالب در مورد خلیل راحتی قوچانی را شاید بتوان دوران کاری او در بخش های مختلف شهرداری تهران دانست. وی بر اساس حکم شماره ٨٢٨٨٨٠ مورخ ٩٢/٧/٢٧ به عنوان عضو هیات مدیره و مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران منصوب شد. بعدها گفته شد که او از امکانات شهرداری برای بازسازی خانه سازمانی وزیر استفاده کرده است.

اما ماجرای مهندس خلیل راحتی قوچانی به اینجا ختم نشد و دو سال بعد و در اسفند سال ٩۴، راهی وزارت کشور شد تا حلقه اقوام و یاران از هم دور نباشند. در ١۶ اسفند سال ٩۴، با حکم مهندس خندان دل، معاون عمران وتوسعه امور شهری و روستایی، وزیرکشور و رییس سازمان شهرداری‌ها ودهیاری‌های کشور، به عنوان قائم مقام این سازمان معرفی شد.
این انتصاب تازه در حالی صورت می‌گرفت که هیچ خبری مبنی بر استعفای «خلیل راحتی قوچانی»از پست قبلی در شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران منتشر نشده بود و شاید همین موضوع بتواند گره ای از پیچ و خم های رابطه بین شهرداری تهران و وزارت کشور نیز بگشاید.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔴 ممانعت از اعزام رضا خندان مهابادی به بیمارستان

مسئولین و عوامل زندان اوین از اعزام رضا خندان مهابادی، عضو کانون نویسندگان ایران به بیمارستان ممانعت بعمل می آورند. این زندانی سیاسی که در زندان اوین محبوس است از بیماری‌هایی همچون آرتروز گردن، فشار خون و مشکلات ریوی رنج می برد و نیاز به درمان و رسیدگی های پزشکی …

خبر
حتا نمایندگان حکومتی هم اقرار به نابودی زندگی کارگران می کنند.

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران: ۹۵ درصد جامعه کارگری کشور زیر خط فقر زندگی می کنند علی محمد عزیزی، بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران با اشاره به اینکه ۹۵درصد جامعه کارگری کشور بدون امنیت شغلی و زیر خط فقر زندگی می کنند گفت: قانون کار بسیار کهنه و قدیمی است. …

خبر
🔴 گلایه جمعی از پرسنل پاکبان مترو تهران به دلیل پرداخت نشدن حق الزحمه

🔴 گلایه جمعی از پرسنل پاکبان مترو تهران به دلیل پرداخت نشدن حق الزحمه عیدی سنوات سال ۹۸ ۱۵روز حقوق اسفند ۹۸ ۲ماه حقوق برج ۸و۹ سال جاری تمام زحمت نظافت ایستگاه هاوتمام کارهای سخت برای ما بچه های خدمات ولی برای حقوق دادن هیچ کس به فکر ما نیست …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: