افشاگری در مورد احمد زرگر، از ناقضان حقوق بشر که به تازگی به ریاست بیدادگاه انقلاب منصوب شد

سید احمد زرگر، از قضات ناقض حقوق بشر به ریاست دادگاه انقلاب تهران منصوب شد. زرگر پیش از این ریاست شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر انقلاب اسلامی استان تهران، ریاست شعبه دوم دادگاه ویژه مفاسد اقتصادی و دبیری ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر را بر عهده داشت.

همچنین خبر انتقال محمد مقیسه از بیدادگاه انقلاب تهران به دیوان عالی کشور منتشر شد. مهدی کشت‌دار، مدیر خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضاییه این خبر را طی یک توئیت کوتاه در حساب کاربری‌اش اعلام کرد. این توئیت دقایقی بعد بدون هیچ توضیحی حذف شد.

احمد زرگر اما در جلسه معارفه خود اذعان کرد که از سال ۱۳۵۸ در تشکیلات بیدادگاه انقلاب، به ‌عنوان شناخته شده‌ترین مرجع قضایی برای سرکوب مخالفان سیاسی در ایران حضور داشته است.

او در این جلسه گفت:

«دادگاه انقلاب در شرایطی که به وجود آمد و زحماتی که در طول این ۴۰ سال انجام گرفت، مشکلاتی را از کشور برطرف کرد و منافعی نصیب کشور شد که در این بحثی نیست. من از ششم فروردین ماه سال ۵۸ در این تشکیلات بودم و واقعاً شب و روز نداشتیم و نداشتند.»

دادگاه‌های موسوم به «دادگاه انقلاب» که در سال ۱۳۵۷ و به ‌دستور خمینی، برای سرکوب روشنفکران و مخالفان نظام تشکیل شد،

احمد زرگر که به ‌عنوان رئیس جدید این بیدادگاه منصوب شده، سابقه‌ای طولانی در صدور حکم‌های زندان‌ بلند‌مدت برای روزنامه‌نگاران و فعالان سیاسی و مدنی در چهار دهه گذشته داشته است.

‌پرونده‌سازی جدید در زندان قرچک؛ در مورد زندانی سیاسی سهیلا حجاب  فعال سیاسی از سوی شعبه ۲۸ بیدادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه ا به ۱۸ سال حبس محکوم شد  این حکم  در شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عیناً تایید شد

همچنین حکم «آرشام (محمود) رضایی» فعال مدنی که به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام در شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدید نظر استان تهران  احمد زرگر به ۸ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد،

ویکتور بت تمرز و همسرش شامیرام عیسوی، زوج مسیحی، توسط شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران قاضی احمد زرگر در مجموع به تحمل ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند.
علیرضا علینژاد برادر مسیح علینژاد  توسط شعبه ۲۸ بیدادگاه انقلاب  محمد مقیسه به ۸ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم توسط شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدید نظر  تهران قاضی احمد زرگر عینا تائید شد.

محمد حبیبی فعال صنفی فرهنگیانبه ۷ سال و نیم حبس، ۱۸ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد و نهایتا  بیدادگاه تجدید نظر   احمد زرگر  رای بیدادگاه بدوی را عینا تائید کرد.

خالد پیرزاده در شعبه ۲۸ بیدادگاه انقلاب تهران قاضی محمد مقیسه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی” به ۵ سال حبس و به اتهام “توهین به رهبری” به ۲ سال حبس و در مجموع به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد؛ شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر این حکم را عینا تایید کرد.
رضوانه احمد خان‌بیگی،‌ فعال مدنی زندانی در زندان اوین  حکم ۶ سال زندان او به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی» و «فعالیت تبلیغی علیه جمهوری اسلامی ایران»، با رد اعتراض و تجدیدنظرخواهی این فعال مدنی از سوی شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران  قاضی زرگر عیناً تایید شده است، از بیماری‌های متعددی از جمله صرع و تشنج رنج می‌برد و تا به امروز در زندان به سر‌ می‌برد.

علی نوری درشعبه ۲۶ بیدادگاه انقلاب تهران  قاضی ماشاالله احمدزاده به ۹ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم آذرماه سال گذشته توسط شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر و با مستشاری قاضی حسن بابایی عینا تایید شد.

شعبه ۳۶ بیدادگاه تجدیدنظر  احمد زرگر سه عضو کانون نویسندگان ایران  رضا خندان (مهابادی) و بکتاش آبتین،  و کیوان باژن را مجموعا به ۱۵ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم کرد. مصادیق  این اتهام‌ها  بیانیه‌های کانون و حضور در مراسم سالگرد محمدجعفر پوینده، محمد مختاری و احمد شاملو است.

همچنین حکم سه سال حبس کیوان صمیمی، سردبیر نشریه ایران فردا و عضو کانون نویسندگان ایران را تأیید کرد.

دادگاه تجدیدنظر، هفت فعال مدنی را مجموعا به ۴۲ سال حبس محکوم کرد

دادگاه تجدیدنظر استان تهران، احمد زرګر  سعید اقبالی، بهنام موسیوند، شقایق محکی، مژگان لعلی، سعید سیفی جهان، شیما بابایی و داریوش زند، ۷ فعال مدنی را مجموعا به ۴۲ حبس تعزیری محکوم کرد

عاطفه رنگریز و مرضیه امیری دو تن از بازداشت شدگان روز جهانی کارگر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر هر کدام به پنج سال حبس محکوم شده‌اند.

زرگر همچنین مسئولیت صدور و اجرای احکام اعدام برای شماری از زندانیان سیاسی معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ را در کارنامه دارد.

شهناز اکملی, مادر مصطفی کریم بیگی از کشته شدگان تظاهرات عاشورای سال ۱۳۸۸, توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست “احمد زرگر”, از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به تحمل ۱ سال حبس تعزیری و همچنین “محرومیت از عضویت در فضای مجازی, احزاب, گروهها و دسته جات سیاسی و اجتماعی” به مدت نامشخص و همچنین ممنوع الخروجی محکوم شد.

این اسامی و حکم های نا عادلانه تنها بخش کوچکی از احکام ناعادلانه به شرهروندان وفعالین سیاسی ومدنی و معلمان و اندیشمندان ایران زمین و تنها قسمتی ازاین قاضی ناقض حقوق بشر است

قاضی محمد مقیسه، رئیس شعبه ۲۸ بیدادگاه انقلاب تهران که او نیز به‌ عنوان یکی از قضات ناقض حقوق بشر از طرف اتحادیه اروپا و دولت ایالات متحده آمریکا تحت تحریم بین‌المللی قرار گرفته، در جلسه معارفه امروز با ابراز خرسندی از انتصاب احمد زرگر به ریاست دادگاه انقلاب گفت:

«امروز یک فرد قرص و محکم و نفوذناپذیر به سمت ریاست دادگاه انقلاب منصوب شد و ما از این جهت خیلی خوشحالیم.»

محمد مقیسه‌ که سال‌های اول روی کار آمدن حکومت جمهوری اسلامی با نام مستعار «ناصریان» مسئولیت شکنجه و اعدام شمار زیادی از مخالفان سیاسی در ایران را به‌ عهده داشته، از جمله کسانی است که در سال ۱۳۸۸ برای تعداد زیادی از هواداران جنبش سبز و شهروندان معترض به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، احکام بلند مدت حبس صادر کرده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: